INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jel netko možda zna koliko je dionica Ine pojedini mirovinski fond imao u razdobljima od prije recimo 3, 6, 9 i 12 mjeseci?

Daj mi datume koji te zanimaju i dobiješ stanje na top 10 (usporedba).

[/quote]

Evo ako ti nije problem stavi stanje za 01.06.2007., 03.09.2007., 02.01.2008., 03.03.2008. i 02.06.2008.

Da bude preglednije i da ne zauzme cijelu stranicu, možda bi ih mogao staviti u excel pa staviti file ovdje.

Zahvaljujem unaprijed! [thumbsup]

Evo mogu ovako:

1.6.2007.
4.1.2008.
30.5.2008.

Vlada je isto nešto trgovala na malo! Valjda pofalilo za Audi A8 za gorivo! [wink]


Imal tko informaciju kada se očekuje polugodišnje izvješće i nekakvo "realno" (iskreno) očekivanje kavko bi ono moglo biti?

Mislim da zakonski moraju do kraja ovog mjeseca dati nerevidirano izvješće kao i svi.
A što se očekivanja tiče nemam nikakvog uvida ali ako poslije svih poskupljenja ne bude osjetno veća nego u isto vrijeme prošle godine ja (istina kao potpuni laik) bi bio jako iznenađen. [undecid]

Ajmo malo i ovako.
Ovih dana ekolozima se diže kosa na glavi kad svako malo krene neko razmišljanje o nuklearkama, družbi Adria, a ima još jedna Adria. Adria LNG. Konzorcij za sada isključivo inozemnih tvrtki koje čekaju njezinu preuzvišenost RH da širokom gestom dobre volje konačno odabere mirnu luku u koju će pristajati LNG tankerčići i prihvati dodijeljeno joj mjesto u veseloj družini. RH se nešto nećka pa se mršti pa si misli, a kaj će to meni? Možda da gurnem koju tvrtku nutra i maznem neku lovu? Možda 25%?
1% neka mazne Plinacro, 10% HEP, a INA bi mogla 14%, ipak su to neke naše tvrtke koje se motaju oko plina. Prve dvije su naše 100% one nek propadnu ako treba ukoliko se pokaže da stranci opet mute naše bistro more, ali INA…
INA ima najveći postotak a i nije baš 100% naša. Stranci sve sami zapadnjaci, a među njima neki OMV drži 20% i izgleda malo zajebava. Ode visočanstvo početkom ove godine malo do Beča, najbliže je a da nešto znači, konačno dogovoriti se ko kaj i kak. A zašto? Uz tu INU ima neka hunska firma MOL bez koje ova izgleda ne može ni šarafe i farbu kupovat da se malo zbegeca. Hercig!
Moguća zabava nije nimalo jeftina. Cijela košta oko 700 milja eura, sad i nešto više. Svatko bi svoj dio kolača kad se jednom ispeče. MOL iako nepozvan hoće i može sudjelovati, samo ako je torta ukusna bolje zagrabit što veći komad. S druge strane možda bolje ne čačkat mečku jer ako OMV popizdi može bit svega.
Barem nama malima tako izgleda.
I gle podudarnosti sve se rješava nekako istodobno. Privatizira se do jaja baš kad visočanstvo koje ne zna kaj bi sa samom sobom, treba objaviti jasno i glasno gdje će biti terminal i da njezine tvrtke zauzimaju svoje pravima i obvezama uvaljene im pozicije. Može li bolje?

Možda je sve samo dobar igrokaz za publiku, a možda ni sami RH-INA, MOL i OMV ne znaju kaj da se dogovore do zadnjega. Ako je igrokaz nahebasmo vi ja i mi svi skupa, ako nije možda nekaj i ubacimo u kasicu prasicu.

bogat čovjek nema briga, samo zadovoljstva


Evo mogu ovako:

1.6.2007.
4.1.2008.
30.5.2008.

Vlada je isto nešto trgovala na malo! Valjda pofalilo za Audi A8 za gorivo! [wink]

Koliko vidim, AZ je cijelo ovo vrijeme najviše kupovao. U zadnjih godinu dana je to oko 200.000 komada…
Jedini su koji su pokupovali toliku količinu. Možda sam paranoičan ali to mi je malo sumnjivo.
[huh]

A ono što se tiče vladinih dionica, mislim da su to radnici kupovali.

Ako se udruže mirovinci, Sančo i Ivana7, onda MOL više nema šanse da skupi 50%

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Inače, AZ je dugo vremena bio apsolutno neaktivan po pitanju kupovine INA-R-A. Stajali su na 255 942 sve do tog dana kada su pomeli 10 000 komada. Čudna takika. Možda su htjeli nadoknaditi propušteno!
[smiley]

http://www.poslovni.hr/86947.aspx

AZ mirovinski je puno kupovao INU i prije na razini 2200KN, tako da je njegov prosiječni ulaz u INU puno manji, tako da ako pod predpostavkom da će ponuda MOL-a biti i puno niža, zarada AZ mirovinskog je jako velika.

Polugodišnje izviješće izlazi 14.8.2008 godine!
VLADA mora po zakonu o privatizaciji INA-e NAPRAVITI PONOVNO VREDNOVANJE FIRME!!!
MOL mora do 14.8. dati obvezujuću ponudu. MOL-u NETREBA NITKO PRODATI NI DIONICU ako smatra da INA vrijedi VIŠE! A to će se znati.Moja procjena je između 5-7 kkn! ( s premijom )
Inače sadašnji BV je cca 2500 kn, a za 4 godine biti će 5000 kn! Uložena vlastita sredstva i čista dobit.
Neka MOL slomi zube na INA-i!

danas radnici jedan njihov dio mogu prodavati dionice na burzi!

dan je pametniji od noći


danas radnici jedan njihov dio mogu prodavati dionice na burzi!

Očekuješ veći pad danas ili…?
Barel nafte se digao na 131$ juče i natjerao američke indexe u crveno ako to nešto znači ovdje…

-ne bih rekao veći pad, jer su procjene da veći dio radnika neće htjeti prodati dionice nego će čekati javnu ponudu.
-ovaj dan su čekali kupci, jer misle da će se sliti veće količine dionica na prodaju, moja je procjena da će se razočarati.
-uskor dolazi izvješće (polovinom slijedećg mjeseca), koje bi se moglo poklopiti s danom objave javne ponude mol-a, odnosno točne cijenu otkupa dionica, i to se čeka,
-prema svemu polugodišnje izvješće će viti više nego odlično a to će sve generirati rast dionice INE.
-bitna je do sada i šutnja OMW-a ali i rusa u svezi javne ponude MOL-a, što dodatno diže tenziju,
-očekujem svakako da će u igru ući još netko naročito jer su sanaderu natrljali nos u Austriji što nije transparentno razgovarao oko zamjene dionica, no to je njegova taktika,
I na kraju to je samo jedno u nizu razmišljanja mene kao jednog od vlasnika dionice koju neće tako lako prodati.

dan je pametniji od noći

Promjena vlasničke pozicije za 17.07.08

Mirovinci se ukrcavaju…

New Report

Close