INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nalog na 2900 je poseban jer:

E, da lupi po asku počistio bi sve do 10 000 haha…….

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

ima jedna stvar, kod nas su takvi nalozi obično dogovoreni, jer se sva ova naša stoka dobro poznaje pa se dogovore dečki, ipak smo mi mala država, a ovaj bogec samo stoji ko da je pao s Marsa, kao da misli da je na nekoj likvidnoj burzi

&

kod nas kad staviš nalog od 100 komada na IGH ekipa pada u nesvjest i nebre spavat po par dana, računaju kaj bi to moglo biti, možda on nekaj zna, eto na kaj smo spali, he he he he he

&

Ljudi moji kak vama nije jasno da osobe koje vode burzu ( fondmanageri,brokeri,vlasnici brokerskih kuća,glavni bankari…) su usko povezani i rodbinski i poslovno.To je jedna klika iz istih sela i sad kamatare sve nas u Hrvatskoj.To su osobe koji su bili prije rata na tržnicama automobila i zaradivali novac na prevaru.Gje je kuglica…..Sramota za nas narod i državu da nam sve financije vode osobe iz Posušja i okolice.

Čekajte da ja pokušam uspostaviti kontakt:

Hallo! Mein Name ist StevoKramp. Wollen Sie unsere Ölfirma INA kaufen? Warum behalten Sie den Preis an 2900 kn?

(Antworten Sie bitte so bald wie möglich. Wir alle wollen wissen.)

Привет! Меня зовут StevoKramp. Вы хотите покупать наш АИН нефтяной компании? Почему Вы держите цену в 2900 kn?

(Пожалуйста, ответьте как можно скорее. Все мы хотим знать.)

Bonjour! Je m’appelle StevoKramp. Voulez-vous acheter notre compagnie pétrolière INA ? Pourquoi vous conservez-vous le prix à 2900 kn ?

S’il vous plaît, répondez aussitôt que possible. Nous tous voulons savoir.

¡Hola! Me llamo StevoKramp. ¿Quiere usted comprar nuestra compañía petrolera INA? ¿Por qué guarda usted el precio en 2900 kn?

Por favor, responda cuanto antes. Queremos saber.

Ništa. Možda nisu sa planeta Zemlje?

[sad]

bice ovde svašta OMW ce pokvarit računa MOLU puno je tu prkosti nebi me čudilo da OMW digne cjenu i do 4000 http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/mol-tuzi-omv-za-klevetu,20575.html


Suma sumarum, nalog (nalozi, zapravo) su neobični za ove krajeve, pa je špekuliram da to mora biti stranac. Ali to je sve. Nema šanse da tek tako doznamo koji stranac je u igri. Pa sad, tko se slaže, slobodno razvezite teorije jel to MOL, OMV, Lukoil, Gazprom…

Netko je već primjetio, valjda ti Mig, da je ovo neki domaći taj bi nas već dobro scimao potegao dole do 2600, na kraju bi manje kupio nego prodao i sl. Ali ovaj veliki nalog ima puno stila. On nije iz ovih krajeva. [thumbsup]


nažalost. Samo stranac zna procijeniti energetsku ovisnost države u regiji (vjerojatno je iz bivše Austro -Ugarske)

Mislim da ćemo se složiti da na 2900 kn je veliki igrač i da on skuplja argumente kada počne licitacija. Kod preuzimanja vjerujem da cijena neće biti na razini 2900. Za mirovince je cijena na tim razinama rizična jer još nije jasno kojim će putem prodaja, a o tome ovisi cijena dionice.Iz moje tablice TOP 10 je vidljivo da prvih 10 su više prodavali nego kupovali na ovim razinama.

Gatara je malo analizirao situaciju i po meni dosta dobro opisao ovaj čušpajz u koji nas je Sanader uvalio.

Sanader o Ini: Bla, bla, bla

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/mario-gatara/sanader-o-ini-bla%2c-bla%2c-bla,20569.html

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Pa da i ja malo špekuliram.

Bilo je nagađanja da postoji dogovor pajde s fondovima za kupoprodaju na 2900. Koliko vidim, danas nije baš puno kupio. Znači ova špekulacija otpada.

Da ja želim kupiti hrpu dionica ne bih postavio ovakav nalog. Ja bi postavio skriveni ili bi skupljao malo po malo. Vjerovatno bi skupio više i to po povoljnijoj cijeni.

Znači strance bi izbacio. Na ovakav nečin neće skupiti puno.

Ovakvom nalogu cilj može biti samo jedno. Obrana cijene i guranje manjih naloga ispred sebe.Tko je onda naš pajdo? Vjerovatno netko tko je puno toga kupio na nižim razinama i želi zadržati (ili uvećati) tromjesečni prosjek za svaki slučaj da MOL jedini ostane u igri. Tko bi to mogao biti, pokušajte dokućiti sami, iako nije niti toliko bitno.


Ovakvom nalogu cilj može biti samo jedno. Obrana cijene i guranje manjih naloga ispred sebe.Tko je onda naš pajdo? Vjerovatno netko tko je puno toga kupio na nižim razinama i želi zadržati (ili uvećati) tromjesečni prosjek za svaki slučaj da MOL jedini ostane jedini u igri. Tko bi to mogao biti, pokušajte dokućiti sami iako nije niti toliko bitno.

Ovaj detalj sam već pojasnio par stranica prije, citirajući zakon o preuzimanju dioničkih društava, ništa poslije trenutka kada je MOL objavio namjeru preuzimanja više ne ide u prosjek, pa tako ni trgovina ovaj cijeli tjedan. Po meni igre zbog prosjeka padaju u vodu.

Iako mi je tvoja teorija zanimljiva, da li si još uvijek siguran u nju ako prihvatiš ispravnost mog zaključka, da se ovo sigurno ne radi zbog prosjeka?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Iako mi je tvoja teorija zanimljiva, da li si još uvijek siguran u nju ako prihvatiš ispravnost mog zaključka, da se ovo sigurno ne radi zbog prosjeka?

Ako je ovo točno, teorija, naravno, otpada.

New Report

Close