INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dramaturški gledano, ušli smo u zaplet. Čestitam! [thumbsup]

Imamo manjak informacija u datom trenutku, i počinjemo preuveličavati sve što se događa, i svaki najmanji potez se detaljno tumači. Što je sve, čini mi se, skroz normalno. A sve se svelo na odluku, koji svatko od nas donosi sam, jel zaljepit po ovom 2900 dok je još tu i eliminirati svaki rizik i uzeti što se nudi već sada ili se strpit, izgristi nokte i potencijalno iznijeti vrhunsku zaradu o kojoj će se dugo pričati. Potencijalne rizike odn. propuste u oba slučaja valjda ne moram posebno naglašavati, proizilaze iz gore navedenog.

E pa, ako očekujete da ću sad tu nešto pametno zaključiti, e neće ići, jer sam i ja s vama u toj istoj kaši. Ako očekujete da sam hladan k’o špricer, e pa nisam, jer i mene tuku emocije, a osobito nestrpljivost. Itd… Samo sam konstatirao činjenično stanje u nedostatku dodatnih informacija, trudeći se bit objektivan. Da dodam, eto, još jedan post večeras.

I svaka čast Mialllu, alt333u i Stevi, vaši prilozi su zanimljivi i insightful. Ako ima još netko, samo naprijed. Ja jednostavno nemam muda u datom trenutku postavljati ikakve teze, i nije me sram priznati, ali rado pročitam sve što nudite. [tongue]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

INA je skuplja u londonu za skoro 200 kuna

15.07
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 255.942 2,56 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 92.982 0,93 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 73.086 0,73 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 32.035 0,32 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 30.673 0,31
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.287 0,27
Ukupno: 82,46

13.08
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./UNICREDIT BANK HUNGARY ZRT, ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 298.978 2,99 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 94.825 0,95 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 93.124 0,93 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 39.890 0,40 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.484 0,27 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 26.774 0,27 Osnovni račun
Ukupno: 83,15

ako AZ, PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND i ostalo drustvo mogu izdrzat udar od jos 50000-70000 dionica bit ce dobro!!

Hajdemo probati zdravo seljačkom logikom.

Zbog čega Pajdo kupuje velike količine na 2900 Kn ?
Ja vidim samo dva moguća razloga
1) Zato jer je duboko uvijeren, ili pozdano zna, da će moći prodati po većoj cijeni
2) Zato da bi natjerao ponuđača da ponudi više od 2900 Kn

Kako je ponuda predana Pajdo više nemože utjecati na visinu ponude. Ukoliko je ta ponuda ispod 2900 kuna logično je bilo da Pajdo prestane kupovati. To se nije desilo, dakle ostaje samo opcija broj 1.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Hajdemo probati zdravo seljačkom logikom.

Zbog čega Pajdo kupuje velike količine na 2900 Kn ?
Ja vidim samo dva moguća razloga
1) Zato jer je duboko uvijeren, ili pozdano zna, da će moći prodati po većoj cijeni
2) Zato da bi natjerao ponuđača da ponudi više od 2900 Kn

Kako je ponuda predana Pajdo više nemože utjecati na visinu ponude. Ukoliko je ta ponuda ispod 2900 kuna logično je bilo da Pajdo prestane kupovati. To se nije desilo, dakle ostaje samo opcija broj 1.


na trenutnu ne, ali novu potencijalnu da, fond uvijek moze stavit cijenu 2-3% iznad Mola(ako bude jeftinjak tj <2900kn),
Molove bankovne garancije za svaki dan kostaju, nije ni MOL-u u interesu otezati mjesecima, a odustajanje ima svoju cijenu.
Nema boljeg trenutka od kupovine INE od ovoga, kriza je srusila cijenu 15-20%, a na trzistu se pojavio velik broj radnickih dionica.
Steta prodavat INU ispod 3500kn, koju ce MOL postici bez problema za 2 godine samo na povecanju cijene plina.

Vrijednost Ininog GDR-a u srijedu je u Londonu porasla za 0,79 posto, na 640,00 američkih dolara (3090,34 kune prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke), dok je indeks sektora proizvođača i prerađivača nafte na vrijednosti izgubio 0,97 posto.
http://www.poslovni.hr/89251.aspx

U Londonu je napravljena zadnja transakcija 23.07. po cijeni što je po današnjem srednjem HNBa 3089,92 kn, a to što mirovinci kupuju ne ulijeva mi nikakvo povjerenje,dapače kad se sjetim da su Ingru kupovali po 60 000 kn,ZABU po 12,800 kn,sasvim mi dovoljno govori. Osim toga fondovima je sasvim dovoljan prosječni godišnji prinos od 5-10 % koliko smo do sada po njihovim prinosima vidjeli. Sumnjam da bi se netko od nas zadovoljio s tim prinosom.

PS.Sad i možete davati jedinice slobodno [wink]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Najviše me iritira izjava onog kretenka Rumenog u udarnom Dnevniku da " dioničari INE ne očekuju nerealnu cijenu dionice".

mene je otprije iritirao… srećom nisam gledao dnevnik 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


a to što mirovinci kupuju ne ulijeva mi nikakvo povjerenje,dapače kad se sjetim da su Ingru kupovali po 60 000 kn,ZABU po 12,800 kn,sasvim mi dovoljno govori.

To po kolikim cijenama su svojevremeno mirovinci kupovali dionice se toliko često koristi kao argument da mi je već pomalo dosadilo. Jer mislim da u većini slučajeva nije uopće relevantno.

Prvo i osnovno, po tim cijenama su kupovali manje količine u trenutku dok su dizali crobex preko 5000. Bila su to ipak neka druga vremena, jel tako?

Drugo, jel ti (i svakom drugom ko još ne može preboliti te famozne kupnje naših dragih OMF-ova) ikad palo na pamet da su oni tada kupovali po bilo kojim cijenama u datom trenutku s isključivim ciljem da iste dionice potroše za rušenje cijene malo poslije? Pa to je mala žrtva bila s obzirom dokle su dogurali tržište i po kojim cijenama sada kupuju, slažeš se? Izmakneš milijardu kuna OIF-ima, oni naprave rasprodaju dionica, a čim se bid rekreira opališ s tim dionicama iz pričuve da i najveće optimiste natjeraš u bijeg i potaracaš sve što se miče po bidu.

Ja u nekim maštarijama mislim da se oni i dan danas iznimno vesele kad negdje pročitaju da mi spominjemo te cijene po kojima su oni nekoć kupovali. Mislim da je to njima jako smiješno. Nama sigurno nije.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Evo dio vezan uz inu iz molovog polugodisnjeg izvjestaja:
Income from associates includes INA’s H1 2008 contribution of HUF 5.9 bn compared with HUF 1.7
bn in H1 2007. The increase in INA’s profit reflects the foreign exchange gain recognized as a result of
weaker USD as well as the impact of higher crude oil prices.

http://www.mol.hu/en/about_mol/investor_relations/news_releases/12_august__2008/

A ovo je doprinos INE u prvom kvartalu

Income from associates includes INA’s first quarter contribution of HUF 4.6 bn compared with HUF 1.0
bn in Q1 2007. Increase in INA’s profit reflects the foreign exchange gain recognized as a result of weaker
USD as well as the impact of higher crude oil prices.

dakle sada u 2q rezultati su bolji za 28 posto dakle u 2q 5,9 bn foriniti dok u 1q 4,6 bn forinti

a u 1q dobit je bila 596 milijuna Kn……….
[/quote]

s time da su u 1Q stidljivo povecavali cijenu goriva, u 2Q su se prepustili trzistu!!!

onima koji su prodali sigurno je..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



a to što mirovinci kupuju ne ulijeva mi nikakvo povjerenje,dapače kad se sjetim da su Ingru kupovali po 60 000 kn,ZABU po 12,800 kn,sasvim mi dovoljno govori.

To po kolikim cijenama su svojevremeno mirovinci kupovali dionice se toliko često koristi kao argument da mi je već pomalo dosadilo. Jer mislim da u većini slučajeva nije uopće relevantno.

Prvo i osnovno, po tim cijenama su kupovali manje količine u trenutku dok su dizali crobex preko 5000. Bila su to ipak neka druga vremena, jel tako?

Drugo, jel ti (i svakom drugom ko još ne može preboliti te famozne kupnje naših dragih OMF-ova) ikad palo na pamet da su oni tada kupovali po bilo kojim cijenama u datom trenutku s isključivim ciljem da iste dionice potroše za rušenje cijene malo poslije? Pa to je mala žrtva bila s obzirom dokle su dogurali tržište i po kojim cijenama sada kupuju, slažeš se? Izmakneš milijardu kuna OIF-ima, oni naprave rasprodaju dionica, a čim se bid rekreira opališ s tim dionicama iz pričuve da i najveće optimiste natjeraš u bijeg i potaracaš sve što se miče po bidu.

Ja u nekim maštarijama mislim da se oni i dan danas iznimno vesele kad negdje pročitaju da mi spominjemo te cijene po kojima su oni nekoć kupovali. Mislim da je to njima jako smiješno. Nama sigurno nije.
[/quote]
ma naravno, samo je ovdje dosla ponuda za preuzimanje, a ako je sudit po cijeni koja je na burzi madjari ce dobit "nacionalno blago" jeftino

Covjece, a ove molove dionice tonu li ga tonu…. Mora da ce masno preplatiti INA-u…. he he he ….

http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=1&i=15525

New Report

Close