INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas su se domaći novinari rastorokali o sjajnim MOL-ovim polugodišnji rezultatima.Doduše , ponegdje se stidljivo pripomene da se dobar dio odnosi na tečajne razlike.O OMV-u se gotovo ne piše , kao da je to nevažna albanska naftna kompanija.

Činjenice za 1H 2008.su:

1.Net sales: OMV 12,919 mlrd Eura , MOL 6,724 mlrd (OMV + 92 %)
2.EBITDA: OMV 1,875 mlrd Eura ("clean EBIT" , što je dosta manje od EBITDA) , MOL 0,886 mlrd (OMV + 112 %)
3.Net profit: OMV 1,130 mlrd , MOL 0,655 mlrd (OMV + 73 %)

50 % INE po današnjim cijenama vrijedi 2 mlrd Eura.
Tek toliko.



mislite da MOL mora zadovoljiti i špekulante koji su se zadnji uključili na nekim drugim cijenama?
[/quote]

Ne mislim već znam da mora ponuditi 20 posto veću cijenu od zadnje zaključne, a zadnja zaključna bila je oko 2970 Kn………. Tako se radi kod preuzimanja

Dakle treba dodati premiju na zaključnu cijenu dan prije objave od strane MOLa, a špekulanti i drugi oni snose sami svoj rizik………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/




mislite da MOL mora zadovoljiti i špekulante koji su se zadnji uključili na nekim drugim cijenama?
[/quote]

Ne mislim već znam da mora ponuditi 20 posto veću cijenu od zadnje zaključne, a zadnja zaključna bila je oko 2970 Kn……….

Dakle treba dodati premiju na zaključnu cijenu dan prije objave od strane MOLa, a špekulante i drugim oni snose sami svoj rizik………..
[/quote]
Što je babi milo to joj se i snilo , kaže narodna mudrost . Ne piši ono o čemu ne znaš. Ajde na Petrokemiju i pumpaj tamo.




mislite da MOL mora zadovoljiti i špekulante koji su se zadnji uključili na nekim drugim cijenama?
[/quote]

[/quote]
Ne mislim već znam da mora ponuditi 20 posto veću cijenu od zadnje zaključne, a zadnja zaključna bila je oko 2970 Kn……….

Dakle treba dodati premiju na zaključnu cijenu dan prije objave od strane MOLa, a špekulante i drugim oni snose sami svoj rizik………..
[/quote]

krivo,uzima se prosjek zadnja 3 mjeseca cca 2500kn i na nju se dodaje 20% sto ti je oko 3000kn

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Pogledajte vani kako se rade velika preuzimanja gdje su milijarde i milijarde dolara u igri, na zadnju zaključnu cijenu dižu se premiju na cijene i preko 50-60 posto,

na zadnju zaključnu cijenu, a ne na prosječnu, ako pratite svjetsko tržište znati ćete o čemu pišem, ali ako ste izolirani od bilo kojih informacija tko vam je kriv, ako MOL ponudi po najmanjoj cijeni to je zato jer malo vrednuješ ono što imaš, a više ti vrijedi tuđe.
A tako se propada………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ako vlada drzi 44% i BF 7% – (51%) onda ne vidim nacina da MOL preuzme INU po cijeni manjoj od 4000kn koliko trazi BF. Uostalom smije li BF prodavati dionice INE ako nema toliko zahtjeva za isplatom udjela? Zasto MOL ne otkupljuje dionice vlade? Tu se dogadja vec nesto sto nije normalno. Sad bi se OMV tu trebao ukljuciti – kako kad nezna jel vlada prodaje svoje dionice ili ne? Ako ne prodaje onda OMV nema mogucnosti preuzeti 51%.
Bez obzira na ove nepravilnosti INU drzim sve do kraja preuzimanja a niposto je ne planiram dati MOL-u po cijeni manjoj od 3000kn. Kad rafinerije budu gotove INA ce vrijediti najmanje 3600-3700kn. A i nakon preuzimanja cijena bi joj trebala porasti zbog vec navedenih sinergijskih efekata.

Nije ti ovo PTKM i niti ces dic niti spustit cijenu s par "štefeka" koji ce uc ili izic iz ine.

Sav mi je kapital u PTKM, a što hoću jeste da INA ode po što boljoj cijeni jer vrijedi jako puno, pa prije godinu i po cijena ININE dionice bila je skoro 3500 Kn, a tada nije bilo ekstremnog rasta cijena nafte, cijena plina bila je diktirana, kao i cijena nafte, ako tebi INA vrijedi malo prodaj je ovome tko ima nalog na 2900 Kn i riješio si problem.

Na PTKM pišem istinite informacije i one se potvrđuju i pišem od 2006. na toj temi jer ulažem dugoročno do privatizacije, kada se INA privatizira doći će do disperzije ulaganja, u 2q dobit je bila 69 milijuna Kn, pišem u vezi cijena proizvoda, troškova proizvodnje, dakle cijela input output analiza, trenutno stanje proizvodnje, što se radi u tvornici, koja su događanja u svijetu, ovo što pišem je jako vrijedno za svakog investitora, a ovo što pišeš je samo bez komentara…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ovo "…kad rafinerije budu gotove…." možemo pretvoriti u nagradnu igru s pitanjem: "Tko će biti vlasnik INE kad modernizacija rafinerija bude gotova ?".

Jedino je malo teško čekati rezultate do 2013.A i tadašnja cijena je dosta neizvjesna , ali bih se kladio da neće biti 3600 -3700 kn , ili odgovarajući iznos Eura.

In what looks like the perfect prescription for growth, Teva Pharmaceutical is buying rival generic drugmaker Barr Pharmaceuticals Inc. The over $7 billion deal, plus about $1.5 billion in debt, is aimed at expanding Teva’s leadership in the U.S. market and fortifying its presence in Europe. Israel-based Teva, the world’s largest generic drug company, plans to buy New Jersey-based Barr for $66.50 per share in cash and stock. The price represents a 42 percent premium to Barr’s closing price on Wednesday, the companies said. Teva told analysts in February it was seeking to extend its U.S. market share to 30 percent of generic prescriptions by 2012, up from about 20 percent. Barr is about the fifth-largest generic company by U.S. prescriptions.

Koje budale. "Bacili" novac u vjetar. I to 42%. MOL je naravno pametan i neće to učiniti.

Evo poslije duže vremena u Londonu neke ponude na prodaji za INA-u, 650$ cca 3135 kn:

Ne dirajte mi Stevu Krampa i Big bossa, ljudi su optimisti, a to nam neće odmoći. Ja sam prvi u velikim govnima, a za to mi nije kriv nitko na forumu nego prije svega situacija na svjetskim tržištima. Ljudi nemojte biti nervozni, tu smo da nešto naučimo, da se malo našalimo i na kraju da puno zaradimo kad za to dođe vrijeme

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


MOL ne smije dati malu ponudu jer bi uvrijedio sve ulagače RH, pa na kraju VLADA bi morala pozvati i druge ulagače, jer ipak je tu preko 300 000 ljudi u igri, a lokalni izbori su tu………..

Ovakvu razinu drukanja ne bi popušio ni dudek, nemoj pisat stvari za koje i sam znaš da ne stoje..imam nemali broj ine, ali ovakvo drukanje je ljigavo i neukusno.
Nije ti ovo PTKM i niti ces dic niti spustit cijenu s par "štefeka" koji ce uc ili izic iz ine.
Ako je vlada izrucila Gotovinu nakon govora na rivi, daj shvati da ih boli ona stvar za ulagace, a naročito ne možeš napisati da mol ne bude dao malu ponudu da ih nebi uvrijedio .Bez komentara!
[/quote]

ako daju malu ponudu apsolutno će uvrijediti sve normalne dioničare. Na nisku ponudu država treba odgovoriti za kunu većom ponudom i otkupiti njihovih 25% i jednu dionicu i onda napraviti javni tender. Sramotno je govoriti da treba biti skroman kod prodajne cijene naše naftne kompanije. Ako sebe ne cijeniš šutaće te ko psa zadnji papci koji nose konzerve na more.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close