INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma uza sve te velike promete, da li je netko primijetio da se svaki dan protrguju "promili" Ine. Tko god da skuplja, trebat će mu par mjeseci da dosegne 10% ovim tempom.

Jao prestani drukati više dosadan si za podivljati.

Kupuje AZ mirovinski

AZ mirovinski? A zašto ne kupuje na 2800? ili na 2700? Jadan onaj kome se takvi za mirovinu brinu…


AZ mirovinski? A zašto ne kupuje na 2800? ili na 2700? Jadan onaj kome se takvi za mirovinu brinu…

Zašto sve to, treba njih pitati…

Ako sam dobro shvatio tvoje razmišljanje, ti tvrdiš da ako po 2900 kupuju OMV, Lukoil itd. oni će puno, puno zaraditi jer je to za džabe.
No ako po 2900 kupuje AZ mirovinac, onda jadne nam mirovine i cijena je visoka?

Jel 2900 dobra ili loša cijena, dogovori se.

A tko prodaje ispod 2930 (ili pokušava rušiti cijenu)?
Ili se svi slažete da to mali dioničari izlaze u desecima miliona i u granicama od 20 kn već tri dana!?

Ne vjerujem da je to mirovinac. Kada je prije mirovinac stavio visible nalog na takvu količinu. To je malo pregagresivno za njih, međuostalom njihova strategija je da što povoljnije kupe. Drugim riječima ne bi trebali biti resistance da cijena ne padne. Treba si postaviti pitanje kome je u interesu da cijena ne ide ispod 2900? Te tko ima toliko para da toliko kupuje ine u zadnjih par dana?



AZ mirovinski? A zašto ne kupuje na 2800? ili na 2700? Jadan onaj kome se takvi za mirovinu brinu…

Zašto sve to, treba njih pitati…

Ako sam dobro shvatio tvoje razmišljanje, ti tvrdiš da ako po 2900 kupuju OMV, Lukoil itd. oni će puno, puno zaraditi jer je to za džabe.
No ako po 2900 kupuje AZ mirovinac, onda jadne nam mirovine i cijena je visoka?

Jel 2900 dobra ili loša cijena, dogovori se.

[/quote]

Ja sam objasnio već na ovom forumu svoju teoriju zašto mislim da kupuje OMV ili Lukoil. Osim toga iz tablice koju je kolega Nikl stavio jasno se vidi da taj tvoj AZ mirovinski zanjih 8 dana (od 8.7.2008) nije kupio niti jednu jedinu dionicu. Najviše je kupio PBZ-ov mirovinac ali i njegovih 8000 komada u 8 dana izgleda kao kap u moru…

I još jedna stvar – ne drukam za ništa: dionica ima svoju vrijednost, a svatko je različito cijeni!
I ako sam ti dosadan za podivljati molim te da preskačeš moje postove!

Odgovori na pitanje cijenjenoj publici: Zašto AZ mirovinski kupuje na 2900, a mogao je komotno skupljati po 2800 ili čak niže?

(Barijera na 2900 pojela je 20 000 komada minimalno)



Taj što kupuje po 2900 zna da neće izgubiti ni lipe. To je netko tko misli dati konkurentsku ponudu i zna da će ili povoljno kupiti INA-u ili da će mu MOL odgovoriti na ponudu još većom pa će MOL-u utopiti sve ono što je od kukavelji nakupovao!
To mora da je naftna kompanija! OMV, LukOil, netko treći… Ne znam. ALI IZGUBITI NEĆE!!!!

Jao prestani drukati više dosadan si za podivljati.

Kupuje AZ mirovinski
[/quote]

Odkuda ti ta informacija ? A ko prodaje ?

Moguće jer ako mirovinci kupe još nešto malo, onda MOL nema ni teoretsku šansu da skupi 50% bez države. Drugim riječima morao bi dati ogromnu premiju da pređe 50%.

Ako si već tako dobro informiran o AZ fondu onda sigurno znaš da oni drže i 70 milijuna kuna MOL-ovih dionica. Što namjeravaju sa tim dionicama ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nije mirovinac sigurno. Mirovinci traže pakete, te ukoliko i rade preko burze zatvaraju transakcije poprilično brzo da im nitko ne uleti… Netko tko stoji 2-3 dana na 2900 taj i planira ostati tamo, ako ne i krenuti prema gore…

Prvi put u 3 dana završili na dnevnom maximumu umjesto minimumu.
Sutra ćemo vidjeti imali to neku težinu ali da bi moglo biti zanimljivije nego zadnja 3 dana moglo bi… [wink]

Odkuda ti ta informacija ? A ko prodaje ?

Moguće jer ako mirovinci kupe još nešto malo, onda MOL nema ni teoretsku šansu da skupi 50% bez države. Drugim riječima morao bi dati ogromnu premiju da pređe 50%.

Ako si već tako dobro informiran o AZ fondu onda sigurno znaš da oni drže i 70 milijuna kuna MOL-ovih dionica. Što namjeravaju sa tim dionicama ?

Pa stranicama unazad je rečeno za AZ.

Nikome nije palo na pamet da je jači ulazak u INA-u hedge za dionice MOL-a koje drže?

MOL ponudi malo i zamijeni dionice (MOL raste INA pada)
MOL ponudi puno i iscrpi se financijski (MOL pada, INA raste)

A sa krampom se neću ni raspravljati dalje, svoje sam rekao

svatko pametan koji je kupovao po 2000 (kupovao bi i ja da nisam bio u debelom minusu drugdje) ovo će uvaliti po 2900.. onaj kome je to djedovina neće dati ni po 3200.. možda na 3500 ili 4000..

a toliko će vrijediti ako ne prije onda nakon preuzimanja..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Ne vjerujem da je to mirovinac. Kada je prije mirovinac stavio visible nalog na takvu količinu. To je malo pregagresivno za njih, međuostalom njihova strategija je da što povoljnije kupe. Drugim riječima ne bi trebali biti resistance da cijena ne padne. Treba si postaviti pitanje kome je u interesu da cijena ne ide ispod 2900? Te tko ima toliko para da toliko kupuje ine u zadnjih par dana?

Ja bi postavio slijedeća pitanja:
1) Zbog čega je nekome stalo da kupi u jako kratkom vremenu relativno puno dionica ? Da je stavio na 2800 ne bi ni kupio trećinu od ovoga. I ne postoji nikakav dokaz da on ne kupuje na cijenama iznad 2900.
2) Zbog čega se razni PBZ, ZB, HPB, ERSTE investi i ostali imaoci 8000+ dionica nisu kompletno istresli na 2900 Kn kada su imali priliku za to ?
3) Zbog čega nema značajnog rasta burze iako je u zadnjih 5 dana protrženo 150 milijuna INA-e ? Gdje je završio taj novac ? Što nam to govori o strukturi prodavača ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close