INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlada mora postići što bolju cijenu INE ili bolje da ih nema više

Koliko ja vidim na 2920 je skriveni, a ispod njega fondovi lipare na 2915,xx. Ali i najstrašljivija ribica upada pajdi na 2920 u nevidljvu mrežu! [cool]

A da malo po prodaji udarite?

‘Mol rasipa novac ako za dionicu ponudi više od 3000 kuna’
http://www.poslovni.hr/86574.aspx

Ako je kupe ispod 3500 kn mogu se tući nogom u guzicu!
A plaćene oglase mogu čitati svugdje, pa vas molim da ne pišete ovakve gluposti više!


‘Mol rasipa novac ako za dionicu ponudi više od 3000 kuna’
http://www.poslovni.hr/86574.aspx

Ako je kupe ispod 3500 kn mogu se tući nogom u guzicu!
A plaćene oglase mogu čitati svugdje, pa vas molim da ne pišete ovakve gluposti više!


Mislim da bi svi bili zadovoljni da MOL plati isti postotak premije na tržišnu cijenu koju je platila TEVA za Barr, 42%. Ispod toga je podcjenjivanje!


‘Mol rasipa novac ako za dionicu ponudi više od 3000 kuna’
http://www.poslovni.hr/86574.aspx

Ako je kupe ispod 3500 kn mogu se tući nogom u guzicu!
A plaćene oglase mogu čitati svugdje, pa vas molim da ne pišete ovakve gluposti više!


Zanimljiv je taj mađarski analitičar….na 3000Kn procjenjuje P/E 18,7, što znači da je procjena dobiti Ine za ovu godinu 1,6 mlrd kuna. Nije loše….rast dobiti 100%. A uzde kontrole cijena tek su počele popuštati!

Ma to su sve plaćeni članci i analize, isto kao i ona nedavna procjena Merrill Lyncha na 2.400kn… [angry]

Ono što je meni bilo zanimljivo za pročitati, stavio je već netko link ovdje, jest analiza trenutnih zaliha kao i buduće proizvodnje nafte i plina kojima će raspolagati kupac Ine.

Vaš link

Nije mi toliko do mene kao malog dioničara, ali ako naši vlastodršci još jednu državnu firmu daju u bescijenje onda smo stvarno banana država.

18.7.2008. top 10(promjene u odnosu na 15.7.):
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 255.942 2,56 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 93.347 0,93 Skrb. račun + 360
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.880 0,81 Skrb. račun + 7 794
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 32.185 0,32 Skrb. račun + 150
9. PBZ D.D. 30.673 0,31 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.258 0,27 Skrb. račun – 29
Ukupno: 82,54

Dakle, ovo su promjene za 3 trgovinska dana… mirovinac pbz kupuje bez obzira na cijenu

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

koji dan je onak tip kupio oko 11000 kom, kaj nije to bio utorak

&

Nitko ne iskrcava. To je najbitnije.
U ponedjeljak će se vidjeti tko je kupio onih 10 000 komada na 2900. Još nije sigurno.

Inače, taj PBZ je moj mirovinski fond. Joj ako za_ebu s tom INA-om, bit će čuda! [thumbsup]

Da li OMV mora imati udio u INA-i da bi mogao objaviti ponudu za preuzimanje bilo jednog djela ili cijele firme?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

new but old pozdrav svima koliko vas ima ………. HR fondovi su cudo nikad dosta svako malo pa ti zastane dah sta rade 🙂


Da li OMV mora imati udio u INA-i da bi mogao objaviti ponudu za preuzimanje bilo jednog djela ili cijele firme?

Ne mora!!!
Treba jedino imati cash, ili bankovnu garanciju, dosta jednostavno

New Report

Close