INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo već par dana ni makac tj projene od 0-40 kuna na dionici od cca 3K kuna je gotovo ništa!
Što nam to govori prvo da je donja granica betonirana i usput armirana na 2900 a gornja je bila tamo do 2975 nešto je išlo i više ali ajmo uzet prosjek !

Ovo je spokulativno:
Gotovo je sigurno da inu nitke neće kupit (MOL OMW) ispod 2900Kn bez obzira na tromjesečni prosjek itd. ali je zanimljivo da većina investitora ne računa na cijenu veću od 3200 jer bi onda Pajdo i ostali popapali sve do 3100 da recimo imaju info ili tip da će ići 4000 – 5000.
Stoga sretno svima koji su ušli =<2900

Kad budem milijarder imat ću tajnicu da mi ovdje piše!

Ulazimo u finiš. Pitanje koliko ulagača je spremno riskirati 4 dana bez ponude… [wink]


Evo već par dana ni makac tj projene od 0-40 kuna na dionici od cca 3K kuna je gotovo ništa!
Što nam to govori prvo da je donja granica betonirana i usput armirana na 2900 a gornja je bila tamo do 2975 nešto je išlo i više ali ajmo uzet prosjek !

Ovo je spokulativno:
Gotovo je sigurno da inu nitke neće kupit (MOL OMW) ispod 2900Kn bez obzira na tromjesečni prosjek itd. ali je zanimljivo da većina investitora ne računa na cijenu veću od 3200 jer bi onda Pajdo i ostali popapali sve do 3100 da recimo imaju info ili tip da će ići 4000 – 5000.
Stoga sretno svima koji su ušli =<2900

Dobro. I koliko je to dionica. Do 3100. Ne bi se ni malo štene od toga najelo, a di će jedan Pajdo. Nevjerujem da će itko imati info o ponudi prije službenog priopćenja i blokade. Dakle, sve je stvar očekivanja. A ona očigledno nisu mala!

Inače složio bi se sa svima koji tvrde da nije pravo vrijeme za nikakve prodaje. Ničega. Definitivno nije. Ali što je tu je.

Objavljeno na drugom forumu.
Najavljeni su kvartalni (polugodišnji) rezultati OMV-a (06.06.08.) i MOL-a (12.08.08.)
OMV neto dobit 1H cca 1,060 mlrd Eura
MOL neto dobit 1H cca 0,760 mlrd Eura

OMV po običaju puno bolji – oko 40 %.
Nadam se da će dati i bolju ponudu , iako sumnjam da će se upuštati u muljavine ispod stola tipa zamjena dionica koje su očito već dogovorene.Ako se ovako nastavi , ovogodišnji profit mu je dosta da kupi 50 % INE po sadašnjoj cijeni.
A ako ne uspije INU , kupit će – ionako – MOL , pa mu dođe na isto.

Ako su najave za FI OMV-a tako dobre zašto je u padu danas 2%?

Liparenje sada više nije slučaj već pomalo postaje pravilo. Koma živa!

who dares, wins

Ina u Londonu 645 dolara ili cca 2980kn.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

ne bih htio da me krivo shvatite ali jedva čekam da konačno dođe neka nova lova na burzu (lova od ine)pa da se malo MRDNEMO inaće loše nam se piše jer ja vise nemam municije

Pa gdje ste bećari!
Čitate ponudu?

Dragi moji lova je lova i ljudi su ljudi. Svejedno je radilo se o Butkoviću i Jutarnjem ili Borisu i Bloombergu. Zapamtite to.
Nitko nije lud da rasipa svoje novce bezveze. MOL ima dobre veze u tvrci koju kupuje.

Čekamo do srijede 13.08.2008. A vjerojatno i samu tu srijedu. Do onda filozofija i plaža.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

ncema više nitko municije,ja pucam po ini,ima ima 5 dana,nemam više municije,ali sam dao nalog skladištu,čitaj fondu,da mi isporuči sve raspoložive zalihe za završni fight..ili ću probiti crtu obrane ili sam mrtav,tj. ili pukovnik ili pokojnik..municija stiže u srijedu,nadam se da neće zakasniti..znači burza ne radi u utorak,ili u ponedjeljak?

Trebali su im zasiljiti izvjesce danas i shebat im koncepciju..


@alt333
http://www.zse.hr/default.aspx?id=31

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Za sve INAŠE IVAŠE BURZAŠE
http://www.zse.hr/default.aspx?id=31

Dakle, ja čekujem ponudbenu cijenu oko 2850 kunica a mislim da će zadnja kupovna ići do maksimalno 3500.
Očekivana 3300.

Koji ste vi moderateri plaćenici. Fakini jedni! A Elvis je bio dobar? Jel?

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

New Report

Close