INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajde junaci jel može neko predviđanje za danas?
Idemo gore ili dolje?
Dokle?
Ne pitam za argumente, čista intuicija 20 min. pred otvaranje??
Najbliži na kraju dana dobiva iskrenu pohvalu za nagradu [lol]


prema tome, sve ovo ulazi u prosjek [tongue]

Ne ulazi…da rezimiramo:

DOBROVOLJNA PONUDA ZA PREUZIMANJE

Članak 10

(2) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka, osoba koja namjerava izvršiti preuzimanje obvezna je, bez odgode, o namjeri objavljivanja ponude za preuzimanje dostaviti obavijest Agenciji, ciljnom društvu, burzi i uređenom javnom tržištu na kojem je odobreno trgovanje dionicama ciljnog društva, te istu bez odgode objaviti.
(3) Objavljivanjem obavijesti iz stavka 2. ovoga članka, za osobu koja namjerava izvršiti preuzimanje nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje pod uvjetima i na način određen ovim Zakonom. (vrijede sita pravila kao i za obveznu)

CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE

Članak 16.

(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.

o tome se i radi da ovaj promet zadnjih dana ne ulazi u prosjek……………to samo znači da kupci ovih količina očekuju osjetno višu cijenu
a da li ulažu na inside info ili će popušiti, to ćemo tek vidjeti
ja mislim da imaju inside info [rolleyes]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Što se volumena tiče otvaranje nikad jadnije cca 50 000 kn.
E, sad ako netko to može protumačiti na pozitivan način svaka čast…

INA će u naredne 3 godine uložiti 3 milijarde dollara vlastitih sredstava u obnovu i razvoj!
INA će u sljedećih pet godina imati neto DOBIT min 3 milijarde dollara!
To je sadašnja BV cijena!
ZNAČI nekome ćemo POKLONITI CIJELU FIRMU.
Za četiri godine netko će OSTVARITI 100% ZARADU ( i to minimum )
GODIŠNJE bankovne kamate iznose 5-6%
Plači voljena zemljo! [cry]


o tome se i radi da ovaj promet zadnjih dana ne ulazi u prosjek……………to samo znači da kupci ovih količina očekuju osjetno višu cijenu
a da li ulažu na inside info ili će popušiti, to ćemo tek vidjeti
ja mislim da imaju inside info [rolleyes]

Da budemo potpuno iskreni, većina ovdje (ma koliko filozofirali) se NADA da je navodni kupac siguran u zaradu jer svaka druga opcija bi značila da je na preko 3000 trebalo dati petama vjetra [lol] [lol]

Čeka se OMV da se očituje o namjerama. Imaju još danas!

Vjerovatno ćemo imati blokadu.


Ajde junaci jel može neko predviđanje za danas?
Idemo gore ili dolje?
Dokle?
Ne pitam za argumente, čista intuicija 20 min. pred otvaranje??
Najbliži na kraju dana dobiva iskrenu pohvalu za nagradu [lol]

GORE, OKO 1%

feel free to ask me the secret of life

Trgovanje proteklih dana ne ulazi u prosjek za MOL-ovu javnu ponudu, ali će ući za OMV-ovu, ako do nje dođe. Što je ključno pitanje.

Ako se OMV ne uključi, 3000 bi po svemu sudeći bio maksimum koji možemo očekivati, a cijena će najvjerojatnij biti i ispod toga (niti MOL ima neku pretjeranu želju kupiti slobodne dionice, niti ima novaca za razbacivanje).

U slučaju uključivanja OMV-a, razne želje i nade izražene u ovom forumu i po novinama postaju vrlo moguće.

Kako se OMV-u ne žuri sa službenom objavom svojih namjera, vjerojatno nas čeka još nekoliko tjedana ovog natezanja hoće-neće, gore-dole. Ne trebamo se pretjerano čuditi niti pomacima na gore niti padovima. Kako će se postaviti OMV (uostalom i MOL, u pogledu eventualne premije na minimalnu obveznu cijenu), ostaje na svakom investitoru da sam procijeni. To se odnosi i na fond managere.

Ne vjerujem da netko ima "informaciju" bolju od ovih koje se mogu pročitati na forumu, ali u ovim uvjetima ima puno prostora za navlakuše u oba smjera. Kako bi rekli analitičari i "analitičari" po novinama i TV-u, "investitorima se savjetuje oprez prilikom ulaganja u vrijednosne papire".

[tongue]


Što se volumena tiče otvaranje nikad jadnije cca 50 000 kn.
E, sad ako netko to može protumačiti na pozitivan način svaka čast…

Moja teorija:
Kupio je tko je htio, prodao je tko je htio…
Sad se čeka rasplet situacije u SAD i EU, kao i bilo kakva nova vijest.

Zagrebačka burza
Ina i Dioki pod povećalom ulagača

Na Zagrebačkoj burzi većina analitičara danas očekuje stagnaciju cijena dionica, s obzirom na povratak niske likvidnosti, koja ukazuje na početak razdoblja godišnjih odmora. Od 10 analitičara brokerskih tvrtki, koje je anketirala Hina, njih šest danas očekuje stagnaciju Crobex indeksa, a ostali njegov porast [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


INA će u naredne 3 godine uložiti 3 milijarde dollara vlastitih sredstava u obnovu i razvoj!
INA će u sljedećih pet godina imati neto DOBIT min 3 milijarde dollara!
To je sadašnja BV cijena!
ZNAČI nekome ćemo POKLONITI CIJELU FIRMU.
Za četiri godine netko će OSTVARITI 100% ZARADU ( i to minimum )
GODIŠNJE bankovne kamate iznose 5-6%
Plači voljena zemljo! [cry]

ja tupim nest slicno s 10 nickova po forumima al ekipa ne jebe pol posto.. oni meni P/E neki izbacuju oko 50 i kak je 3000 super cijena..

žalosno..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close