INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

odreži nareži zareži je [cry] [tongue]

&

"meni to puno govori, tebi? kiss"

A zašto se prodaja koja stvarno prodaje ne postavi na recimo 2950 kad 2900 prolazi bez problema.
50 hrk na toliku količinu nije mali novac.
Ili misliš da si fondovi međusobno prodaju/mijenjaju pa će Mađari ko grlom u jagode.
Sčekuša?

ne razumijem tvoje pitanje?sacekusa za koga??

dakle, ti mislis da su radnici(26 &18) u pravu kaj lupaju bid, a ovaj kaj skuplja sa 2900 i ovi danas sto su uzimali 200kama nisu i mislis da radnici odredjuju njih?
ne znam, ja ne vjerujem, ali mozda si u pravu..

ili, da si ti dobio dionice za 1000 i kusur kuna, jel bi se ciganio oš’ ih prodat na 2900 ili 2939,99?
ja ne bi!
[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

evo, jasno do bola, pa neće valjda dat ponudu malim dioničarima ako ova naša bagra misli svoje prodat MOLu, sve ovisi o ovim našim dečkima kaj…….mamu im
http://www.poslovni.hr/87019.aspx

&


dakle, ti mislis da su radnici(26 &18) u pravu kaj lupaju bid, a ovaj kaj skuplja sa 2900 i ovi danas sto su uzimali 200kama nisu i mislis da radnici odredjuju njih?

S tim da nakon isteka lockupa, prvih par dana, ja pretpostavljam da većinom izlaze torbari. Njima je u interesu čim prije kapitalizirati, podijeliti lovinu i svako svojim putem.

Neki dan sam rekao da će promet rapidno opasti nakon par dana, zasada se sve odvija u tom smjeru, evo, u utorak 50 mil, danas niti trećina 16 mil, sutra očekujem max 10 i do kraja tjedna po cca 7-8. Ako ne bude kakvih bombastičnih napisa u štampi, naravno. Za dalje ćemo vidit…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Jednostavno ne mogu vjerovati što se sve piše po ovom i ostalim forumima vezano za INA-u, nalog na 2900 kn, preuzimanje i ostalo.
Ispada da je na 2900 neki veeelikiii "dobrotvor" koji "pomaže" ljudima da dobiju "dobru cijenu" za svoje dionice prije nego MOL da svoju ponudu na rubu zakonskog minimuma (na 2590 kn), a nitko mu na ponudu ne misli odgovoriti. Ni MOL ni LukOil, ni Gazprom. NITKO? Ha ha ha ! I to sve narod zna. Danas. Sad znaju već!
Jer INA je bezvrijedna, napuhana i treba uzeti što se nudi dok se nudi.
Vidjet ćemo za jedno mjesec-dva kad stisnu rokovi…
Ne obara se svako drvo prvim udarcem.


evo, jasno do bola, pa neće valjda dat ponudu malim dioničarima ako ova naša bagra misli svoje prodat MOLu, sve ovisi o ovim našim dečkima kaj…….mamu im
http://www.poslovni.hr/87019.aspx

Nek’ prodaju kome hoće, a čini se da će tako i biti jer Sanader je osobno rekao da do zamjene više ne može doći (citiran intervju i na ovom forumu).
E, sad ako zbilja najveći mirovinski fond kupuje ovih dana jednostavno je nemoguće da nisu razmjenili informacije s vladom. Znači pod uvjetom da je zaista AZ fond u pitanju može se sa 100% sigurnošću tvrditi da INA ne ide ispod 2900 kn, odnosno da će se prodavati iznad te cijene, e sad koliko to će vrijeme pokazati…
AZ (ako je on) je na neki način napravio uslugu vladi branjenjem 2900, nadajmo se da će vlada uzvratiti širokogrudno kod (ne)prihvaćanja ponuda odnosno da se fond nije dao uvući u igru za mrvice već bar za par stotina kn po dionici od cijene koju je branio za "opće" iliti nacionalne interese.
Osobno mislim da će se i prije neke ponude ova dionica ustaliti oko 3xxx, a kako bi onda bilo tko u vladi pravdao prodaju ispod tržišne cijene na zse.
Tko bude imao strpljenja sigurno će zaraditi još koju stotinu kn po dionici.
Dali je to dobar posao s obzirom na trenutne popuste gotovo svih izdanja na zse i njihov mogući skok to nitko nezna. Još.

Ako se pokaže da nije AZ bio u igri već netko iz vana kako StevoKramp svakodnevno navija scenario može biti samo bolji od moje skromne teorije s AZ-om o kome se do sada najčešće špekulira u medijima kao o velikom kupcu ovih dana.

23.7.2008.top 10:
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 267.171 2,67 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 93.347 0,93 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 83.401 0,83 Skrb. račun + 853
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 31.984 0,32 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 28.274 0,28 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.200 0,27 Skrb. račun
Ukupno: 82,65

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila



dakle, ti mislis da su radnici(26 &18) u pravu kaj lupaju bid, a ovaj kaj skuplja sa 2900 i ovi danas sto su uzimali 200kama nisu i mislis da radnici odredjuju njih?

S tim da nakon isteka lockupa, prvih par dana, ja pretpostavljam da većinom izlaze torbari. Njima je u interesu čim prije kapitalizirati, podijeliti lovinu i svako svojim putem.

Neki dan sam rekao da će promet rapidno opasti nakon par dana, zasada se sve odvija u tom smjeru, evo, u utorak 50 mil, danas niti trećina 16 mil, sutra očekujem max 10 i do kraja tjedna po cca 7-8. Ako ne bude kakvih bombastičnih napisa u štampi, naravno. Za dalje ćemo vidit…
[/quote]

Pitanje je koliko je uopće torbara u ovoj tranši radnika. Radnici sa stažom od 10 do 20 godina su imali manji popust nego oni koji su izašli u svibnju. Stoga, i torbari su mogli postići lošiju cijenu pa im ova grupa nije bila atraktivna kao prva.

Kako komentirate veliki pad vrijednosti obveznica pri velikom prometu ? Koliko tog novca od prodaje obveznica ide u daleko najlikvidniju dionicu, INA-u. Kao što znamo obveznice stradavaju pri visokoj inflaciji. Obveznica 172A je za dva tjedna izgubila više od 1%. Ako netko prodaje obveznicu sa godišnjim prihodom od 5,5% i kupuje za te novce INA-u na recimo 2900, kolika bi trebala biti prodajna cijena pa da ova transakcija bude isplativa.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Tko ima interes zadržati cijenu na 2900? Jučer je komodno mogao kupovati i na 2700-2800 da je htio.
Po meni samo neki konkurent MOL-u, netko tko mu hoće dignuti cijenu… Drugo mi je sve teže logički objasniti.


Ako se pokaže da nije AZ bio u igri već netko iz vana kako StevoKramp svakodnevno navija scenario može biti samo bolji od moje skromne teorije s AZ-om o kome se do sada najčešće špekulira u medijima kao o velikom kupcu ovih dana.

AZ je od 09.07. zaključno sa 18. srpnja kupio 11129 dionica, PBZ/CO je kupio 14004 dionice. Ukupno je napravljeno prometa negdje oko 83000 dionica. Ko je kupio ostalih cca 58000 dionica ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Tko ima interes zadržati cijenu na 2900? Jučer je komodno mogao kupovati i na 2700-2800 da je htio.
Po meni samo neki konkurent MOL-u, netko tko mu hoće dignuti cijenu… Drugo mi je sve teže logički objasniti.

Fondovi imaju interes da kupe što više kako bi spriječili MOL da jeftino skupi 50%. Međutim, jako je neobično da jedan mirovinski fond stavi 8,8% ukupne imovine u samo jednu dionicu. I još je neobičnije da taj fond nastavlja kupovati tu istu dionicu. Novoselec to ne može učiniti ako se ne slože oba vlasnika, dakle i Unicredito i Allianz.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close