INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Polančec: Moj glas je zadnji što se tiče cijene goriva
Business.hr
13.08.2008 11:23
Pročitaj komentare(1)
Diskutirajte o ovoj temi na forumu ({PostCount})
Ocijenite članak(0)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 3 minute.
"Formula za izračunavanje maksimalne cijene derivata neće se promijeniti, promijenila se vlasnička struktura Ine ili ne, a ministar će uvijek biti u mogućnosti limitirati maksimalnu cijenu“, rekao je u intervjuu za Globus ministar gospodarstva Damir Polančec.

Više o dogovoru s Molom ministar nije želio komentirati zbog, kako kaže, svog specifičnog položaja, no istaknuo je kako je dosadašnja suradnja sa strateškim partnerom donijela dosta dobroga Ini pa smatra da će tako biti i ubuduće.

Na pitanje hoće li hrvatske rafinerije biti modernizirane Polančec je najavio kako bi modernizacija u Sisku trebala završiti do kraja rujna ove godine, a u riječkoj rafineriji do konca 2009. "Tada ćemo konačno biti u situaciji da u Hrvatskoj proizvodimo benzinsko i dizelsko gorivo eurokvalitete", rekao je.

ako je ovo istina o rafinerijama, tko ce INU prodavat ispod 3500kn?

Bravo stevo, brzo mi daj jedinicu i daj mi malo retorike kako bi ja kupio jeftino…

Evo vidim jedinica je već tu… [thumbsup]

Trebao si podviti rep kada je ispalo da je AZ kupovao.

Edit: Evo i retorike kako bi ja jeftino kupovao, ipak me nisi razočarao… [thumbsup]

kaj vi mislite da branitelji ne budu prodali po 2600? hahaha….oni će prvi potpisat

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Bravo stevo, brzo mi daj jedinicu i daj mi malo retorike kako bi ja kupio jeftino…

Evo vidim jedinica je već tu… [thumbsup]

Trebao si podviti rep kada je ispalo da je AZ kupovao.

Edit: Evo i retorike kako bi ja jeftino kupovao, ipak me nisi razočarao… [thumbsup]

Ti si kod mene pretplaćen na jedinice. Samo da se zna.

Rep sam podvio. I ti to znaš. Lijepo sam napisao da ste ti i još netko (da sad ne tražim) bili u pravu a ja u krivu oko identiteta "Pajde". Ne znam što još hoćeš. Pismenu ispriku za krivi navod?

Ajde sad fino odgovori svima (jer ja stvarno ne znam) zašto AZ (a i PBZ) mirovinski drže nalog na 2900?

Ako MOL ne mora predati cijelu ponudu za INU, već ide u suradnji s vladom, zar nije logično da ponuda bude veća nego što bi bila kada bi išao za cjelokupnu ponudu, svugdje u svijetu na zadnju trgovinsku cijenu ide premija, kod preuzimanja minimalno od 20 posto prije ponude za preuzimanje dakle MOL je objavio ponudu kada je cijena bila 2900 i dodamo minimalno 20 posto to je cijena od 3480 Kn po dionici,
jer u tome slučaju MOL ne bi morao mijenjati dionice s Vladom RH i imao bi kontrolni paket dionica.

MOL ne smije dati malu ponudu jer bi uvrijedio sve ulagače RH, pa na kraju VLADA bi morala pozvati i druge ulagače, jer ipak je tu preko 300 000 ljudi u igri, a lokalni izbori su tu………..

i da sutra izlazi financijsko izvješće od INE………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Nepoznata cijena dionice (ZSE:INA-R-A) koja nas očekuje u javnoj ponudi, raspiruje maštu ulagača, pa se lansiraju i ljutite teorije urote o odabranima kojima je ta informacija navodno već dostupna. I tako mnogi, pozivajući se na insajderske izvore špekuliraju sa čak 4.500 kuna, dok su procjene pesimista oko skromnih 2.500, a čak se i u tramvaju govorka oko 3.000 kuna.

http://seebiz.eu/hr/burze/ina-na-2.900-kuna,22631.html


kaj vi mislite da branitelji ne budu prodali po 2600? hahaha….oni će prvi potpisat

branitelji u okviru BF-a ne raspolažu dionicama već udjelima ( po tisućiti put ) [bye]

dakle oni NE MOGU prodati dionice Ine već svoj udjel u BF-u ( a vrijednost udjela im ovisi, između ostalog o cijeni Ht-ea i Ine )

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Ako MOL ne mora predati cijelu ponudu za INU, već ide u suradnji s vladom, zar nije logično da ponuda bude veća nego što bi bila kada bi išao za cjelokupnu ponudu, svugdje u svijetu na zadnju trgovinsku cijenu ide premija, kod preuzimanja minimalno od 20 posto prije ponude za preuzimanje dakle MOL je objavio ponudu kada je cijena bila 2900 i dodamo minimalno 20 posto to je cijena od 3480 Kn po dionici,
jer u tome slučaju MOL ne bi morao mijenjati dionice s Vladom RH i imao bi kontrolni paket dionica.

MOL ne smije dati malu ponudu jer bi uvrijedio sve ulagače RH, pa na kraju VLADA bi morala pozvati i druge ulagače, jer ipak je tu preko 300 000 ljudi u igri, a lokalni izbori su tu………..

i da sutra izlazi financijsko izvješće od INE………..


mislite da MOL mora zadovoljiti i špekulante koji su se zadnji uključili na nekim drugim cijenama?

12.8.2008. top 10(promjene):

1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./UNICREDIT BANK HUNGARY ZRT, ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 292.535 2,93 Skrb. račun + 2 723
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 94.825 0,95 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 93.124 0,93 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 39.890 0,40 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.463 0,27 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 26.774 0,27 Osnovni račun
Ukupno: 83,08

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

BigBoss
MOL ne smije dati malu ponudu jer bi uvrijedio sve ulagače RH

ovo me je stvarno nasmijalo. Panika te hvata i gubiš razum. Ponudiće cijenu koja je njima prihvatljiva i za koju mogu kupiti . Cijena od 2500 -2600 kuna zadovoljit će kupce sa IPO-a , a fond koji brani 2900 će popušiti. Nema tu sentimenta , a cijena po kojoj bi svi bili zadovoljni ne postoji jer ljudska pohlepa se ne može zadovoljiti.



kaj vi mislite da branitelji ne budu prodali po 2600? hahaha….oni će prvi potpisat

branitelji u okviru BF-a ne raspolažu dionicama već udjelima ( po tisućiti put ) [bye]

dakle oni NE MOGU prodati dionice Ine već svoj udjel u BF-u ( a vrijednost udjela im ovisi, između ostalog o cijeni Ht-ea i Ine )
[/quote]
kaj ti moram crtat da shvatiš. govorim o Bf. da bude 4000 ili 2600 prodaje bf .Svoj dio budu prvi prodali po kolko se nudi a ako vi mislite da neće i vjerujete nacionalu e onda sretno [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



Ako MOL ne mora predati cijelu ponudu za INU, već ide u suradnji s vladom, zar nije logično da ponuda bude veća nego što bi bila kada bi išao za cjelokupnu ponudu, svugdje u svijetu na zadnju trgovinsku cijenu ide premija, kod preuzimanja minimalno od 20 posto prije ponude za preuzimanje dakle MOL je objavio ponudu kada je cijena bila 2900 i dodamo minimalno 20 posto to je cijena od 3480 Kn po dionici,
jer u tome slučaju MOL ne bi morao mijenjati dionice s Vladom RH i imao bi kontrolni paket dionica.

MOL ne smije dati malu ponudu jer bi uvrijedio sve ulagače RH, pa na kraju VLADA bi morala pozvati i druge ulagače, jer ipak je tu preko 300 000 ljudi u igri, a lokalni izbori su tu………..

i da sutra izlazi financijsko izvješće od INE………..


mislite da MOL mora zadovoljiti i špekulante koji su se zadnji uključili na nekim drugim cijenama?
[/quote]
boli mol briga za vas bitno je vlada i branitelji i matematika koja očigledno nekima nije jača strana

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close