INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ili očekuju novu ponudu ili će Mol ponudit iznad 2900
ja fakat ne vidim zašto bi inače kupovali po 2900, a u pitanju je dosta dionica

&


znači po tvome sad kupuju kako bi si povečali prosjek na 2500
a prodali budu na 2700, [rolleyes] [rolleyes]

Kupuju da MOL ne bi mogao skupiti 50% INA-e jeftino. Vrlo moguće da sa GDR-ovima u Londonu i pripadajućim dobrovoljnim fondovima mirovinci već imaju 5,16% INA-e. U tom slučaju MOL nemože skupiti 50% bez mirovinaca čak da mu prodaju svi ostali uključujući BF. Da misle prodavati po 2700, stavili bi nalog na 2600.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/sisak/3130535/index.do;jsessionid=70B199163866698D203F4789EF9E26BD.2

ma da, imaju 25%, plus 19 od vlade, plus 7 0d BF

&


Imal tko informaciju kada se očekuje polugodišnje izvješće i nekakvo "realno" (iskreno) očekivanje kavko bi ono moglo biti?

14.08.2008. S obzirom na kretanje cijena goriva, te činjenicu da novo polje u Siriji doprinosilo čitavo tromjesečje (počelo sa radom 15.02) očekujem povećanje dobiti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


ma da, imaju 25%, plus 19 od vlade, plus 7 0d BF

Nisu predali ponudu za vladine dionice

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

nisu kad će ih zamijenit

&

ma jebe mi se kaj će napravit, ajd pozdrav

&


nisu kad će ih zamijenit

Koliko ja znam ta je opcija otpala kada je MOL predao ponudu. Zbog čega uopće idu u javnu ponudu prije nego što su zamjenili dionice sa vladom. Sa 45% bi puno lakše i jeftinije skupili 5%. Sakupiti 25% od 30,5% i nije tako jednostavno. Ja imam samo jedno objašnjenje, postoji netko ko je ponudio vladi više za njen dio. Sada ga MOL pokušava spriječiti na način da skupi 50% na burzi ili da barem skupi što više.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Jel netko možda zna koliko je dionica Ine pojedini mirovinski fond imao u razdobljima od prije recimo 3, 6, 9 i 12 mjeseci?

Daj mi datume koji te zanimaju i dobiješ stanje na top 10 (usporedba).

Inače, AZ je dugo vremena bio apsolutno neaktivan po pitanju kupovine INA-R-A. Stajali su na 255 942 sve do tog dana kada su pomeli 10 000 komada. Čudna takika. Možda su htjeli nadoknaditi propušteno!
[smiley]

Sad kad znamo tko je bio "Pajdo" znamo da postoji mogućnost da se makne sa tim nalogom. Iako, sumnjam da bi se nešto spektakularno dogodilo (tipa pad cijene). Ipak se narod nekako navikao da je 2900 minimum! [lol]

S druge strane dovoljno je da netko iz OMV-a samo malo glasnije prdne i pritom bude okrenut na jugoistok (prema Hrvatskoj) pa da lansira tu INU u nebo. U svakom slučaju, treba biti stand by…



nisu kad će ih zamijenit

Koliko ja znam ta je opcija otpala kada je MOL predao ponudu. Zbog čega uopće idu u javnu ponudu prije nego što su zamjenili dionice sa vladom. Sa 45% bi puno lakše i jeftinije skupili 5%. Sakupiti 25% od 30,5% i nije tako jednostavno. Ja imam samo jedno objašnjenje, postoji netko ko je ponudio vladi više za njen dio. Sada ga MOL pokušava spriječiti na način da skupi 50% na burzi ili da barem skupi što više.

[/quote]
riječi ti se pozlatile, oprosti na vulgarnosti, već mi je lagano muka od svih tih kalkulacija

&


ili očekuju novu ponudu ili će Mol ponudit iznad 2900
ja fakat ne vidim zašto bi inače kupovali po 2900, a u pitanju je dosta dionica

A gledaj, moguće je i da u javnoj ponudi stvarno bude nabidavanja pa se na kraju ovaj free float od 30 % smanji na neku mizernu brojku. Npr. daju dobru cijenu i puno dionica uspiju prikupiti javnom ponudom. Ipak ti fondovi mirovinski idu na duge staze, a INA će za par godina vrijediti jako puno.

New Report

Close