INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ima netko k/p ?Hvala

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Još nema obrane sa MEGA nalogom na 2900 kn.
Hoće li doći?????????????????????????
Možda su ipak neke informacije procurile.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

Pajdo se pojavio tek par sekundi nakon 10:00… ufff…
I to ne sa 5.000 komada.

Gotovo.
A sada najbrži prst.

Nema više Vašeg pajde, odlučio lik da je 2900 puno puno previše.

Sretno svima, a i meni jer sam u dionicama.
[angry] [angry]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Izgleda da se ni pajdu rezultati previše ne sviđaju



Evo izišlo je polugodišnje financijsko izvješće

Vaš link

Rast dobiti za drugi kvartal 80 %, a za cijelo polugodište 169 %.

Ukupna polugodišnja dobit iznosi 796 mil. kuna i gotovo je jednaka cijeloj prošlogodišnjoj, ali i dalje problemi zbog reguliranja cijena derivata i gubitka na prodaji uvoznog plina domaćim potrošačima.

Rezultati su naštimani i do debelo frizirani negativno, dobit u INI je minimalno 800 milijuna Kn u 2q,

sve je skriveno…………..

Od cijene plina pa do cijena nafte prihod u prvom 1q je bio 6.242 milijardi kn i dobit od 596 milijuna Kn, a prihod u 2q 7.301 milijardi Kn a dobit 200 milijuna Kn, podaci su debelo prikazani lošije nego što jesu…… samo prihodi su veći od 1,059 milijardi Kn u ovom 2q i to su sve skrili
A razlog jeste da prođe privatizacija……

[/quote]

možeš pojasnit što je namješteno i kako?


Ima netko k/p ?Hvala

Evo:


Evo izišlo je polugodišnje financijsko izvješće

Vaš link

Rast dobiti za drugi kvartal 80 %, a za cijelo polugodište 169 %.

Ukupna polugodišnja dobit iznosi 796 mil. kuna i gotovo je jednaka cijeloj prošlogodišnjoj, ali i dalje problemi zbog reguliranja cijena derivata i gubitka na prodaji uvoznog plina domaćim potrošačima.

Pojednostavljeno , u INI Istraživanje i proizvodnja stvara dobit , a drugi je segmenti (prerada , vele- i meloprodaja , administracija) neprofitabilnim poslovanjem umanjuju.
Opet pojednostavljeno , to znači: što viša cijena nafte , to veća dobit INE – tako bi bar trebalo biti.
Međutim , uz prosječnu vrijednost prodane nafte od 86,0 USD / bbl u 1Q dobit je bila 596 mil kn.
Uz povećanu vrijednost nafte u 2Q od 104,6 USD/bbl – vidi vraga , baš u trenutku kad MOL-u odgovara što niža iskazana dobit da jeftinije kupi INU – kvartalna dobit pada na 200 mil kn. .

396 mil kn manja kvartalna dobit uz podjednake troškove pridobivanja nafte i njenu 16,6 USD/bbl višu cijenu !!!!!!

Nagradno pitanje: koji je član Uprave zadužen za financije ?

Namjerno su srušili dobit u 2Q da mogu rušiti cijenu dionica.
Nakon preuzimanja će sigurno cijena poletiti jako. Do tad scenario koji sam rekao.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

@ BiggBos

Apsolutno točno kolega o namještenom izvješću, "gedoši" to lukavo rade, Prozirno objašnjenje o reguliranim cijenama i gubitku na plinu, kao da slično ili još gore nije bilo u 1Q. Ne nasjedamo na takve manipulacije.

Ovoliku dobit su mogli ostvariti od prodaje žvaki, prezervativa i pive u limenkama po benzinskim postajama. [lol]

barone, pa nisi valjda kupio po 2900, a po 2200-400 ti je bilo skupo? [lol]

New Report

Close