INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi ljudi odoh ja polako,The Game je pri kraju,a dosta dobar flm,a za ovo ostalo….. Lijepa naša silovana…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

reci stane jel ovo tvoj protal?

http://pollitika.com/

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


reci stane jel ovo tvoj protal?

http://pollitika.com/


Nije,ali je predobar članak,račun broj 1 za večeru [lol]

Lijepa naša silovana…..[lol]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)



kolko mf mogu imati ine u portfelju?

4,38% minimum. Tome još treba pridodati dobrovoljne fondove i LSE i ono što je Pajdo kupio u zadnja 4 dana. Preko 5% sigurno.
[/quote]
kolega ili kolegica lanica vjerojatno misli na dozvoljeni maximum koji smiju imati a to je onda ovo

(3) Dozvoljeno je uložiti više od 3% a najviše do 10% imovine mirovinskog fonda u
sve vrste vrijednosnih papira jednog te istog izdavatelja uvrštenih u službenu kotaciju na burzi
u Republici Hrvatskoj, pod uvjetom da ukupna vrijednost ulaganja u te izdavatelje ne smije
prelaziti 15% imovine mirovinskog fonda, a ulaganja u vlasničke vrijednosne papire ostalih
izdavatelja ne smiju prelaziti više od 3% imovine mirovinskog fonda.«.


(3) Dozvoljeno je uložiti više od 3% a najviše do 10% imovine mirovinskog fonda u
sve vrste vrijednosnih papira jednog te istog izdavatelja uvrštenih u službenu kotaciju na burzi
u Republici Hrvatskoj, pod uvjetom da ukupna vrijednost ulaganja u te izdavatelje ne smije
prelaziti 15% imovine mirovinskog fonda, a ulaganja u vlasničke vrijednosne papire ostalih
izdavatelja ne smiju prelaziti više od 3% imovine mirovinskog fonda.«.

E sad, jel netko možda izračunao koliko još Ine smije kupiti AZ?



Pajdo bi mogao biti OMV,skuplja sve na 2900,00 , jer je siguran 100%, da kad uleti sa svojom ponudom cijena će biti znatno veća… [thumbsup]
Velika mogucnost jer ce biti ponuda preko 3000 kuna a OMW ce se ukljucit u igru ako nista bar spekulativno i uzet ce ljepu pinku na ove kolicine sto je kupijo (ako je ovaj pajdo OMW)

[/quote]
eto što reći osim da ste trebali pročitati sljedeće

ZAKON O PREUZIMANJU DIONIČKIH DRUŠTAVA
DOBROVOLJNA PONUDA ZA PREUZIMANJE
Članak 10.
stavak (5)


Plivu su izmasakrirali Čoviči, od lovca je postala lovina
s ovim se kolega ne slažem jednostavno jer svi u ovoj lijepoj našoj znamo da je Dr. Ivo Sanader nazočio pregovorima oko preuzimanja Plive od strane BAARA. A da se bez njegova nosa i pera u ovoj državi ne može ništa učiniti i to svi znamo.
Čović je piunčić koji je u tome svemu nešto više ušićario ali je kajmak pokupio drivo i to svi znamo.
E pa po toj logici Plivu je izmasakrirao DRIVO kao i slične firme, a očekujem nešto slično i kod INE bez obzira kolika cijena bila, jer je već upletan svojim izjavama i pregovorima s mađaronima a to za mene nisu čista posla.

dan je pametniji od noći


Vrijednost Ininog GDR-a u srijedu je u Londonu porasla za 0,79 posto, na 640,00 američkih dolara (3090,34 kune prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke), dok je indeks sektora proizvođača i prerađivača nafte na vrijednosti izgubio 0,97 posto.
http://www.poslovni.hr/89251.aspx

U Londonu je napravljena zadnja transakcija 23.07. po cijeni što je po današnjem srednjem HNBa 3089,92 kn, a to što mirovinci kupuju ne ulijeva mi nikakvo povjerenje,dapače kad se sjetim da su Ingru kupovali po 60 000 kn,ZABU po 12,800 kn,sasvim mi dovoljno govori. Osim toga fondovima je sasvim dovoljan prosječni godišnji prinos od 5-10 % koliko smo do sada po njihovim prinosima vidjeli. Sumnjam da bi se netko od nas zadovoljio s tim prinosom.

PS.Sad i možete davati jedinice slobodno [wink]
[/quote]

ne mogu da ne prokomentiram ove tvrdnje o mirovincima…………ipak sam ja bio jedan od najvećih kritičara njihovih poteza u momentu kad je tržište padalo.
naime ono što sam im tada zamjerao i dalje stoji, a to je da su podesili tajming povlačenja velike većine novca iz OIF-a i na taj način pospješili pad burze ( koji bi se, kako sad vidimo, ionako dogodio )
međutim što se tiče tvrdnje da mirovinci loše postupaju, tu se ipak ne bih složio……………naime oni imaju neku cifru koju mogu mjesečno potrošiti na dionice i što im drugo preostaje nego kupovati po cijenama koje su u to vrijeme aktualne……………slično kao i OIF, koji nemaju baš bog zna kakvog izbora kad im udjelničari donose novac, nego kupovati dionice, a jednako tako prodavati kad stižu faxevi za isplatu
pročitajte što o tome kaže Benjamin Graham

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Bankamagazin: Naftna industrija Srbije očekuje 300 milijuna eura dobiti u 2008.

E sad da vidimo koliko će stručnjaci iz INE prikazati. Inače sve naftne kompanije u svijetu su ostvarile rekordne dobiti. [angry]

Rooster potpuno si u pravu, odlični postovi, pogotovo oni vezani za mirovince. [thumbsup]

Tržište bi se ionako urušilo da nije bilo njih, ali zato sada uspješno drže CROBEX.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

danas očekujemo izvješće …

http://www.ina.hr/default.aspx?id=516

I love the Smell of Profits in the Morning


mavan,izgasi kompjuter,i upali ga u studenom..na licu će ti onda biti samo osmjeh,ovo su političke trzavice,pa šta je vama..kakvih 2950,00..pa ina je ogroman kolačić,i vrlo vrijedan kolačić..zar misliš da bi ga vlada rh dala u bescijenje..to je smiješna cijena..zar bi im ti dao inine dionice po toj cijeni?ne bi po toj cijeni dobili ni 10%,a kome je to dobra cijena..može izaći kad god hoće,već i sutra…nemojte da vas izmanipuliraju….dionica vrijedi najmanje 3500,00..da ne govorim da su je u korekciji čitavog tržišta dobrano oborili,dok su vani,većina firmi koje se bave naftom doživjele eksploziju..ne boj se,izgasi komp,jedno vrijeme ti neće trebati…bit će to i bolje nego sada mislimo,a i da daju 2950,00 siguran sam 100% da bi išla kontra ponuda…dakle,ne grlom u jagode,nego strpljenja molim,i sve će biti u redu…

Stoji sve što si napisao samo nikako nekog pozitivnog signala da će stvari i krenuti tim tokom.
Nadam se da sam samo ja pomalo izgubio strpljenje zbog ovog učmalog stanja na zse i da preuzimanje neće biti van zdrave logike kako se sada možda čini na prvi pogled. Jer zaista je teško povjerovati da će poslije ovakvog skoka cijene nafte i ekstra profita naftnih kompanija širom svijeta INA biti prodana ispod ATH vrijednosti. Iako kada je politika u igri…

New Report

Close