INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

22.7.2008. top 10:
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 267.171 2,67 Skrb. račun + 529
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 93.347 0,93 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 82.548 0,83 Skrb. račun + 668
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 31.984 0,32 Skrb. račun + 100
9. PBZ D.D. 28.274 0,28 Osnovni račun – 2399
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.200 0,27 Skrb. račun
Ukupno: 82,64

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Danas sam čitao ono pismo od OMV-a. I tamo piše da bi oni željeli da ih se informira ako netko podnese ponudu za kupnju državnoog udjela ili za kupnju BF-a. Razmišljam nešto da i ja pošaljem isto pismo Erste Investu i Polančecu, pa čim netko pošalje ponudu ili iskaže interes za kupnju da i mene informiraju. Kad već šalju mail OMV-u, neka i mene stave na cc. Koliko se ja sjećam ni Erste Invest ni Polančec nisu nas dioničare obavjestili 9. lipnja o primitku pisma, a kamo li o sadržaju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

sumnjam u neki blef..i također sumnjam u cijenu od 3000 i niže..pa tko bi im po toj cijeni dao dionice,možda 20% od svih kandidata…200 000 000 kn je kupljeno u rasponu od 2900-3200..ako su oni ludi,onda sam i ja..

http://blog.vecernji.hr/misak/2008/07/04/siegfried-tischler-i-podrijetlo-nafte/

toliko o ovoj temi

Postanite Eu-robovi

Bezveze jedna teorija.
OMV je osim branitelja kontaktirao i mirovince s obzirom na nemalu kolicinu u portfelju i najavio da bi od njih otkupio ukoliko uspije otkupiti od branitelja i drzave., uz naravno recenu cijenu.
Mirovinci na burzi skupljaju za svoj racun profesionalno na 2900 koje ce dati OMV ukoliko ovaj otkupi od drzave.
I to je to.

Da je OMV isao izravno digla bi se cijena na burzi bezveze, ovako u tisini ce skupiti potrebni postotak i mirovinci sretni.

Jer sigurno nesto znaju mirovinci jer nebi bezveze po ovoj cijeni kupovali ove kolicine s obzirom na puno potcjenjenije dionice na trzistu (eg. HT)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Danas sam čitao ono pismo od OMV-a. I tamo piše da bi oni željeli da ih se informira ako netko podnese ponudu za kupnju državnoog udjela ili za kupnju BF-a. Razmišljam nešto da i ja pošaljem isto pismo Erste Investu i Polančecu, pa čim netko pošalje ponudu ili iskaže interes za kupnju da i mene informiraju. Kad već šalju mail OMV-u, neka i mene stave na cc. Koliko se ja sjećam ni Erste Invest ni Polančec nisu nas dioničare obavjestili 9. lipnja o primitku pisma, a kamo li o sadržaju.

Dobro razmišljanje kolega!
Međutim ujedno i loše.
Naime nije u ovoj priči problem OMV. Oni tu predstavljeju poslovni subjekt koji ima neke svoje interese. U ovome se slučaju to je što veći udio u INA-i i potencijalno vlasništvo.
Naravno da neće sami sebi skakati u grlo i davati ponudu za nešto što još i nije sigurno na prodaju.
Potencijalno se ne žele dovesti u lošu poziciju iznoseći svoju ponudu prije Mola a za to je više razloga.

Oni su se izjasnili da su zaiteresirani za kupnju ako se nešto bude prodavalo ali isto da se ne žele prepucavati nekakvim neformalnim ponudama a našima valjda nije jasno kako to oni misle nešto kupiti a da pinka ne upadne sa strane.
Hebe lud zbunjenog!
Moš si misliti kako nisu zainteresirani. Kao svaki se dan prodaje ovakva kompanija pa nije bed ako ne uzmu dio kolača. Ili si možda sad misle "ma neka si to Mol fino uzme jeftino i još dodatno ojača a mi se nećemo petljati da im ne otežavamo nepotrebno".
Dajte molim vas!!!

Problem je naša politika-točnije političari! Jedino oni!
Nek mi netko inače molim vas kaže zašto naši pametnjakovići jednostavno ne slože ugovor sa našim interesima-bilo strateškim, bilo socijalnim i fino to ponudi na tržištu po najvećo cijeni.
Priče da nebi bilo zainteresiranih su za malu djecu!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

Sanaderu i njegovoj ekipi je potpuno jasno da narod Hrvatske,branitelji očekuju njegov potez—-
A on može biti:

1.pošten i prodati Inu po najboljoj cijeni da svi imaju koristi od toga a najviše država Hrvatska
2.pokvaren i prodati Inu jeftino i zakonuti branitelje,male dioničare i državuHrvatsku.A sebe namiriti….

E sad je pitanje da li će biti 1ili 2?
Mislim da je Sanader dobar političar i da zna da ovdje nema muljanja.Tu se donosi odluka o njegovom političkom životu i kreditabilitetu strankena vlasti-HDZ.Ovo nije Splitska riva itd….

Da rezimiram INA-u ukratko:

1. Dok je "Pajdo" na 2900 – NE PRODAJEM (jer ne želim prodati po minimalnoj cijeni)
2. Ako se "Pajdo" makne s nalogom i cijena padne – NE PRODAJEM (jer sam mogao prodati po 2900 a nisam)
3. Ako u javnoj ponudi ne ponude minimalno 3500 – NE PRODAJEM (jer će nakon što dođe u ruke stranaca i ova firma postati visoko profitabilna, kao što su postale banke, telekom i sve ostalo što smo rasprodali!)
4. NE PRODAJEM ! [wink]

Bga, možemo mi laprdat do mile volje, al nema biznisa dok se ne pojavi Žužul.
Mi čekamo tvoj znak!
[lol]

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva


Da rezimiram INA-u ukratko:

1. Dok je "Pajdo" na 2900 – NE PRODAJEM (jer ne želim prodati po minimalnoj cijeni)
2. Ako se "Pajdo" makne s nalogom i cijena padne – NE PRODAJEM (jer sam mogao prodati po 2900 a nisam)
3. Ako u javnoj ponudi ne ponude minimalno 3500 – NE PRODAJEM (jer će nakon što dođe u ruke stranaca i ova firma postati visoko profitabilna, kao što su postale banke, telekom i sve ostalo što smo rasprodali!)
4. NE PRODAJEM ! [wink]

E baš to!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

21 July 2008

We confirm receipt of your letter dated 9 July on 17 July 2008. We have today also recived a second (umjesto the second, gdje je ovaj učio engleski) letter by (valjda from) your agency dated 14 July.

Ovako počinje pismo OMV-a Hanfi. Inače prepuno gramatičkih grešaka, lošeg pisanja i totalnog nepoznavanja duha engleskog jezika.

Prva interesantna stvar je da je potrebno 8 dana da pismo stigne iz Zagreba u Beč. Druga interesantna stvar je da je OMV-u potrebno manje od jednog dana da odluči o odgovoru na drugo pismo, napiše ga i isporuči u Zagreb. Dakle drugo pismo su primili 21-og, odmah su se sastali, odučili što će napisati, napisali i pismo je u Zagrebu bilo već rano u jutro 22-og.

Inače biseri iz pisma uključuju:
a second
of the position of OMV – umjesto of the OMV position
is a leading gas and oil company in Central Europe- ako je vodeća onda je jedina vodeća pa mora biti the leading
Mr. Davor Polancec
we continue to be interested to be informed of the terms and process – valjda our interest in terms and process continues.

Užas. Ovo je totalno neozbiljno napisano od strane nekoga ko se prvlačio u školi iz Engleskog. Treba im vratiti nazad i zamoliti da napišu precizno pismo na nekom jeziku koji poznaju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Jedno ozbiljno pitanje.
Je li cijeli ugovor o prvoj prodaji dionica MOLu 25+1 javan?

Pitam da zato da slučajno ne uskrsnu neke odredbe o pravu prvokupa ili diskontu u slučaju dokupa.
Nešto se OMV puno poziva na fer igru i transparentnost.

Ako netko zna, molim odgovor. I neka potkrijepi nekom vezom na mreži.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva

New Report

Close