INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pokušava stvoriti presing na prodaju, možda malo panike napraviti…

teško da će mu uspjeti. Prilika za dokup.


A što ako je rođi jači izvor od Pajde? tj. točniji izvor,bliže oltaru i sad MOL recimo ponudi 2500 kn koliko Polančec kaže da INA vrijedi?
Tko je lud,Rođo ili Pajdo? [wink]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)



Pokušava stvoriti presing na prodaju, možda malo panike napraviti…

teško da će mu uspjeti. Prilika za dokup.


A što ako je rođi jači izvor od Pajde? tj. točniji izvor,bliže oltaru i sad MOL recimo ponudi 2500 kn koliko Polančec kaže da INA vrijedi?
Tko je lud,Rođo ili Pajdo? [wink]
[/quote]

U nedostatku informacija učinilo mi se tako. Ipak se radi o greški brokera.
A što se Polančeca tiče ne znam gdje ste pročitali (čuli) da je rekao da INA vrijedi 2500 kn? MOL-u je nastala obveza ponude u kojoj cijena ne smije biti manja od 2590 kn. Iako, ne znam tko će im prodati ako ponude taj minimim.
Ja osobno čekam da se iz INA-e "izvade" razni Polančeki, Šternići, Linčići i ostali dudeki. Da dođe sposoban managment (domaći ili strani – baš me briga) i da mi od mog kapitala naprave profit.
A ne ova kukavelj politikantska, ovi trgovci mletački što se oko INA-e roje, da nestanu. I da ih više ne čujem i ne vidim.
Ne bojim se ja za INA-u…


recimo ponudi 2500 kn

recimo da je zakonom određeno koliko najmanje moraju ponuditi …

I love the Smell of Profits in the Morning



Definitivno Pajdo je AZ mirovinac (u petak od 5000 komada otišlo samo dva komada, što se vidi na današnjem SDA stanju)

A ta SDA! [proud]
Zbunile me one brojke +xxx pa podcrtano

p.s. pa maligani prijatelji moji dragi [tongue]
3:0 [rolleyes]

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva



recimo ponudi 2500 kn

recimo da je zakonom određeno koliko najmanje moraju ponuditi …
[/quote]
Recimo koliki je prosjek zadnja 3 mjeseca? Mislim da nije preko 2600, nisam siguran,ali mislim da je ta cijena, s time da bi trebala biti i nekakva premija.

Kolega Stevo,Polančec je to rekao nedavno na dnevniku.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)




recimo ponudi 2500 kn

recimo da je zakonom određeno koliko najmanje moraju ponuditi …
[/quote]
Recimo koliki je prosjek zadnja 3 mjeseca? Mislim da nije preko 2600, nisam siguran,ali mislim da je ta cijena, s time da bi trebala biti i nekakva premija.

Kolega Stevo,Polančec je to rekao nedavno na dnevniku.
[/quote]

Pa ništa, ako su toliko škrti neće imati natpolovičnu većinu i gotovo. Sanader će im dati svoj dio, ali mirovinci očito neće (jer su kupovali skuplje), BF sigurno neće, a bome neću ni ja. Nek skupljaju na burzi zadnjih 5%, mogli bi se iznenaditi koliko će to dići cijenu, jer dionice jednostavno NEMA na tržištu. Pametni investitori ne ispuštaju tek tako svoj dio iz ruku.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




recimo ponudi 2500 kn

recimo da je zakonom određeno koliko najmanje moraju ponuditi …
[/quote]
Recimo koliki je prosjek zadnja 3 mjeseca? Mislim da nije preko 2600, nisam siguran,ali mislim da je ta cijena, s time da bi trebala biti i nekakva premija.

Kolega Stevo,Polančec je to rekao nedavno na dnevniku.
[/quote]
Nek sa time glavu razbijaju spekulantici, a dionicari koji imaju vjeru u Inu nece niti razmisljati o prodaji ukoliko cijena ne bude 3800-4000kn. Nek bude 2600, bar ce mi olaksat odluku o neprodavanju, i u tom slucaju dizem target na 5000kn.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich





recimo ponudi 2500 kn

recimo da je zakonom određeno koliko najmanje moraju ponuditi …
[/quote]
Recimo koliki je prosjek zadnja 3 mjeseca? Mislim da nije preko 2600, nisam siguran,ali mislim da je ta cijena, s time da bi trebala biti i nekakva premija.

Kolega Stevo,Polančec je to rekao nedavno na dnevniku.
[/quote]

Pa ništa, ako su toliko škrti neće imati natpolovičnu većinu i gotovo. Sanader će im dati svoj dio, ali mirovinci očito neće (jer su kupovali skuplje), BF sigurno neće, a bome neću ni ja. Nek skupljaju na burzi zadnjih 5%, mogli bi se iznenaditi koliko će to dići cijenu, jer dionice jednostavno NEMA na tržištu. Pametni investitori ne ispuštaju tek tako svoj dio iz ruku.
[/quote]

Evo, baš sam išao na brzinu pozbrajati par brojeva i dobije se ukupan PROMET u zadnjih mjesec dana, otkad je ove halabuke, oko 150000 komada. To je 1,5%, a njima za natpolovičnu većinu, a nakon što uđu u deal sa vladom, treba još 5%. A u proteklih mjesec dana je bio i istek lockupa. A i taj promet ipak znači da je broj dionica u opticaju daleko manji od tih 1,5%, pa ja sam bar 5x trgovao u navedenom periodu, ali nisam ni jednu jedinu dionicu ostavio nikome, sve su pažljivo natrag kod mene, što tek reći za naše fondove, oni tek umiju pretakati iz šupljeg u prazno.

Neka oni slobodno ponude minimalnu cijenu za otkup (koja je oko 2600, btw), to će im biti prva fatalna greška, a možda i zadnja. Samo se ja bojim da ni oni nisu baš tako glupi.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

minimalna cijena INE bila je na cca 2 050,00,duplo od tog iznosi 4 100,oo i to bi bio nekakav minimum,
max.cijena dostigla je cca 3 450,00 kn uvečano, iznosi cca 6 900,00 kn!
Po nekim zakonima tržišta to bi trebala biti osnova izračuna u kojem zainteresirana strana nudi tzv fer cijenu!
Osnovna ponuđena cijena može varirat od min. do max. ovisno o dodatnim pozitivnim ,ili neg. okolnostima.Trenutno prevladava pozitivna …s naglaskom na OMV
[thumbsup]

POKRET OTPORA

…inače ova godina (…svijetska gospodarska kriza… )je izrazito povoljna za špekulativno preuzimanje podcijenjenih firmi,a izrazito nepovoljna za dioničare -prodavatelje,jer postoje velike šanse da ako danas prodamo npr.dvije dionice ,u idućoj ćemo za tu istu lovu moći kupiti samo jednu… [cry]

POKRET OTPORA


Recimo koliki je prosjek zadnja 3 mjeseca? Mislim da nije preko 2600, nisam siguran,ali mislim da je ta cijena, s time da bi trebala biti i nekakva premija.

Kolega Stevo,Polančec je to rekao nedavno na dnevniku.

Mislim da se računa 3 mjeseca prije nastanka obaveze ponude.

A čisto za informaciju, u zadnja 3 mjeseca je prosjek 2.723kn.


…inače ova godina (…svijetska gospodarska kriza… )je izrazito povoljna za špekulativno preuzimanje podcijenjenih firmi,a izrazito nepovoljna za dioničare -prodavatelje,jer postoje velike šanse da ako danas prodamo npr.dvije dionice ,u idućoj ćemo za tu istu lovu moći kupiti samo jednu… [cry]

tako je + Ina ce mnogo bolje poslovati jer vise nece biti kontrole cijena od strane drzave + modernizirat ce se postrojenja + kad tad slijedi novo preuzimanje Omv-a ili Mola od strane krupnijeg igraca…

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close