INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svakodnevna logika jednostavno ne funkcionira na burzi!

Novac je kisik burze!

danasnji sentiment index na ina-r-a bas i nije nesto, rijetki su kupovali danas

Pilar


vjerojatno je cijena 2900-2950, ekipa ne zeli cekat kraj trakavice 30 dana pa kapitalizira dobit i pokusava kupit jos ovo jeftinjaka na zse prije nego sto se trziste pokrene u rujnu

U rujnu?

A zašto bi se pokrenulo ako smijem pitati?
To je ekipa tvrdila i prije 6 mjeseci pa eto ništa od pokreta, sada svi polažu nadu u jesen a kad ono …..

Dionice nisu od danas za sutra, stoga se nikome ne žuri, posebno ne mirovnicima i fondovima.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Da dečki, veliki prodaju – mali Pajdo kupuje. [lol]

Klasično dodavanje između fondova. Ja tebi po 2900, ti meni po 2900, usput možda nekog uplašimo pa i on nama po 2900…. nema kraja.

Samo što je sad "isprika" inside info. Kao netko nešto zna. Moš mislit…


danasnji sentiment index na ina-r-a bas i nije nesto, rijetki su kupovali danas

Pilar

Moram priznati da i danas, nakon jučerašnje objave da je ponuda MOL-a stigla, ovaj potpuni nedostatak kupaca i čak nadprosječna snaga prodaje je i meni poljuljala optimizam u svezi glede ponude pa čak i konačne prodaje INA-e.
I u Londonu ponuda pala s 650$ na 640$ danas (trgovina nije ostvarena).
Znam da su ovo mali možda i beznačajni signali ali i kao takvi da su bar pozitivni veći bi optimist bio.
Ovako osim fondova koji brane cijenu od 2900 kn ništa pozitivno se nije moglo ni nazrijeti zadnjih cca mjesec dana. Običnih malih i srednjih ulagača tek na kapaljku na kupnji, cijena zabetonirana ali samo zahvaljujući tzv. Pajdi iliti AZ-u inače bi odavno odklizala.
Nabrojao sam negativne signale, volio bih da me netko razuvjeri i uhvati se nečeg pozitivnog zadnjh tjedana (s naglaskom na današnju trgovinu).
Imam dionice INA-e i odlučio sam čekati rasplet prije nego izađem ali nekako mi bar za sada ne miriše na dobro.
Tko me razuvjeri argumentima bilo koje težine (ali ne navijačke) ima od mene stotku
[thumbsup]

Spomenio sam promjenu ponude u Londonu pa evo:

P.S. Iskreno se nadam obratu samo za sada ne vidim nikakav predznak [undecid]

ha, evo vidim da napačeni i uplašeni narod,uhvačen strahom da će INA ići u bescijenje , prodaje bjesomučno INU te ulazi u tzv blue chipove kao da im ne pobjegnu,
ja ipak mislim da če se desiti suprotno. PRVO)..navuče vas da prodate INU i ulazite u druge" podcijenjene" a zapravo VAM ONI PRODAJU i rješavaju ih se..
DRUGO) KADA SE U INU KRENE U KONAČNI OBRAČUN( PRVA PONUDA MOLA to nije nego li tek početak bitke) ,tada Ina kreće na 3500 a Vi prodajete ponovno one podcijenjene blue chipove i očajnički želite nazad u INU..ali tada njihovi kupovni nalozi na blue chipu su nisko…. i Vi ste u šah matu iliti u ponovnom gubitku…
ja imam INU i čuvam ju do kraja bitke bez obzira koliko MOL prvo ponudi jer ovdje je ogroman posao i pitanju i tu se neće štedjeti—meni target-3740..avi lovite ostale da VAM NE POBJEGNU
[thumbsup] [lol]

mavan,izgasi kompjuter,i upali ga u studenom..na licu će ti onda biti samo osmjeh,ovo su političke trzavice,pa šta je vama..kakvih 2950,00..pa ina je ogroman kolačić,i vrlo vrijedan kolačić..zar misliš da bi ga vlada rh dala u bescijenje..to je smiješna cijena..zar bi im ti dao inine dionice po toj cijeni?ne bi po toj cijeni dobili ni 10%,a kome je to dobra cijena..može izaći kad god hoće,već i sutra…nemojte da vas izmanipuliraju….dionica vrijedi najmanje 3500,00..da ne govorim da su je u korekciji čitavog tržišta dobrano oborili,dok su vani,većina firmi koje se bave naftom doživjele eksploziju..ne boj se,izgasi komp,jedno vrijeme ti neće trebati…bit će to i bolje nego sada mislimo,a i da daju 2950,00 siguran sam 100% da bi išla kontra ponuda…dakle,ne grlom u jagode,nego strpljenja molim,i sve će biti u redu…

Evo. Bez navijanja (iako ne vidim kako trenutno to može utjecati na cijenu INA-e bilo na gore ili dolje):

Prvo činjenice:

1. INA se trenutno može kupiti za 2900,01 (bez većeg čekanja u redu). [lol]
2. INA se trenutno može prodati za 2900 (bez problema).
3. Ponuda MOL-a koja slijedi ne može biti manja od 2590 kn.
4. Ako kupiš po 2900 maksimalni gubitak ti je 310 kn po dionici (ili 10,7 %). Ako trenutno ima neka druga dionica koja GARANTIRA da na njoj ne mogu izgubiti više od 10,7 % neka mi netko kaže koja pa da nju kupim.
5. Na INA-i je svakodnevno nalog od 2 000 000 Eura na kupnji. Ako taj može "pregrmiti" gubitak od 10,7 % od svega što je do sad kupio, mogu i ja.
6. Sve navedeno je sigurno i ne uključuje niti premiju niti konkurentsku ponudu.

Tako, to su činjenice. Sad nagađanja:

1. Ponuda bez ikakve premije jako je malo vjerovatna.
2. Ponuda s pristojnom premijom moguća je.
3. U slučaju konkurentske ponude cijena bi mogla u neslućene visine.

Svatko neka odvagne da li mu se više isplati ne riskirati 10,7 % i uzeti ponuđeno (prodati za 2900) ili se odlučiti za rizik pa pobrati još 10,7 % ili puno više na cijenu (kupiti po 2900,01).

Sve navedeno nije poziv niti za kupnju niti za prodaju.

Pozdrav svima!

Stevo

Rekordni repo – HNB prihvatio 3 mlrd kuna

Hrvatsko tržište novca u očekivanju je najveće ovogodišnje financijske transakcije, nakon što je MOL u utorak Hanfi podnio ponudu za preuzimanje Ine

Bankamagazin

Na redovitoj obratnoj repo aukciji Hrvatske narodne banke u srijedu su pristigle ponude u vrijednosti od 3,01 milijardi kuna, koje su sve i prihvaćene. To je najveći iznos prihvaćen u ovoj godini.

Vagana kamatna stopa povećala se na 4,82 posto s prošlotjednih 4,8 posto, a granična stopa ostala je nepromijenjena na 4,85 posto. Najviša ponuđena stopa je 4,91 posto, a najniža 4,8 posto. Prošli tjedan su prihvaćene ponude u vrijednosti od 919,6 milijuna kuna.

Hrvatsko tržište novca u očekivanje je najveće ovogodišnje financijske transakcije, nakon što je mađarski MOL u utorak Hanfi podnio ponudu za preuzimanje 30 posto Ine. Cijena bi se trebala znati za 14 dana, ako Hanfa odobri ponudu.

Kada bi se svi koji imaju dionice Ine odlučili na prodaju MOL-u, Mađarima bi za tu transakciju i po najnižoj cijeni trebalo gotovo osam milijardi kuna.

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/2972/ttl/Rekordni-repo—HNB-prihvatio-3-mlrd-kuna/Default.aspx

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


ha, evo vidim da napačeni i uplašeni narod,uhvačen strahom da će INA ići u bescijenje , prodaje bjesomučno INU te ulazi u tzv blue chipove kao da im ne pobjegnu,
ja ipak mislim da če se desiti suprotno. PRVO)..navuče vas da prodate INU i ulazite u druge" podcijenjene" a zapravo VAM ONI PRODAJU i rješavaju ih se..
DRUGO) KADA SE U INU KRENE U KONAČNI OBRAČUN( PRVA PONUDA MOLA to nije nego li tek početak bitke) ,tada Ina kreće na 3500 a Vi prodajete ponovno one podcijenjene blue chipove i očajnički želite nazad u INU..ali tada njihovi kupovni nalozi na blue chipu su nisko…. i Vi ste u šah matu iliti u ponovnom gubitku…
ja imam INU i čuvam ju do kraja bitke bez obzira koliko MOL prvo ponudi jer ovdje je ogroman posao i pitanju i tu se neće štedjeti—meni target-3740..avi lovite ostale da VAM NE POBJEGNU
[thumbsup] [lol]

Uglavnom se slazem sa ovim. Najprije ponda manja od trenutne trzisne cijene, kako smo danas i vidjeli plan na strateskoj razini je vec donesen. Cijene likvidnijih dionica ce rasti a INA vjerovatno pasti, a zatim u drugom smjeru.



danasnji sentiment index na ina-r-a bas i nije nesto, rijetki su kupovali danas

Pilar

Moram priznati da i danas, nakon jučerašnje objave da je ponuda MOL-a stigla, ovaj potpuni nedostatak kupaca i čak nadprosječna snaga prodaje je i meni poljuljala optimizam u svezi glede ponude pa čak i konačne prodaje INA-e.
I u Londonu ponuda pala s 650$ na 640$ danas (trgovina nije ostvarena).
Znam da su ovo mali možda i beznačajni signali ali i kao takvi da su bar pozitivni veći bi optimist bio.
Ovako osim fondova koji brane cijenu od 2900 kn ništa pozitivno se nije moglo ni nazrijeti zadnjih cca mjesec dana. Običnih malih i srednjih ulagača tek na kapaljku na kupnji, cijena zabetonirana ali samo zahvaljujući tzv. Pajdi iliti AZ-u inače bi odavno odklizala.
Nabrojao sam negativne signale, volio bih da me netko razuvjeri i uhvati se nečeg pozitivnog zadnjh tjedana (s naglaskom na današnju trgovinu).
Imam dionice INA-e i odlučio sam čekati rasplet prije nego izađem ali nekako mi bar za sada ne miriše na dobro.
Tko me razuvjeri argumentima bilo koje težine (ali ne navijačke) ima od mene stotku
[thumbsup]
[/quote]
Vrijednost Ininog GDR-a u srijedu je u Londonu porasla za 0,79 posto, na 640,00 američkih dolara (3090,34 kune prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke), dok je indeks sektora proizvođača i prerađivača nafte na vrijednosti izgubio 0,97 posto.
http://www.poslovni.hr/89251.aspx

New Report

Close