INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel može netko staviti k/p na kraju?
Tnx

Novac je kisik burze!

A sa krampom se neću ni raspravljati dalje, svoje sam rekao

Pa naravno da nećeš. Onaj tko se sa mnom misli raspravljati mora iznijeti neke argumente za ono što tvrdi. Ja sam argumentirano objasnio svoju teroiju (i tko kupuje, koji su mu ciljevi, zašto ne pušta ispod 2900). Moram priznati da nisam bio siguran u sve što sam rekao dok nalog od 2900 nije bio načet. Kad je nalog načet (očekivao sam čak da će ga netom prije nego cijena dođe do njega maknuti potpuno) shvatio sam da je netko ozbiljan u igri. Tada je većina ovdje na forumu "drukala" da nas čeka krah nakon što se nalog od 10 000 komada pojede. Ja sam rekao da će taj koji je kupio 10 000 komada kupiti sve što se nudi po toj cijeni! Neki su već počeli mahati sa suzama! Neki su naravno rekli isto što i ja! Nalog će se podebljati čim se pojede. Tako je i bilo. Novih 5000 na kupnji po 2900. Trgovina je stala. U nevjerici su gledali novi nalog na 2900. Svi oni koji su prodali po toj cijeni. A bilo ih je… Oko 13000 komada samo taj dan!

I tako će i ostati! A od AZ-a nema ništa!

Netko ima puuuunooo novaca!
Netko će kupiti puuunooo dionica po 2900 kn!
Nekome paše cijena od 2900 kn! (nekome tko će na nju moći utjecati kasnije)

Tko? Zašto? Daj razmisli malo!


Odkuda ti ta informacija ? A ko prodaje ?

Moguće jer ako mirovinci kupe još nešto malo, onda MOL nema ni teoretsku šansu da skupi 50% bez države. Drugim riječima morao bi dati ogromnu premiju da pređe 50%.

Ako si već tako dobro informiran o AZ fondu onda sigurno znaš da oni drže i 70 milijuna kuna MOL-ovih dionica. Što namjeravaju sa tim dionicama ?

Pa stranicama unazad je rečeno za AZ.

Nikome nije palo na pamet da je jači ulazak u INA-u hedge za dionice MOL-a koje drže?

MOL ponudi malo i zamijeni dionice (MOL raste INA pada)
MOL ponudi puno i iscrpi se financijski (MOL pada, INA raste)

A sa krampom se neću ni raspravljati dalje, svoje sam rekao
[/quote]

Dakle izvor informacija ti je forum. Ko smatra da je to relavantan izvor neka prihvati.

Kakav hedge na MOL. Oni imaju 70 milijuna MOL-a (0,75% imovine) i 700 milijuna INA-e (7,5% imovine). Ne kažem da u međuvremenu nisu kupovali još MOL-a, ali ovo je zadnja dostupna informacija s njihove stranice. U svakom slučaju znamo da na dan 30.06.2008. MOL nije bio u prvih 10 pozicija, odnosno nije mogao preći 2% imovine AZ fonda. Tako da hedge teorija ne pije vodu i naravno da to nikome nije palo na pamet.

Ako imaš kakve značajne i provjereno informacije vezane za ovu dionicu svi ćemo to jako cijeniti. Molim te suzdrži se od plasiranja neprovjerenih informacija koje se pokupio negdje na forumu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Odi pročitati prije nego laneš glupost…

Ja sam to natuknuo i kasnije je netko i potvrdio.

A tebi se ne moram pravdati odakle mi info.

Nadam se da se ova rasprava neće nastaviti, jer ako naletim na još kojeg pametnog mogao bi opet na moderiranje.


Jel može netko staviti k/p na kraju?
Tnx


INA-R-A
Kupnje:
Cijena Količina
2.931,00 42
2.930,01 19
2.930,00 6
2.929,99 25
2.921,01 44
2.921,00 57
2.920,00 15
2.919,00 26
2.918,02 10
2.917,10 10
Prodaje:
Količina Cijena
4 2.947,00
10 2.948,00
41 2.949,81
8 2.949,88
228 2.950,00
1 2.965,00
39 2.976,00
5 2.977,00
10 2.979,90
20 2.979,99

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Odi pročitati prije nego laneš glupost…

Ja sam to natuknuo i kasnije je netko i potvrdio.

A tebi se ne moram pravdati odakle mi info.

Nadam se da se ova rasprava neće nastaviti, jer ako naletim na još kojeg pametnog mogao bi opet na moderiranje.

Ja ne vidim smisla čemu raspravljati o nečemu što je netko "natuknuo" pa "onda kasnije netko i potvrdio".

Ne tvrdom da nije moguće, ali za sada nepostoji nikakva relevantna informacija koja bi opravdala tvrdnju da je kupac na 2900 AZ fond. Vidjet ćemo vrlo skoro, možda već večeras.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Kako god Twixer.

Uostalom vidjet ćeš/ćemo/ćete

mozda pajdo mice nalog, i ne stavi odmah 100 mil kn, tako kad makne nalog..svima se tresu gace u 09:50
pa ko vise ne moze izdrzat, pajdi da u kesu po 2900..a ko je skupio zivaca i nije prodo..gleda na taj nalog ko na vodu u pustinji..


Vidjet ćemo vrlo skoro, možda već večeras.

pajdo je man behind the mask..
untraceable..

nadam se da ce neko nesto traceat o njemu vise..pa da okoncamo teorije urote..
ako ne sigurno, bar sa nekom vjerojatnoscu..

ovo je interesantna prica o tom velikom nalogu..

nigdje nitko ne prica o tome..
a inace izvlace analize ic koje cega, smisljanju cijenu inu na temelju ko zna cega..
a sad kad je tu neki nalog..koji nije fikcija..niko nece to dokucit
budemo mi, ak nece oni
😉


Odi pročitati prije nego laneš glupost…

Ja sam to natuknuo i kasnije je netko i potvrdio.

A tebi se ne moram pravdati odakle mi info.

Nadam se da se ova rasprava neće nastaviti, jer ako naletim na još kojeg pametnog mogao bi opet na moderiranje.

I što sad? Nije više AZ mirovinski taj "tajanstveni kupac na 2900" ?
Ovdje tvrdiš da je to trezor: http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=764&page=365
(post 3641)

Aha, oprosti, vidim da si nakon ravno 30 min demantirao sam sebe ! (post 3645)

O kakvom moderiranju ti pričaš?
[lol] [lol] [lol]

P.S. http://www.youtube.com/watch?v=LsvMFfkpPIY&feature=related



Odi pročitati prije nego laneš glupost…

Ja sam to natuknuo i kasnije je netko i potvrdio.

A tebi se ne moram pravdati odakle mi info.

Nadam se da se ova rasprava neće nastaviti, jer ako naletim na još kojeg pametnog mogao bi opet na moderiranje.

Ja ne vidim smisla čemu raspravljati o nečemu što je netko "natuknuo" pa "onda kasnije netko i potvrdio".

Ne tvrdom da nije moguće, ali za sada nepostoji nikakva relevantna informacija koja bi opravdala tvrdnju da je kupac na 2900 AZ fond. Vidjet ćemo vrlo skoro, možda već večeras.

[/quote]

nije nitko natuknuo ……………………..nego sam ja rekao da je kupac na 2.900 kn AZ Omf. Pričekajmo ponedjeljak 21.07. pa ćemo vidjeti sda stanje

do tada budi miran
uostalom kao da je bitno tko je kupac na 2.900kn…………….tko god da kupuje tako velike količine to ne radi napamet ( imho ) [tongue]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

@small fish

ne znam zasto si tako neurozan?? [huh]
jos nisam dokraja shvatio sto te muci kod INAe, ali ako ovo zaista bude AZ (u sto ja osobno jaaaako sumnjam),a cinis mi se prilicno siguran, vise cu se druziti s tobom, valjda ces podijeliti kakvu insajdersku [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Uh, ala je digao prašinu ovaj nalog. Evo da pokušam rezimirati, i samo jednu opreznu špekulaciju staviti na kraj.

Nalog na 2900 je poseban jer:

– velik je, nemamo baš priliku gledati tako velike naloge kod nas
– hrabar je i konzistentan, on ima svoju cijenu i čim se jedan nalog od 2 milje eura potroši, odmah stiže drugi, nema cimanja malih ulagača, nema uzmaka
– dnevni je, možda ima još puno takvih, ali su mali i nebitni

Suma sumarum, nalog (nalozi, zapravo) su neobični za ove krajeve, pa je špekuliram da to mora biti stranac. Ali to je sve. Nema šanse da tek tako doznamo koji stranac je u igri. Pa sad, tko se slaže, slobodno razvezite teorije jel to MOL, OMV, Lukoil, Gazprom…

Netko je već primjetio, valjda ti Mig, da je ovo neki domaći taj bi nas već dobro scimao potegao dole do 2600, na kraju bi manje kupio nego prodao i sl. Ali ovaj veliki nalog ima puno stila. On nije iz ovih krajeva. [thumbsup]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close