INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ode tisućica u komadu, da mi je znati čija je.

who dares, wins


Ali Hatibi: Barel bi mogao otići i na 500 dolara
Autor/izvor: SEEbiz
TEHERAN – Iran tvrdi da cijena nafte za nekoliko godina može dostići čak 500 dolara za barel, ukoliko dolar nastavi slabiti, a geopolitička napetost se poveća, izjavio je u danas objavljenom intervjuu jednom iranskom tjedniku predstavnik te zemlje u Organizaciji zemalja izvoznica nafte (OPEC) Muhamed Ali Hatibi.

"Ukoliko se vrijednost dolara i dalje bude smanjivala i ako se politička kriza pogorša, cijena nafte se lako može popeti čak na 500 dolara", naglasio je Hatibi, odgovarajući na pitanje hoće li cijena crnog zlata dostići 200 dolara za barel u iduće dvije do tri godine, objavile su svjetske agencije.

Cijena nafte se u petak povećala na nešto iznad 126 dolara za barel, a tokom protekla dva tjedna pojeftinila je ukupno više od 24 dolara po barelu, zbog toga što su visoke cijene goriva smanjile potrošnju. Hatibi je upozorio da će biti ugrožen izvoz nafte iz cijele regije Bliskog istoka ukoliko bilo tko napadne Iran zbog njegovog nuklearnog programa.

"Ukoliko u regiji dođe do još jednog rata, neće samo iranska nafta biti ona koja neće dospjeti na tržište, već će ono ostati bez nafte iz cijele regije", naglasio je Hatibi upozoravajući da će u tom slučaju doći do prave eksplozije cijena tog energenta.

Cijena nafte je od 2006. godine do danas porasla za više od 100 posto, pri čemu su dionice kompanija koje se bave eksploatacijom crnog zlata i plina značajno porasle

Nafta neće doci na 500$, a to garantira enormna zaliha nafte u Kanadi koja se dobiva ekstrapolacijom iz krutog sadržaja; ugljena, no isplativa je isključivo kada cijena po barelu ode na 200$. To je svojevrsna brana koja samo sjedi i ceka. Pozitivna je vijest također da se podnose tužbe protiv fondova za koje se sumnja da su manipulirali cijenama nafte na burzama. Ove all-time-high cijene prije nekoliko tjedana su izazvale šok u cijelom svijetu i mislim da ce svi dobro paziti da cijene ostanu što niže i da se krivulja porasta cijene ostane što horizontalnija…


" Alfon "
Reagirao bi samo na zamjenu teza politike i kapitala.
Vani u kapitalističikom svijetu, sa tradicijom istog, kapital kontrolira politiku jer ju on financira putem donacija i obilazno.
Dakle politika je samo servis kapitala.
Kod nas je nažalost obrnuto. Političari žare i pale svojim glupostima sve čega se dotaknu i zato smo u banani pa rasprodajemo ono što, da je u rukama pravih kapitalista-vlasnika, nitko pametan ne bi rasprodavao na način koji mi to radimo.

I kod nas je politika podređena kapitalu. Stvar je u tome da to ne mora nužno biti domaći kapital.

Ova letvica na kupnji se neumoljivo diže. Čini mi se da nije samo cilj zaustaviti pad ispod 2900 već i da se ozbiljno kupuje na ovim razinama. U svakom slučaju odlična situacija! [thumbsup]

[ INA-R-A ] Kupnja Cijena
33 2.906,51
899 2.906,50 7 2.906,03
45 2.906,01
44 2.905,01
3777 2.905,00 19 2.903,00
12 2.900,00
14 2.895,00

Možda imamo dva zainteresirana kupca. Ili jedan glumi podvojenu ličnost

stay tuned

[kiss]

mislim na skupljanje na burzi


Ova letvica na kupnji se neumoljivo diže. Čini mi se da nije samo cilj zaustaviti pad ispod 2900 već i da se ozbiljno kupuje na ovim razinama. U svakom slučaju odlična situacija! [thumbsup]

Stevo ti si zakon, veći i od Pajde [thumbsup]

ljestvica se neumoljivo digla za 0,31% ……….



Ova letvica na kupnji se neumoljivo diže. Čini mi se da nije samo cilj zaustaviti pad ispod 2900 već i da se ozbiljno kupuje na ovim razinama. U svakom slučaju odlična situacija! [thumbsup]

Stevo ti si zakon, veći i od Pajde [thumbsup]

ljestvica se neumoljivo digla za 0,31% ……….
[/quote]

Neka, neka. Svaki dan po 0,31% i nitko sretniji od mene. To je za godinu dana 309,5 % !
Kad bi tako nastavila cijena INA-e na dan 28.7.2009. bila bi 9000 kn.
Zato nemojmo podcjenjivati rast od 0,31 %.
[wink]




Ova letvica na kupnji se neumoljivo diže. Čini mi se da nije samo cilj zaustaviti pad ispod 2900 već i da se ozbiljno kupuje na ovim razinama. U svakom slučaju odlična situacija! [thumbsup]

Stevo ti si zakon, veći i od Pajde [thumbsup]

ljestvica se neumoljivo digla za 0,31% ……….
[/quote]

Neka, neka. Svaki dan po 0,31% i nitko sretniji od mene. To je za godinu dana 309,5 % !
Kad bi tako nastavila cijena INA-e na dan 28.7.2009. bila bi 9000 kn.
Zato nemojmo podcjenjivati rast od 0,31 %.
[wink]
[/quote]

Tu si u pravu, ćista matematika (da je bar sve tako crno bijelo) samo što će se dogoditi nakon preuzimanja Ine?,
ostaje nam sve manje dionica koje se trguju iznad par miliončeka..?
ako nema likvidnosti nema niti rasta, nakon Ine bojim se da će se trgovanje na ZSE svesti na par
najlikvidnijih dionica poput HT, ATPL, IGH, ADRIS, ERNT, ako se uđe u nešto drugo treba će puno vremena za izlazak….


Tu si u pravu, ćista matematika (da je bar sve tako crno bijelo) samo što će se dogoditi nakon preuzimanja Ine?, ostaje nam sve manje dionica koje se trguju iznad par miliončeka..?….

Pojavit će se nove likvidne dionice!
Da li se netko sječa što je bilo prije prodaje Plive?: s koliko se dionica svakodnevno trgovalo u milijunskim iznosima?
Pare s burze neće nestati!
Neke pare koje su sad "nelikvidne" u dionicama INA-e (mali dioničari koji su kupili INU na IPO i za djecu i članove familije, neki radnički paketi, …) postat će likvidne na burzi jer će tražiti novu priliku…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



[ INA-R-A ] Kupnja Cijena
33 2.906,51
899 2.906,50 7 2.906,03
45 2.906,01
44 2.905,01
3777 2.905,00 19 2.903,00
12 2.900,00
14 2.895,00

Možda imamo dva zainteresirana kupca. Ili jedan glumi podvojenu ličnost

stay tuned

[kiss]

Ima tri !!!!!

[/quote]

Čovjek je mislio na ozbiljne kupce [lol]

Prema umjetnoj pameti promjene na vidiku.

meandar

New Report

Close