INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dove esta El Pajdron? Na koliko je ako tko ima uvid?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

naravno da ima Pajde..
da ga nema, brokeri bi prvi potukli INU, pa bi cijena krenula strmoglavo dolje [lol]

5000kom na 2920kn

kao i jučer, malo se popunio, jedino [cool]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


da je netko prije deset dana nudio 3500 svi bi prodali, a sada nekima to malo, ja cijelo vrijeme vrijeme pišem nemojte prodavati sada nego kada se pojave rusi dići će cijenu OMW, MOL-a INE, a tada će to biti prava cijena.

Točno. Mnogi se pitaju tko je Pajdo. Po meni, najvjerojatnije se radi o OMVu ili nekom povezanom društvu. MOL je očito jako požurio s javnom ponudom, jer bi u normalnim okolnostima prvo preuzeo ostatak dionica od države i BF a onda izdao javnu ponudu. No očito je MOL vrlo nervozan, i predao je javnu ponudu iako nije obavezan a očito će i detalje (cijenu) objaviti čim prije.

Iako svi nekako očekujemo brzu kontra ponudu OMVa, meni se čini da će se to malo drukčije odigrati. Kada MOL da javnu ponudu, Pajdo će vjerojatno dignuti ljestivu IZNAD onog što ponudi MOL. Na taj način će spriječiti MOL da jeftino pokupi značajan udio preko burze (jer ako MOL ponudi 3500, a Pajdo digne na 3700 preko burze….tko će prodati MOLu? Vrlo mali postotak i javna ponuda će propasti. No isto tako, većina neće prodati Pajdi, jer očekuje nastavak nabildavanja. A MOL neće moći kupiti dionice od države i BF po manjoj cijeni od one koja je na burzi. Budući da je tržišna kapitalizacija MOLa cca 15 mlrd $, a ine na 4600Kn cca 10mlrd $, jasno je da bi se MOL JAKO financijski nategnuo u vrijeme kad su krediti sve skuplji. Po toj cijeni bi trebao preuzeti do 50% ine (jer već ima 25% a država će zadržati 25%), za ukupno 5 milijardi dolara. To je više nego što su potrošili na shopping u zadnjih par godina!

Pajdi nije interes kupiti veliki udjel preko burze. Pajdi je interes polako dizati cijenu (a isto žele i svi ostali dioničari osim MOLa). To se vidi iz načina kako djeluje – veliki vidljivi nalog za kupnju kojem je cilj da pomalo podiže ljestvicu bez pretjeranog prometa.
Pajdo ovako može bez problema nabildavati do 10% udjela, bez da objavi svoj identitet ili preda javnu ponudu! Znači, s relativno malim novcima može jako podići cijenu Ine, a nema obvezu preuzimanja. Ako MOL odustane, Pajdo ostaje jedini u igri za Inu. Ako ne odustane i ide do kraja, Pajdo će zaraditi na prodaji svojih par posto MOLu i istovremeno ga financijski jako oslabiti.

Dodatni moment je popuštanje kontrole cijena plina i benzina u Hrvatskoj. Zato ćemo iz kvartala u kvartal vidjeti sve bolja financijska izvješća, a onda ni 4600Kn neće izgledati bog zna kakva cijena. Stoga ču ja držati svoje dionice bar još nekoliko mjeseci:)


naravno da ima Pajde..
da ga nema, brokeri bi prvi potukli INU, pa bi cijena krenula strmoglavo dolje [lol]

5000kom na 2920kn

kao i jučer, malo se popunio, jedino [cool]


Ja vidim samo prvih 10 ponuda. Na kojim gledalicama se može vidjeti više? Isto gdje se vidi ukupan broj ponuda?

who dares, wins

skriveni na prodaji na 2969kn. dosta veliki izgleda

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

najviše oko 250 komada, čini mi se da je već otišlo stotinjak

dan je pametniji od noći

Počelo je

Strpljenje se topi kao sladoled na suncu. Još malo. [thumbsup]

Još malo i ugledaćemo 3000,00 [thumbsup]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Počelo je

Kupnja se fino podigla i stabilizira se svako malo na vecim razinama.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


Još malo i ugledaćemo 3000,00 [thumbsup]

Da. Imam blagi osjećaj da će netko samo počistiti do 3 k. U šutu! [thumbsup]

Primjećujem da je danas puno ovih sitnih naloga i svaki diže o bar 5kn.

who dares, wins

New Report

Close