INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajde, nemoj biti tako crno-bijel.

Ukoliko dode do javnog i transparentnog procesa prodaje Vladinog ili Fondovog udjela (ili dijela udjela), onda su zainteresirani sudjelovati; (sto ne znaci nuzno i da ce dati ponudu).


meni se čini gos. @Small_Fish da bi vi nešto kupili!
prema svamu sudeći i pismu koje smo pročitali ja sam isčitao da će ponude sigurno biti a vi

Ja INA-u kupovao sigurno nebi, niti nisam, niti ću ikad itd.

Ali ajmo malo iz odgovora, da vidimo tu vašu sigurnost objave ponude.

1. Kao odgovor na Vaša konkretna pitanja, potvrñujemo da smo 9. lipnja 2008. poslali dopis društvu
Erste Invest d.o.o. Zagreb, u kojem ga „obavještavamo o svom interesu za kupnju dionica INA-e u
vlasništvu Fonda hrvatskih branitelja“. Takoñer smo izvijestili da bismo „u slučaju namjere prodaje
tog udjela u INA-i (ili dijela tog udjela)“, bili zahvalni ako bismo dobili mogućnost „da damo svoju
ponudu, ili na neki drugi način sudjelujemo u postupku prodaje“. U prilogu šaljemo presliku tog
dopisa. Bez takvog postupka i bez zadanih uvjeta, nikada nismo izrazili, niti smo namjeravali izraziti,
svoju namjeru da doista kupimo dionice INA-e, te nismo izrazili, niti smo namjeravali izraziti,
namjeru da objavimo javnu ponudu.

2. Takoñer potvrñujemo da smo, nakon dopisa društvu Erste Invest, poslali dopis i potpredsjedniku
Vlade Republike Hrvatske, g. Damiru Polančecu. U privitku šaljemo presliku i toga dopisa. U
navedenom smo dopisu, poslanom 9. srpnja 2008, na sličan način naveli da bismo bili zahvalni „kad
biste nas, u slučaju namjere prodaje Vladina udjela u INA-i (ili dijela tog udjela), o time obavijestili i
dali nam mogućnost da damo svoju ponudu, ili na neki drugi način sudjelujemo u postupku prodaje“.
Bez takvog postupka i bez zadanih uvjeta, nikada nismo izrazili, niti smo namjeravali izraziti, svoju
namjeru da doista kupimo dionice INA-e, te nismo izrazili, niti smo namjeravali izraziti, namjeru da objavimo javnu ponudu za kupnju INA-inih dionica.

Mislim da se cijena neće osobito promijeniti samo će biti malo pojačanog prometa. Dopis OMV-a je takav kakav se i očekivao…kao horoskop, svako ga može protumačiti na sebi prihvatljiv način!!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

pa to je osnova svega, ili najbolje da su napisali slijedeće: mi smo svojim pismom izrazili, izražavamo i izrazit ćemo namjeru da damo javnu ponudu za kupnju dionica INE.
to bi mađari voljeli znati!
a ono da nemaš i ne želiš kupovati, pa zašto toliki interes za ovu dionicu, valjda da zadovoljiš poslodavca jer ti je dao nalog što ćeš pisati.

dan je pametniji od noći

Ovaj tip iz OMV-a je neki luđak.
Prvo piše da je na dvije adrese poslao ponudu za kupnju dionica i da bi rado sudjelovao u tome, a dvije rečenice dalje kaže da nema namjeru doista kupiti dionice. Vjerovatno je bio napušen dok je sastavljao pismo.

Mislim da ga HANFA treba oprat ko balavca. Ovo je preozbiljna transakcija da bi se ovakvi odgovori pisali.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



ja sam dosta zabrinut zbog situacije da samo mirovinci kupuju. Vec sam napisao sta mislim o tome. Rade bi ja da vidim neki skrbnicki kako se pocinje diberit u privh 10. Makar dok toji ono cudo na 2900, bar znamo kaj je minimala 🙂

Ak’ danas preživi to "čudo" na 2900 bit će pravo čudo.
[/quote]

Čuda se dešavaju!!!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.


a ono da nemaš i ne želiš kupovati, pa zašto toliki interes za ovu dionicu, valjda da zadovoljiš poslodavca jer ti je dao nalog što ćeš pisati.

Nemam ja poslodavca, mene INA zanima jer nam je njeno preuzimanje zadnja šansa da spasimo ovu prčiju od burze. INA kao tvrtka mi nije nimalo interesantna, loše poslovanje, neefikasnost itd. Jedino što im sada ide na ruku je cijena nafte, a i tome će doći kraj.

Mislim da nije rečeno ništa novo. Bilo kakva formulacija drugačija od ove bi ih dovela u nezgodnu situaciju da se postavlja pitanje da li već sada imaju obvezu objavljivanja javne ponude.

Zato je rečeno da "nismo izrazili, niti smo namjeravali izraziti,
namjeru da objavimo javnu ponudu
". Koristi se prošlo vrijeme, a točka 5. OMV-ovog pisma izričito spominje mogućnost promjene njihovih namjera.

Sve u svemu, jedan vrlo očekivani odgovor koji ne govori ništa i koji po mojem mišljenju ne bi trebao bitno utjecati na trgovanje.

Naravno da bi sve nas puno više razveselio odgovor u kojemu bi najavili javnu ponudu i odmah postavili visoku cijenu, ali to u ovom trenutku baš i nije bilo realno očekivati…

…te nismo izrazili, niti smo namjeravali izraziti,
namjeru da objavimo javnu ponudu. – nije rečeno NITI NE NAMJERAVAMO.

…te nismo izrazili, niti smo namjeravali izraziti, namjeru da objavimo javnu ponudu za kupnju INA-inih dionica. -opet nije rečeno NITI NAMJERAVAMO.

Sad koliko ja znam hrvatski jezik tu je jasno ostavljena mogućnost, a siguran sam da su toga svjesni i njihovi pravnici koji su sastavljali ovaj tekst. Ne slučajno ovako biranim riječima (nikad kod pravnika nije slučajno).

Nije mi namjera drukati ni u kom smjeru samo iznosim činjenice.
P.S. Pravne tekstove ak ne ide iz prve čitati obavezno više puta [lol]

We have also never stated or implied that we want to make public offer for INA shares.

Blah..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

da te INA ne interesira onda bi podržao i ono što su Austrijanci naveli a najbitnije je napisano u njihovom pismu a to je: želimo transparentnu privatizaciju i prodaju vladinih i dionica u vlasništvu BF a tada se zna da to ide sve preko burze bez okolišanja ispod stola i sličnih netransparentnih zamjena. To je interes nas koji sudjelujemo na burzi kao kupci, prodavatelji, brokeri, špekulanti, i svi ostali.

dan je pametniji od noći

došel ponovo macan na 2900.
a vi mulci prodajte

New Report

Close