INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam uvjeren da je to Lukoi.I to se skuplja preko naseg fonda.To je njima smiješna cijena a znam da su bili u Zagrebu i to više puta.I jako su zainteresirani za Inu.NemamInu (nažalost )ali to je dobro za naše ostale dionice-vrlo skoro.Mi njima Inu oni nama plin,Todoriću dučane,Igh poslovi….

Pajdo, pozdarvljaju te INAši sa poslovnog! Daj nam neki mig da čitaš. Znam da čitaš i smiješ se!
(Aj stavi nalog na 2900,29 kn točno u podne!) Kupnja, naravno. Nemoj da ti to moram govoriti…

[thumbsup]

Koliko će "izdržati" brana na 2900? Izgleda da se isti mora danas uključiti i u liparenje ako želi svoj komad kolača.

Nastavi li ovaj na bid-u s ovakvim nalozima, uskoro bi mogao i početi dizati letvicu. Čini mi se da malo usporava promet na INi u odnosu na jučer. Jučer je ipak trebao biti dan panike…

Ajde napokon su tek danas počela prava razmišljanja. Tovariš, tovariš sve izglednije. [wink]


Ja sam uvjeren da je to Lukoi.I to se skuplja preko naseg fonda.To je njima smiješna cijena a znam da su bili u Zagrebu i to više puta.I jako su zainteresirani za Inu.NemamInu (nažalost )ali to je dobro za naše ostale dionice-vrlo skoro.Mi njima Inu oni nama plin,Todoriću dučane,Igh poslovi….

Projekt gradnje terminala za ukapljeni plin energetski je vrlo značajan za Hrvatsku, ali i za cijelu srednju Europu. U njemu s hrvatske strane sudjeluju Ina, HEP i Plinacro, dok su od stranih kompanija uključeni Total, EON, RWE Transgas, OMV i Geoplin. Nakon što bi se terminal izgradio smanjila bi se Hrvatska ovisnost o Rusiji i njenoj energetskoj politici. Predviđa se da bi nakon realizacije u sljedećih 20 godina omogućio zaradu od čak 40 milijardi eura. Uz to, Hrvatska bi postala jaka energetska sila u regiji, što je jedan od preduvjeta da postane i regionalni lider, posebice u kontektstu sve većeg značenja i utjecaja energenata na svjetske političke odnose.

Znaju i Hans i Zoltan i Vladimir koliko mi vrijedimo i da ce na nama zaradit jace nego igdje drugdje. Bit ce ovdje borbe, druga je stvar sto mi ne znamo to okrenut u svoju korist jer da znamo mi bi sad bili vlasnici Mola. Ina ce do 2012. biti mnogo jaca firma nego je sad i zasto ne bi pricekali do tada s prodajom? Pa onaj Swoboda ionako kaze da ce Hr realno tek tada biti u juniji.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Od mnogih promisli koje mi padaju na pamet, najočitija je da OMV-u nikako ne odgovara pad cijene Ine, kako bi Mol morao dati višu ponudu. To bi pak značilo da bi najočitije bilo da OMV kupuje preko nekog fonda i drži cijenu kako bi Mol ipak trebao dati višu ponudu javnosti. Jer tko god kupuje na 2900 na srednji rok od nekih 3 godine sigurno će zaraditi. Allianz mu je pak prvi susjed….malo nagađam…. [wink]

Jel ono pajdina žena sa nalogom 1046 komada prodaje po 2940 da bi kupila nove cipele?

Kad budem milijarder imat ću tajnicu da mi ovdje piše!

Veliki nalozi na 2900 su od AZ-a koji kupuje već neko vrijeme.

nigdar ni bilo da ni nekak bilo


Pajdo, pozdarvljaju te INAši sa poslovnog! Daj nam neki mig da čitaš. Znam da čitaš i smiješ se!
(Aj stavi nalog na 2900,29 kn točno u podne!) Kupnja, naravno. Nemoj da ti to moram govoriti…

[thumbsup]

evo ti MiG:

trabao bi mu napisati na ruskom ili njemackom [lol] [lol] [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Pajdo, pozdarvljaju te INAši sa poslovnog! Daj nam neki mig da čitaš. Znam da čitaš i smiješ se!
(Aj stavi nalog na 2900,29 kn točno u podne!) Kupnja, naravno. Nemoj da ti to moram govoriti…

[thumbsup]

evo ti MiG:

trabao bi mu napisati na ruskom ili njemackom [lol] [lol] [thumbsup]
[/quote]
PAJDO Bester Respekt von den INA Mitgliedern auf poslovni.hr Forum
PAJDOСамые лучшие отношения от членов INA на форуме poslovni.hr

Kad budem milijarder imat ću tajnicu da mi ovdje piše!

Sve opcije što se tiče velikog kupca su moguće, vrijeme će sigurno dato odgovor prije ili kasnije.
Ja si eto ne mogu naći odgovoro na pitanje kako to da nema malih ili bar kupaca srednje veličine gotovo uopće?
Npr. nekog kome nije preskupo ponudit 2901 ili 2902 kn… na kupnji jer ima običan mali nalog od nekoliko desetaka pa mu ne igra ulogu nekoliko kuna, a proći će trenutno. Hoću reći imam osjećaj da malih ulagača uopće nema u ovoj igri (na kupnji). Zar baš nitko ne vidi moguću zaradu ili…??
A ni ovi na prodaji ne odustaju već danima (sad se već radi o stotinama mil.kn), zar nitko ni od njih ne vidi ikakvu mogućnost rasta u skoroj budućnosti ili…??
Naime već su prevelike sume novca u igri da se može opravdati samo akomulacijom kapitala ili prodajom jer svi idu na more ili pajdo je pametan svi ostali glupi…
Sve teorije u vezi mogućeg kupca na 2900 drže donekle vodu samo mi se nikako ne uklapa u tu priču ovoliki pritisak na prodaji i prošli i ovaj tjedan i gotovo potpuna usamljenost velikog kupca (kupaca).

Ajd’ nemojte me sad odma’ skolčit samo pitam [lol]

P.S. Narodna keže:" Nema glupih pitanja. Samo odgovora" [wink]

New Report

Close