INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krenuti će promet idući tjedan kada zaposlenici krenu prodavati.

Nisu ti zaposlenici INA-e baš takva kukavelj kako mislite. A nisu ni budale. A i onaj tko proda – prodat će Pajdi! [thumbsup]

Pajdo ih čeka raširenih ruku sa beskonačnim nalogom na 2900! [cool]



Ne moraju se očitovat. Ne znam sad točno gdje sam pročitao. Vrati se par stranica unazad (mislim otprilike na datumu kad je MOL dao pismenu namjeru) bilo je govora o tome da kroz ovaj tjedan OMV treba dati pismeno očitovanje o "zanimanju" koje su pokazali.

Današnji promet ide tome u prilog.


danas ti je pajdo velika pozitivna stva što nema kako netko napisa kukavalja koji drhte kao prutić na ovojom laganom maestrali i sve misle da je olujana bura koja će ih ponesti pa daju u bescijenje.
a mirovinci i drugi samo klap, klap, klad…..malo odmora…pa klap i tako do danas kada je ta prodaja definitivno stala ilik su otišli kmeni se kupati a i to je odlična stvar.

Raduje me da bar netko vidi da današnji mizeran promet i cijena idu nečem pozitivnom u prilog.
Ja baš ništa pozitivno ne mogu iz ovoga danas izvući i osim čistog navijanja nemam argumente za neka moguća pozitivna uzbuđenja.
Da me bar već današnji dan demantira [pray]
[/quote]
[thumbsup]

dan je pametniji od noći

je li i dalje stoji veliki nalog na 2900? Ko je s brokeron na žici?

da, 5000 kom, sad ćeš ih uskoro i vidjet [kiss]

&

ipak nečeš, naletili na skriveni, max 1000kom [tongue]

&


@small fish

ne znam zasto si tako neurozan?? [huh]
jos nisam dokraja shvatio sto te muci kod INAe, ali ako ovo zaista bude AZ (u sto ja osobno jaaaako sumnjam),a cinis mi se prilicno siguran, vise cu se druziti s tobom, valjda ces podijeliti kakvu insajdersku [smiley]

Mislim da je small fish u pravu, to si ti obrasci ponašanja mirovinaca kakve smo već vidjeli u prošlosti.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


da, 5000 kom, sad ćeš ih uskoro i vidjet [kiss]

Što mislite, tko kupuje to? Neki dan je poprilično puno prošlo po 2.900!



@small fish

ne znam zasto si tako neurozan?? [huh]
jos nisam dokraja shvatio sto te muci kod INAe, ali ako ovo zaista bude AZ (u sto ja osobno jaaaako sumnjam),a cinis mi se prilicno siguran, vise cu se druziti s tobom, valjda ces podijeliti kakvu insajdersku [smiley]

Mislim da je small fish u pravu, to si ti obrasci ponašanja mirovinaca kakve smo već vidjeli u prošlosti.

[/quote]
Ne vjerujem da bi mirovinci kupovali INU na ovim razinama jer ovo sad su čiste špekulacije! Oni imaju dugi vremenski rok ulaganja, bolje im je kupit podcijenjene dionice i držat…

Iako su strani analitičari već izražavali zabrinutost u financijsku snagu MOL-a potrebnu za preuzimanje INA-e, jučer je stigla još jedna nepovoljna procjena za INA-inog strateškog partnera. Zbog najavljene ponude za preuzimanje INA-e, stručnjaci agencije Standard & Poor’s izrazili su svoju zabrinutost najavljujući mogućnost sniženja kreditnog rejtinga mađarskog MOL-a, koji se (BBB-) već nalazi na najnižoj razini investicijskog rejtinga. U S&P-u procjenjuju kako bi ponuda za preuzimanje 30 posto dionica INA-e, mogla iznositi oko dvije milijarde dolara (iz čega proizlazi da bi mogli ponuditi oko 3.000 kuna po dionici), što smatraju problematičnim. Odluka o rejtingu, koja će biti donesena tek u listopadu, ipak se nije negativno odrazila na MOL-ove dionice koje su trenutno u plusu na Budimpeštanskoj burzi. I ono što se jasno iščitava iz stava S&P , jest činjenica kako bi za MOL bilo koja druga odluka osim zamjene dionica u državnom vlasništvu predstavljala popriličan financijski zalogaj.

Izvor:

http://www.seebiz.eu/hr/burze/burzovni-soping-na-snizenju,20681.html



@small fish

ne znam zasto si tako neurozan?? [huh]
jos nisam dokraja shvatio sto te muci kod INAe, ali ako ovo zaista bude AZ (u sto ja osobno jaaaako sumnjam),a cinis mi se prilicno siguran, vise cu se druziti s tobom, valjda ces podijeliti kakvu insajdersku [smiley]

Mislim da je small fish u pravu, to si ti obrasci ponašanja mirovinaca kakve smo već vidjeli u prošlosti.

[/quote]
zar vi stvarno mislite da ovo mirovinci kupuju? aahahahahaha

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...




@small fish

ne znam zasto si tako neurozan?? [huh]
jos nisam dokraja shvatio sto te muci kod INAe, ali ako ovo zaista bude AZ (u sto ja osobno jaaaako sumnjam),a cinis mi se prilicno siguran, vise cu se druziti s tobom, valjda ces podijeliti kakvu insajdersku [smiley]

Mislim da je small fish u pravu, to si ti obrasci ponašanja mirovinaca kakve smo već vidjeli u prošlosti.

[/quote]
zar vi stvarno mislite da ovo mirovinci kupuju? aahahahahaha
[/quote]

Idemo se malo informirati prije nego što nešto napišemo.

PBZ/CO mirovinski fond kupuje svaki dan, uključujući i dan kada je INA došla na 3199 kn. Mirovinci kupuju, pitanje je samo koliko.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pravi mali rat (na sitno) se vodi na koti 2920 [lol]

New Report

Close