INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljiva razmišljanja. INA je pred ratom MOL-a i OMV-a za preuzimanje. U takvim sitaucijama cijena obično RASTE (ako niste znali)! A ljudi ovdje pitaju tko je taj misteriozni "Baja"? Zašto kupuje?

Mene više zanima koja je ovo kukavelj koja prodaje? To je pitanje pravo.

Prava dilema za malog dioničara sada je:
1) Prodati pajdi za 2900 (jer ako pajdo ode…)
2) Čekati mogući nastavak licitacije i rast…

Jedino pozitivno ovih dana je što je INA daleko najlikvidnija pa cijeli crobex vuče gore ili dolje, a činjenično stanje kod nas je da najlikvidnija izdanja u stopu prate crobex tako da nema bježanja
[lol]


Ovo mi je malo neobično, očito je da je netko procijenio da je 2.900 vrlo dobra prilika za kupnju pa kupuje ogromne količine. Sumnjam da bi to radili bez da računaju sa sigurnih 10-20%.
Nije mi jasno kako to da onda ljudi prodaju tolike količine?
Jel to na djelu ona šema "bolje vrabac u ruci…"?

Nije tu da kupuje, to komotno može i na 2850 (možda i niže ja niže ne vidim).
Pajdo brani 2900.
Neznam koji su ali su sigurno dobri razlozi vrijedni nekoliko desetaka mil. kn. koliko je očigledno speman potrošiti.

Kako vam se čini ova teorija.

Prošli tjedan ovaj veliki kupac, ili vrlo vjerojatnije njegov predstavnik, je zvao sve veće investitore i nudio otkup velikih količina dionica INA-e. To je neko dojavio u Budimpeštu i MOL je uplašen da mu netko netko mogao počistiti free float odmah krenuo u javnu ponudu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

nema prodavatelja do 22. srpnja a tada navala e to se čeka! [lol]

dan je pametniji od noći


Prava dilema za malog dioničara sada je:
1) Prodati pajdi za 2900 (jer ako pajdo ode…)
2) Čekati mogući nastavak licitacije i rast…

Jedino pozitivno ovih dana je što je INA daleko najlikvidnija pa cijeli crobex vuče gore ili dolje, a činjenično stanje kod nas je da najlikvidnija izdanja u stopu prate crobex tako da nema bježanja
[lol]

Ja se smatram malim dioničarem pa nemam tih dilema. Prodati pajdi? I onda? Ako je za pretpostaviti da je s nalozima na 2900 isti kupac, a najvjerovatnije jest – što misliš da li će netko tko je u 2 dana kupio 20 000 komada (58 000 000) izgubiti? I koliko će izgubiti? Pa ako će taj izgubiti – mogu i ja s xx dionica! [cool]

A što se tiče slučaja da se makne s nalogom – to jedva čekam da fino mogu dokupiti. Misli, sad mi nije fora stavljati nalog na 2900,01 za kupnju! To sad može svatko! [wink]

Nadam se samo da "veliki kupac" neće napraviti dobar posao u rangu onog sa Optimom…

prodao pajdi veću količinu,ulaz mi je bio na 2100..
živio pajdo [thumbsup]

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT



Plučaja da se makne s nalogom – to jedva čekam da fino mogu dokupiti. Misli, sad mi nije fora stavljati nalog na 2900,01 za kupnju! To sad može svatko! [wink]

to može samo onaj tko raspolaže sa lovom!
netko brani da ovaj buldog više ne kupi ni mrvicu, a dokle će izdržati vidjet ćemo.
samo je vidljivo da je utakmica u tijeku! još traje prvih petnaest minuta!

dan je pametniji od noći

Small_Fish u čemu je stvar, zakaj te muči ta INA, po svim pravilima trebao bi biti zadovoljan, osim ako te zeznula u smislu da si očekivao tržište na znatno nižim razinama od ovih, što bi se najvjerojatnije i dogodilo da nije ovog s INAom, a moždase još i to dogodi, nikad ne znaš

&

e,šta sad kupiti,to je pravo pitanje..ajd neki savjet od nekog medvjeda koji ne spava [thumbsup]

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT


Nadam se samo da "veliki kupac" neće napraviti dobar posao u rangu onog sa Optimom…

Prijatelju, INA nije Optima! [thumbsup]

P.S. Pajdo bi cijelu Optimu progutao u jednom nalogu! Cijelu firmu! [lol]

New Report

Close