INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja samo vidim da svi ovi što su prodavali "Pajdi" cvile okolo po forumima, drukaju s nekim mizernim prognozama o cijeni ponude MOL-a, a INA svaki dan sve bolje i bolje stoji. Naravno, mi koji je imamo i znamo koliko vrijedi ne slažemo se s procjenama tipa "ponuda od 2900-3000 max". Zašto?
Pa baš zato što je još uvijek imamo! [thumbsup]

(A ako se baš volite uspoređivati s Plivom – mi smo sada na "Plivinih 200 kn"!) tek toliko da se zna!

Laku noć prodavači!

bravo stevica…………..samo oštro prema lajbekima [thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Mi nismo na Plivinih 200 kn vec na 600-700.
Pliva je isla za 12-13 EBITDa, INA nebi smjela vise.
to ti daje oko 3800 kuna.
Odo oka.
2900/3800=0.76
0.76X820=623 za Plivu.

Tek toliko.

Ne kenjajte sto ne kuzite.

S tim da je ovo bilo sa 2 ponuditelja.
Ako bude jedan sigurno nece dati vise od 13X EBITDA.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

INA ne bi smjela više? A zašto ne bi smjela?
A što ako bude ne 2, nego 3 ponuditelja?

(ne kenjamo, nego diskutiramo)

***obrisano***


Mi nismo na Plivinih 200 kn vec na 600-700.
Pliva je isla za 12-13 EBITDa, INA nebi smjela vise.
to ti daje oko 3800 kuna.
Odo oka.
2900/3800=0.76
0.76X820=623 za Plivu.

Tek toliko.

Ali si, bojim se, uzeo EBITDA za 2007.-u dok je Sanader određivao koje je max cijena goriva. Ja kad ubacim podatke iz FI 1Q 2008-e i malo izmasiram cifre, a prema tvojim osnovnim postavkama, cijena leti preko 4000 kn k’o od šale. Da ne spominjemo potencijalne dobitke nakon liberalizacije cijene plina. Ali hvala ti na primjeru.

S druge strane, ja se pitam može li se jednu (u datom trenutku) malo ocvalu farmaceutsku kompaniju za koju je ipak bilo pristojnog interesa, baš direktno uspoređivati za jednom energetskom kompanijom, koja je, vidi vraga, i monopolist, a ima i sasvim pristojne rezerve nafte, a razvijenu maloprodajnu mrežu sa cca 50% udjela tržišta da ne spominjem. Mislim da bi valuacija jednostavno morala biti in favor of the latter one. No ima i otegotnih okolnosti, naravno…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Zaboravio sam dug.

Dakle EV/EBITDA oko 13X, moze se dati vise ako se ocekuje veca profitabilnost, moze zbog niske profitabilnosti pumpi+ mozda nakon modernizacija rafinerija i tu ogrebu iako bi ih tu amortizacija istih dosta kresala u pocetnim godinama a kako toga jos nema dosta je teko ista predvidjeti.
Ajmo staviti 13,5X, mislim da je to i vise nego fer.

Q1 EBITDA=818 milje kuna. X 4,2 godisnje oko 3,43 milijardi kuna.
Ovih 0,2 je dodatno za mozda skupu naftu i jeftin plin .
Sve X 13,5=46milijardi kuna.
Minus dug od 5,5 miljardi kuna + cash nekih 400 milje kuna .

MOguce je dobiti oko 4000 kn po dionici.
Vise od toga ne.
Puno toga ovisi o polugodisnjem rezultatu.

Ako bude dobar kao i Q1 ond amozemo pricati o 4000 kuan.

A sve ovisi i kako se strukturira cash/omjer zamjene.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

4 000,00 kn u trenutku kad sve oko nas pada ne izgleda loša ponuda .Međutim okrene li se trend u svijetu padne nafta -dolar jača itd.cijene dionica će znatno skočit..a mi ćemo se naći u banani…
2. Vrlo bitna stvar, koja se ne može uspoređivat s Plivom je da su trenutni interesenti za INU—–veliki suparnici-rivali,OMV želi uništit financijski …MOL…itd. i u takvim okolnostima se neće gledat vrijednost firme ,nego tko će koga nag…t!A sex se naplaćuje po drugoj tarifi [wink]…
3. Velika odgovornost je na našoj vladi ,ona bi tu mogla odigrat posao stoljeća i sve zasluge pripisat sebi…zna se
4. želite li vidjet da nešto ode i više od nekoliko puta gore ..dajte uključite pamet Slovenaca…
kad mogu biznis napravit odvinjeta ,zamislite što bi tek napravili od INE… [thumbsup]

POKRET OTPORA

Kako je rasprava krenula sutra otvaramo na 4. Šala, Ante, šala, šala…

Već sam jednom prilikom rekao da onaj tko da zadnju ponudu za INA-u i ta bude manja od 3500 kn može se tući nogom u guzicu! Eto, da me šire mase razumiju. Ipak je dr. Stevo čovjek iz naroda! [lol]

slažem se sa alfonom,sanader će tu odigrati veliku ulogu…ja mu vjerujem,jer je on stari lisac,ali nikad ne znaš-…vidjet ćemo uskoro..

INA je jednostavno štamparija novca i ni dan danas nitko ( a i u zadnjih 50 godina) ne zna osim možda mađara koji su unutra koliko stvarno vrijedi, a vrijedi, i zato se nadam da Drivo i kompanija zna što rade i ako se prodaje/u onda nek to bude je…. skupo. [bye]

Sanader je već uputio nedvosmislenu poruku malim dioničarima: "Nitko nema obvezu prodati dionice po cijeni koju ponudi MOL na javnoj ponudi, rekao je premijer Ivo Sanader."

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Pliva je isla za 12-13 EBITDa, INA nebi smjela vise.

Tek toliko.

Ne kenjajte sto ne kuzite.

ovako govoriti o nacionalnoj energetskoj kompaniji.. tsts..

pokazuje samo da si ti taj koji ne kuži [kiss]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

29.7.2008. top 10:
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 279.408 2,79 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 93.124 0,93 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 92.378 0,92 Skrb. račun + 483
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 32.894 0,33 Skrb. račun + 200
9. PBZ D.D. 28.274 0,28 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.374 0,27 Skrb. račun + 72
Ukupno: 82,87

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

New Report

Close