INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@toka

Moje pohvale za optimistično ali i racionalno razmišljanje. Držim palčeve da te vrijeme ne demantira -naprotiv. [thumbsup]

-a kad sam sada pogledao da mirovinci svaki dan aktivno kupuju, još sam više optimističan,
-samo jedan dan mi ništa ne znači kod trgovanja na našoj burzi, jer nas desetak na ovom forumu možemo skupiti toliko novca da možemo jedan dan kreirati kretanje cijena i crobexa ali samo jedan dan jer se izuzetno malo trguje ovih dana.

dan je pametniji od noći

ja sam dosta zabrinut zbog situacije da samo mirovinci kupuju. Vec sam napisao sta mislim o tome. Rade bi ja da vidim neki skrbnicki kako se pocinje diberit u privh 10. Makar dok toji ono cudo na 2900, bar znamo kaj je minimala 🙂

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Jel netko možda zna koliko je dionica Ine pojedini mirovinski fond imao u razdobljima od prije recimo 3, 6, 9 i 12 mjeseci?

evo pa usporedi…………

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


-a kad sam sada pogledao da mirovinci svaki dan aktivno kupuju, još sam više optimističan,
-samo jedan dan mi ništa ne znači kod trgovanja na našoj burzi, jer nas desetak na ovom forumu možemo skupiti toliko novca da možemo jedan dan kreirati kretanje cijena i crobexa ali samo jedan dan jer se izuzetno malo trguje ovih dana.

Onda nek danas bude taj dan koji ti ništa ne znači [lol]
Pre-market izgleda tužno, gužva na prodaji sve veća, a nema ni pola deset [embarass]
Cijela Evropa otovrila u crvenom danas pa još i uz pomoć INA-e moguće da i crobex otkliže…


ja sam dosta zabrinut zbog situacije da samo mirovinci kupuju. Vec sam napisao sta mislim o tome. Rade bi ja da vidim neki skrbnicki kako se pocinje diberit u privh 10. Makar dok toji ono cudo na 2900, bar znamo kaj je minimala 🙂

Ak’ danas preživi to "čudo" na 2900 bit će pravo čudo.

OMV-ov odgovor HANFI Vaš link


Ako se udruže mirovinci, Sančo i Ivana7, onda MOL više nema šanse da skupi 50%

Je li MOlu to potrebno?
Obzirom da imaju ogromna upravljacka prava, dodatna vlasnicka pozicija im nista ne donosi.

Po mom misljenju, ovdje postoji nejasnoca u vezi ciljeva i motivacije pojedinih igraca u ovom igrokazu.
MOl – trazi parkiraliste za trezorske dionice. Ne treba mu vecinski udjel. Ne zeli trositi gotovinu.
OMV – uzelo pola Viagre. Zeli pod.ebavati Mol; iscrpiti, ali ne slomiti. Ipak je njegov najveci dionicar i potencijalni vlasnik.
Vlada – mislim da oni pojma nemaju sto zele. Od tuda i cijela ova zbunjenost (zajednicko djelovanje?).

Sve u svemu, bojim se da necemo vidjeti reprizu Plive.

Nafta je dole, indexi u EU su u crvenom ali se brzo smanjuju,Swiss0,60%,Dax 0,70%….
To nije nis posebno.Padaju zbog Vodafona al ise budu vratili ubrzo na 0.

Evo vam odgovor OMV-a. Neće biti nikakvih konkurentskih ponuda.
Biti će veselo danas.

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=&vijestid=372

meni se čini gos. @Small_Fish da bi vi nešto kupili!
prema svamu sudeći i pismu koje smo pročitali ja sam isčitao da će ponude sigurno biti a vi vjerovatno ne, zato što bi kupovali.
svako drugačije dopisivanje sa Samodolom bi bilo iznošenje interesa tvrtke i na taj način dalo konkurenciji smjernice kuda to ide.
ovakoav odgovor je odgovor u infinitivu pa neka se svi misle što će činiti.

dan je pametniji od noći


meni se čini gos. @Small_Fish da bi vi nešto kupili!
prema svamu sudeći i pismu koje smo pročitali ja sam isčitao da će ponude sigurno biti a vi vjerovatno ne, zato što bi kupovali.
svako drugačije dopisivanje sa Samodolom bi bilo iznošenje interesa tvrtke i na taj način dalo konkurenciji smjernice kuda to ide.
ovakoav odgovor je odgovor u infinitivu pa neka se svi misle što će činiti.

Na osnovu pročitanog teksta i ja izvukao identičan zaključak.

New Report

Close