INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nece ako bog da. neka ga sljedeci put zakruzi na 2950 ili nedaj bog na 3000.

🙂

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Pogled na dnevni grafikon cijene INA-e (ZSE:INA-R-A), pokazuje posve ravnu, (poput jučerašnje) liniju obrane, čija se promjena cijene mjeri – u lipama. Jučerašnja objava OMV-a kako zasad neće odgovoriti kontraponudom MOL-ovoj javnoj ponudi za dionice INA-e koincidirao je sa istekom lock-up perioda za dionice dijela zaposlenika. Uz ove dvije cjenovno nepovoljne informacije, crni scenarij, ipak se nije dogodio. Unatoč početnom padu cijene, dionice INA-e naišle su na značajnu podršku kupaca na cijeni po 2.900 kuna, koja je danas nastavljena. Ostane li cijena i dalje na 2.900 kuna, činjenicu da na tržištu postoje akteri koji su voljni kupovati po toj cijeni, morati će respektirati i MOL, koji je najavio ponudu za preuzimanje. Odnosno, dok god postoje takva potražnja, javna ponuda niža od postavljene linije „obrane“ ne bi imala previše smisla.
Za razliku od jučerašnje trgovine kada su deseci transakcija težili više od milijun kuna, danas je prosječna vrijednost transakcije kod INA-e ispod 50.000 kuna.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/ina-cvrsto-na-2.900-kuna,21031.html

Vani:

mislio sam na količinu, ne na cijenu 🙂

a ja na cijenu pa dobio 1, fala majstore

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Šta je ovo? Ode nam INA na drugu stranicu. Možda ste otišli na ručak ili čekate da se javi Pajdo.

ja bih reko da je prodaja oslabila. neznam akj bu sada?
Kolege može mi ko pomoć?
[lol] [lol] [proud]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

danas je Pajdo (s)kupio samo 80ak komada..
i nije neki pazar!
morti bude morao po asku [huh]

cijelo vrijem je neki lukavac sa 200icama sve skupljao!
da nije Pajdin bratić?
[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


danas je Pajdo (s)kupio samo 80ak komada..
i nije neki pazar!
morti bude morao po asku [huh]

cijelo vrijem je neki lukavac sa 200icama sve skupljao!
da nije Pajdin bratić?
[tongue]

Dobar mu taj bratić. ja bih bio zadovoljan pozicijom bratićovog bratića.

Herr Pajdi izgleda nije važna cijena dokle god nije ispod 2900.
Znaći danas je Pajdo obranio 2900 za samo (5000-4918) * 2900 = 237800 kn ili samo 1.5% dnevnog prometa (do sada 15.5 mil kn)
Jučer nije prošao tako jeftino.

Da li netko zna, na koji tromjesečni prosjek se mora odnositi MOLova ponuda ?
Ako je na 3 mjeseca od objave ponude onda je ovo možda dizanje prosjeka – do negdje 12.8 bit će možda i punih mjesec dana cijena 2900.
Ako je od dana objave da će objaviti ponudu onda nije to…

Da li ima argumenata da Pajdo NIJE AZ OMF Fond ? Što nije Petrov napisao da je AZ stekao 10000 INE na dan kad su prošla ona 2 x 5000 naloga ?
A AZ sigurno nešto zna, oni su kupovali početkom travnja po 2000-2200 preko 100 mil. kn INA-e.

I molimo cijenjene investitore da ne stavljaju naloge na 2900 pa da možemo u miru pratit kako Pajdi ide 🙂

l.

Loki

Čak i u Londonu 2 transakcije danas.
Cijena identična:

Loki kuzi stvar vidim evo ti 100, a vjeruj mi 1 ne dajem nikad, a 100 jako jako rijetko.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

New Report

Close