INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da li se sutra iskazuje prva ponuda,ili su to samo očekivanja hanfe?

Samodol je u interviewu za Bloomberg rekao da očekuje ponudu MOL-a do kraja tjedna, dakle sutra. Tako da ustvari imamo situaciju da čelni čovjek agencije koja bi trebala nadzirati TK ustvari širi poludezinformacije i tako utječe izravno na TK. Ovo "polu" sam uzeo sa rezervom u slučaju da sutra MOL ipak objavi ponudu, što mislim da hoće.

31.7.2008. top 10:
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./UNICREDIT BANK HUNGARY ZRT, ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 280.644 2,81 Skrb. račun + 1234
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 94.825 0,95 Skrb. račun + 1047
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 93.124 0,93 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 32.894 0,33 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 28.274 0,28 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.392 0,27 Skrb. račun + 5
Ukupno: 82,91

više je kupio PBZ OMF iznad 2900 od AZ OMF ma šta vi pričali o tome… bar koliko sam ja pratio…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila



da li se sutra iskazuje prva ponuda,ili su to samo očekivanja hanfe?

Samodol je u interviewu za Bloomberg rekao da očekuje ponudu MOL-a do kraja tjedna, dakle sutra. Tako da ustvari imamo situaciju da čelni čovjek agencije koja bi trebala nadzirati TK ustvari širi poludezinformacije i tako utječe izravno na TK. Ovo "polu" sam uzeo sa rezervom u slučaju da sutra MOL ipak objavi ponudu, što mislim da hoće.
[/quote]
Nisam mogao odoljeti.
A zašto bi MOL istrčavao? Svrbi ga lova u džepu i jedva čeka da napravi stampedo malih šljakera sa mora i njihovih godišnjih odmora na iznemogle bankovne službenike, SDA i HANFu?
Pametnije mu je da u tišini skuplja.
Vidim cijena je već debelo prešla 3000 pa bolje sad nego sljedeći tjedan na 4000, a?

I koji intervju? Daj link.
A dezinformacije ti širi OMV da napakosti MOLu. Možda se ne vole ali jedni i drugi imaju dovoljno para za pizdarije.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim




da li se sutra iskazuje prva ponuda,ili su to samo očekivanja hanfe?

Samodol je u interviewu za Bloomberg rekao da očekuje ponudu MOL-a do kraja tjedna, dakle sutra. Tako da ustvari imamo situaciju da čelni čovjek agencije koja bi trebala nadzirati TK ustvari širi poludezinformacije i tako utječe izravno na TK. Ovo "polu" sam uzeo sa rezervom u slučaju da sutra MOL ipak objavi ponudu, što mislim da hoće.
[/quote]
Nisam mogao odoljeti.
A zašto bi MOL istrčavao? Svrbi ga lova u džepu i jedva čeka da napravi stampedo malih šljakera sa mora i njihovih godišnjih odmora na iznemogle bankovne službenike, SDA i HANFu?
Pametnije mu je da u tišini skuplja.
[/quote]

Nije MOL nitko silio da da dobrovoljnu ponudu, pa se "istrčao". Počni od toga. Osim toga nema nikakvih dokaza da MOL išta skuplja u tišini. Niti bilo tko drugi osim mirovinskih fondova.


I koji intervju? Daj link.

Evo linka. Slažem se sa Stevom da i Samodol tu nešto muti, otkud njemu pravo da špekulira da će MOL najkasnije danas dati ponudu iako imaju još 2 tjedna fore? I što će se dogoditi ako danas ponude ne bude? Istina, koristio je frazu "may", ali i dalje ne razumijem zašto je išao pogađati.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=amjjHIxou0eE

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Nisam mogao odoljeti.
A zašto bi MOL istrčavao? Svrbi ga lova u džepu i jedva čeka da napravi stampedo malih šljakera sa mora i njihovih godišnjih odmora na iznemogle bankovne službenike, SDA i HANFu?
Pametnije mu je da u tišini skuplja.
Vidim cijena je već debelo prešla 3000 pa bolje sad nego sljedeći tjedan na 4000, a?

I koji intervju? Daj link.
A dezinformacije ti širi OMV da napakosti MOLu. Možda se ne vole ali jedni i drugi imaju dovoljno para za pizdarije.

Nisi mogao odoljeti. Zašto bi MOL istračavao? Pa možda zato što u nadzornom odboru INA-e i upravi sjede i mađari koji već znaju kakvo će biti 2Q izvješće. Pa zašto da to izvješće dodatno podiže cijenu i prašinu kad se uranjenom ponudom može "stopiti" sa cijenom. Osim toga, vlada je na kolektivnom godišnjem odmoru – a dok nema mačke miševi kolo vode.
Nakon ponude, OMV ima 10 dana za uzvratiti protuponudom. Tako da će i eventualna protuponuda biti prije izvješća. U svakom slučaju – lovi se u mutnom. Mađari su oduvijek dobri u tome.

Link si vidim dobio. Hvala kolegi roosteru koji vama dokonima po googlu traži podatke. Ja ne bi sigurno!

Nebi se ništa začudio kad bi MOL dao ponudu u ponedeljak jer burza ne radi.
Pa mora bit nekakvih urota………….od stoljeća 7.

mislim da omv ima samo 8 dana fore…bit će pripetavanje..vjerovatno će se ponuda objaviti danas poslije 4 popodne..3300-3600-…moje mišljenje za cijenu ponude..



Nisam mogao odoljeti.
A zašto bi MOL istrčavao? Svrbi ga lova u džepu i jedva čeka da napravi stampedo malih šljakera sa mora i njihovih godišnjih odmora na iznemogle bankovne službenike, SDA i HANFu?
Pametnije mu je da u tišini skuplja.
Vidim cijena je već debelo prešla 3000 pa bolje sad nego sljedeći tjedan na 4000, a?

I koji intervju? Daj link.
A dezinformacije ti širi OMV da napakosti MOLu. Možda se ne vole ali jedni i drugi imaju dovoljno para za pizdarije.

Nisi mogao odoljeti. Zašto bi MOL istračavao? Pa možda zato što u nadzornom odboru INA-e i upravi sjede i mađari koji već znaju kakvo će biti 2Q izvješće. Pa zašto da to izvješće dodatno podiže cijenu i prašinu kad se uranjenom ponudom može "stopiti" sa cijenom. Osim toga, vlada je na kolektivnom godišnjem odmoru – a dok nema mačke miševi kolo vode.
Nakon ponude, OMV ima 10 dana za uzvratiti protuponudom. Tako da će i eventualna protuponuda biti prije izvješća. U svakom slučaju – lovi se u mutnom. Mađari su oduvijek dobri u tome.

Link si vidim dobio. Hvala kolegi roosteru koji vama dokonima po googlu traži podatke. Ja ne bi sigurno!
[/quote]

Samo sitni ispravak, OMV ima 18 dana za dati protuponudu (originalna MOL-ova ponuda će imati rok trajanja 28 dana, a OMV se mora javiti najkasnije 10 dana prije isteka ponude).

Što se linkova tiče, nije mi teško. Ima ljudi koji su manje vješti sa online sadržajima, pa kad mene već ide potraga za informacijama, zašto ne podijeliti s forumom. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Dragi STEVO i ROOSTER.
Intervju znači razgovor što podrazumijeva razmjenu mišljenja. U novinarskoj praksi to izgleda tako da novinar postavi pitanje a osoba s kojom razgovara da odgovor. Ja ne vidim pitanje i odgovor na isto te neki daljnji ili prethodni razgovor izmedju g. Boris Cerni in Ljubljana, Slovenia i Samodola.
Tu se radi o tzv. IZJAVI koju su svi živi ko papagaji prenjeli ali se nitko nije potrudio potvrditi i provjeriti istinitost iste.
Malo ste zamjenili uloge. Da sam ja tvrdio ovo šta Vi uzimate za ozbiljno još bi razumio ali ovako?
Što se mene tiče ovo što je napisao Bloomberg je na razini intervjua Sanader-Butković.
Ništa od ponude danas a živi bili pa vidjeli.

A zašto izvješće nebi još malo pričekalo? Kao što kažete i MOL je vlasnik INE kojeg se tamo nešto pita. Pričekala je i modernizacija rafinerija pa zašto ne i jedno izvješće.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


mislim da omv ima samo 8 dana fore…bit će pripetavanje..vjerovatno će se ponuda objaviti danas poslije 4 popodne..3300-3600-…moje mišljenje za cijenu ponude..

Ne 8, nego 18 dana. Nisam siguran da će prva MOL-ova ponuda biti baš tako izdašna, ali neću se buniti ako bude po tvome. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ni ja se ne nadam nekom "rasipanju" nepotrebnom od strane MOL-a. Barem ne u prvom krugu. Ponuda im mora biti dobro odvagana – da je povoljna za MOL, a skupa za protuponude (koji zadatak!). E sad, koja je to razina ne znam.

3250?




Nisam mogao odoljeti.
A zašto bi MOL istrčavao? Svrbi ga lova u džepu i jedva čeka da napravi stampedo malih šljakera sa mora i njihovih godišnjih odmora na iznemogle bankovne službenike, SDA i HANFu?
Pametnije mu je da u tišini skuplja.
Vidim cijena je već debelo prešla 3000 pa bolje sad nego sljedeći tjedan na 4000, a?

I koji intervju? Daj link.
A dezinformacije ti širi OMV da napakosti MOLu. Možda se ne vole ali jedni i drugi imaju dovoljno para za pizdarije.

Nisi mogao odoljeti. Zašto bi MOL istračavao? Pa možda zato što u nadzornom odboru INA-e i upravi sjede i mađari koji već znaju kakvo će biti 2Q izvješće. Pa zašto da to izvješće dodatno podiže cijenu i prašinu kad se uranjenom ponudom može "stopiti" sa cijenom. Osim toga, vlada je na kolektivnom godišnjem odmoru – a dok nema mačke miševi kolo vode.
Nakon ponude, OMV ima 10 dana za uzvratiti protuponudom. Tako da će i eventualna protuponuda biti prije izvješća. U svakom slučaju – lovi se u mutnom. Mađari su oduvijek dobri u tome.

Link si vidim dobio. Hvala kolegi roosteru koji vama dokonima po googlu traži podatke. Ja ne bi sigurno!
[/quote]

Samo sitni ispravak, OMV ima 18 dana za dati protuponudu (originalna MOL-ova ponuda će imati rok trajanja 28 dana, a OMV se mora javiti najkasnije 10 dana prije isteka ponude).

Što se linkova tiče, nije mi teško. Ima ljudi koji su manje vješti sa online sadržajima, pa kad mene već ide potraga za informacijama, zašto ne podijeliti s forumom. [wink]
[/quote]

Ispravak ispravka, po službenoj ponudi MOL-a , Hanfa ima rok od 14 dana da se očituje dali je ponuda pravovaljana (obzirom na bankovne garancije i sl.), tek onda počinje teći službeni rok.

New Report

Close