INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vi što ste prodali po 2900 kn prestanite više s tim glupim komentarima .


In what looks like the perfect prescription for growth, Teva Pharmaceutical is buying rival generic drugmaker Barr Pharmaceuticals Inc. The over $7 billion deal, plus about $1.5 billion in debt, is aimed at expanding Teva’s leadership in the U.S. market and fortifying its presence in Europe. Israel-based Teva, the world’s largest generic drug company, plans to buy New Jersey-based Barr for $66.50 per share in cash and stock. The price represents a 42 percent premium to Barr’s closing price on Wednesday, the companies said. Teva told analysts in February it was seeking to extend its U.S. market share to 30 percent of generic prescriptions by 2012, up from about 20 percent. Barr is about the fifth-largest generic company by U.S. prescriptions.

Bacili novac u vjetar. I to 42%. MOL je naravno pametan i neće to učiniti.

evo onaj koji gleda svjetska preuzimanja zna o čemu ja pišem jer normalno je da se barem 20 posto ponudi premije na zaključnu cijenu….

Odlično si našao podatak, ove godine ih ima barem preko 100 koji su na isti način napravili……
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Nije ti ovo PTKM i niti ces dic niti spustit cijenu s par "štefeka" koji ce uc ili izic iz ine.

Sav mi je kapital u PTKM, a što hoću jeste da INA ode po što boljoj cijeni jer vrijedi jako puno, pa prije godinu i po cijena ININE dionice bila je skoro 3500 Kn, a tada nije bilo ekstremnog rasta cijena nafte, cijena plina bila je diktirana, kao i cijena nafte, ako tebi INA vrijedi malo prodaj je ovome tko ima nalog na 2900 Kn i riješio si problem.

Na PTKM pišem istinite informacije i one se potvrđuju i pišem od 2006. na toj temi jer ulažem dugoročno do privatizacije, kada se INA privatizira doći će do disperzije ulaganja, u 2q dobit je bila 69 milijuna Kn, u vezi cijena proizvoda, troškova proizvodnje, dakle cijela input output analiza, trenutno stanje proizvodnje, što se radi u tvornici, koja su događanja u svijetu, ovo što pišem je jako vrijedno za svakog investitora, a ovo što pišeš je samo bez komentara…..

[/quote]
baš me briga za PTKM, ali ne pričaj gluposti oko preuzimanja , premija od 50 % i briga mola oko hrvatskih ulagaca, ako zaista misliš da mol nece dati malu ponudu iz razloga što ga je briga za hrvatske ulagace,tu se više nema šta za reci, sve si time rekao.

samo slušajte ovakve, zato i čame u ptkm od 2006 jer su jako pametni i puno znaju.

Evo kako stoje MOL, OMV i INA trenutno:


Ovo "…kad rafinerije budu gotove…." možemo pretvoriti u nagradnu igru s pitanjem: "Tko će biti vlasnik INE kad modernizacija rafinerija bude gotova ?".

Jedino je malo teško čekati rezultate do 2013.A i tadašnja cijena je dosta neizvjesna , ali bih se kladio da neće biti 3600 -3700 kn , ili odgovarajući iznos Eura.


Pojasni sto zelis reci. Apsolutno nisi razumljiv.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Nije ti ovo PTKM i niti ces dic niti spustit cijenu s par "štefeka" koji ce uc ili izic iz ine.

Sav mi je kapital u PTKM, a što hoću jeste da INA ode po što boljoj cijeni jer vrijedi jako puno, pa prije godinu i po cijena ININE dionice bila je skoro 3500 Kn, a tada nije bilo ekstremnog rasta cijena nafte, cijena plina bila je diktirana, kao i cijena nafte, ako tebi INA vrijedi malo prodaj je ovome tko ima nalog na 2900 Kn i riješio si problem.

Na PTKM pišem istinite informacije i one se potvrđuju i pišem od 2006. na toj temi jer ulažem dugoročno do privatizacije, kada se INA privatizira doći će do disperzije ulaganja, u 2q dobit je bila 69 milijuna Kn, u vezi cijena proizvoda, troškova proizvodnje, dakle cijela input output analiza, trenutno stanje proizvodnje, što se radi u tvornici, koja su događanja u svijetu, ovo što pišem je jako vrijedno za svakog investitora, a ovo što pišeš je samo bez komentara…..

[/quote]
baš me briga za PTKM, ali ne pričaj gluposti oko preuzimanja , premija od 50 % i briga mola oko hrvatskih ulagaca, ako zaista misliš da mol nece dati malu ponudu iz razloga što ga je briga za hrvatske ulagace,tu se više nema šta za reci, sve si time rekao.

samo slušajte ovakve, zato i čame u ptkm od 2006 jer su jako pametni i puno znaju.
[/quote]
Mislim da imaš potpuno pravo.PTKM je samo za pametne,a ja bih dodao i za strpljive,
[thumbsup]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

Ako TA u ovom trenutku išta znači (ali eto u nedostatku bilo kakve akcije i informacija pozabavio se malo grafovima) po bollingerima i kako usko stoje predstoji velika promjena (što i nije velika mudrost [lol] u ovom trenutku).
No nek svatko prosudi sam, bar dok iz hanfe ne dođe neki glas:



Ovo "…kad rafinerije budu gotove…." možemo pretvoriti u nagradnu igru s pitanjem: "Tko će biti vlasnik INE kad modernizacija rafinerija bude gotova ?".

Jedino je malo teško čekati rezultate do 2013.A i tadašnja cijena je dosta neizvjesna , ali bih se kladio da neće biti 3600 -3700 kn , ili odgovarajući iznos Eura.


Pojasni sto zelis reci. Apsolutno nisi razumljiv.
[/quote]

Polančec je rekao (ili mu je novinar stavio u usta) nebulozu da će modernizacija INA-inih rafinerija biti gotova 2009.god.
Neće – planovi su 2012. , a već je sada izvjesno da će se rok produžiti bar za godinu.Prema tome , vezati sadašnju cijenu dionice za činjenicu završetka modernizacije je bespredmetno zbog milijun razloga.Jedan od njih je da bi novi vlasnik (pogotovo ako se bude zvao MOL) mogao zaustaviti navedenu modernizaciju u slučaju bar jedne rafinerije.

Pajdo bi mogao biti OMV,skuplja sve na 2900,00 , jer je siguran 100%, da kad uleti sa svojom ponudom cijena će biti znatno veća… [thumbsup]

POKRET OTPORA


Pajdo bi mogao biti OMV,skuplja sve na 2900,00 , jer je siguran 100%, da kad uleti sa svojom ponudom cijena će biti znatno veća… [thumbsup]
Velika mogucnost jer ce biti ponuda preko 3000 kuna a OMW ce se ukljucit u igru ako nista bar spekulativno i uzet ce ljepu pinku na ove kolicine sto je kupijo (ako je ovaj pajdo OMW)

Nalog od 5000 se prepolovio, u 14:42:23 prodalo se bar 740 kom. (ne vidim dublje) 250, 240, 250kom.
Neko veliki se iskrcao. Ma koliko se nalog od 5000 kom na kupnji obnavljao ovo nije lijepo izgledalo. Nadajmo se da je nekom trebao cash hitno, a ne da je prodavao jer je doznao ponudu MOL-a.
Bar za sada ne miriše na dobro, kupaca (osim velikog) nigdje, a prodaja čisto solidna (promet preko 8 mil. kn).
Jedan tzv. kopernikanski zaokret bi dobro došao [undecid]

kolko mf mogu imati ine u portfelju?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close