INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1.Rekao sam vam da gledate cijenu dionice u EUR.
Koliko god glupo bilo nekad i to ima veze. (PLVA na 730-750 kada je Actavis ponudio zadnju pa je BArr dignuo i oiv odustali)
2. Fajdetic nije mirovinac i ne krca 30 milja u Central Europe ili balanced.
3. MIslim da nasi mirovinci nisu vec da lova dolazi iz vana, jer oil kompanije su totalno in sada bez obzira na OMV i MOL.
A lova dolazi iz vana jer mislim da prodaju OIF-ovi koji imaju problema sa cahflowom+citi a ne nasim mirovincima jer bi se vidjelo puno vece skupljanje u TOP 10.

NA ini ce biti zarada ali ne toliko spektakularna kao sto ce biti na nekim drugim dionicama, ali mi je drago da dolazi friski cash unutra.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Za tri dana kad se namire dionice u SDA znati ćemo tko je jučer kupio dionice INE u vrijednosti preko 30 mil. KN na razini 2900 KN, no zašto je kupovao i branio cijenu baš 2900 KN, kad je to isto mogao kupiti bez ikakvih problema jeftinije da se postavio niže, budući da je bio prazan prostor na kupovnoj strani sve do 2860 KN? Mislim da će to još jedno vrijeme ostati nepoznanica, zašto je kupovao baš na 2900 KN.

Danas gledam podatke tko je najviše kupovao INU prošli petak i bio je to PBZ obavezni mirovinski fond i tada je kupio dionica INE u vrijednosti oko 10 mil. KN, ali na dosta višim razinama i to od 2912 do 3199 KN, pa je moguće da je jučer samo očajnički branio cijenu na 2900 KN zbog prevelikog pritiska prodaje i mogućnosti da padne cijena puno niže. Jučer mu je uspjelo obraniti cijenu 2900, ali kako će biti u idućim danima, vidjet ćemo.

austrijanci izgleda natrljali nos DRivi a kad ga još Putin uhvati među svoje šape, još će to biti transparentnije.
ja čekam Ruse da uđu u igru, a da su tihi jesu, samo ima narodna izreka "tiha voda bregove lomi"

dan je pametniji od noći

da mi ne bi ujutro skotrljali se ispod 2900 samo tako..


..logično pitanje je, naravno..tko onda kupuje?

kao sto sam i prije pisao, mislim da kupnja dolazi "iz vana", sto je, po meni..odlicna stvar! [thumbsup]

evo tko kupuje [cool]

Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira
Vrijednosni papir Moguće vrijednosti
* Važeći podaci za uredovni dan 16.07.2008 .
INA D.D./REDOVNA DIONICA INA-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 255.942 2,56 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 92.982 0,93 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 76.548 0,77 Skrb. račun dokupili 3.456 kom/po prosječnoj cijeni 3.055 kn
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 32.035 0,32 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 30.673 0,31 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.262 0,27 Skrb. račun
Ukupno: 82,49

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

glavom i bradom Stojić

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Za tri dana kad se namire dionice u SDA znati ćemo tko je jučer kupio dionice INE u vrijednosti preko 30 mil. KN na razini 2900 KN, no zašto je kupovao i branio cijenu baš 2900 KN, kad je to isto mogao kupiti bez ikakvih problema jeftinije da se postavio niže, budući da je bio prazan prostor na kupovnoj strani sve do 2860 KN? Mislim da će to još jedno vrijeme ostati nepoznanica, zašto je kupovao baš na 2900 KN.

Danas gledam podatke tko je najviše kupovao INU prošli petak i bio je to PBZ obavezni mirovinski fond i tada je kupio dionica INE u vrijednosti oko 10 mil. KN, ali na dosta višim razinama i to od 2912 do 3199 KN, pa je moguće da je jučer samo očajnički branio cijenu na 2900 KN zbog prevelikog pritiska prodaje i mogućnosti da padne cijena puno niže. Jučer mu je uspjelo obraniti cijenu 2900, ali kako će biti u idućim danima, vidjet ćemo.

Čovječe ti mora da si se iz Škotske doselio.
Kad neko prosi na ovaj način zbilja mi je tužno za gledati.
Evo ti riješenja za problem:
1. lobotomija
2. postavi nalog malo iznad 2900 i ugasi komp na par dana. 50ak kuna uštediš na struji i pohvališ se mami kako si kupio po 2850.

Nadam se da sam ti pomogao pa da ćeš malo splasnuti na ovom ali i na drugom forumu.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...


da mi ne bi ujutro skotrljali se ispod 2900 samo tako..

Evo malo pre-marketa 09:32h:

Kupnje:
Cijena Količina
2.855,00 7
2.850,01 4
2.823,00 10
2.822,04 6
2.820,01 150
2.820,00 103
2.805,01 50
2.800,00 204
2.799,00 20
2.791,00 3
Prodaje:
Količina Cijena
30 2.900,00
10 2.917,00
5 2.919,00
17 2.928,00
24 2.929,95
33 2.930,00
1 2.932,00
24 2.938,99
57 2.940,00
10 2.948,00

tik tak tik tak.
Ceka se baja na 2900

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Erste: Ina u preuzimanju po tri tisuće kuna
Josip Jagić
josip.jagic@business.hr
17.07.2008 08:46
Ciljana cijena za dionice Ine u preuzimanju koje je najavio Mol mogla bi se kretati oko tri tisuće kuna, smatra analitičar Erste banke Jakub Zidon.

Cijenu objašnjava potencijalnim sinergijama spajanja ili preuzimanja Mola i Ine, koje su procijenjene na oko 440 kuna po dionici, što predstavlja premiju na tromjesečni prosjek cijene dionice Ine na Zagrebačkoj burzi od oko 2500 kuna po dionici.

Ersteova ciljana cijena za Inu iznosi 2490 kuna.

Koristi za Mol

Razmjenu dionica na liniji Ina-Mol, koju obje strane i dalje ne isključuju, Zidon je ocijenio cjenovno povoljnom za dionice obiju kompanija zbog dugoročnih koristi za Mol u strateškom pogledu.

Kako prenosi mađarski portal portfolio.hu, Zidon smatra da je razmjena dionica najvjerojatniji scenarij, ali i da je izgledno da će se razmjena dionica dogoditi po odnosu nešto nižem od trenutačnih 4,4 dionice Mola za dionicu Ine, prije svega zbog već spomenutih potencijalnih sinergija.

Premiju za dionice Ine u preuzimanju očekuje i analitičar Citibanka James Neale, koji misli da bi Mol za 30,16 posto dionica Ine trebao platiti oko dvije milijarde dolara, ali nije siguran ima li Mol spreman taj novac. U svakom slučaju, Neale smatra kako se na objavljivanje namjere za preuzimanje Mol odlučio zbog OMV-ova potvrđivanja interesa za Inu. David Lewis, analitičar Merill Lyncha, kaže kako će to preuzimanje na burzi za Mol, čija je ukupna tržišna kapitalizacija devet milijardi dolara, biti veliko opterećenje. Nadalje, Lewis očekuje da će Mol imati velikih problema sačuvati svoj Standard & Poor’s kreditni rejting na BBB-ocjeni u svojoj borbi za obranu od OMV-ove namjere preuzimanja.

Rat ponudama

"Ako OMV, koji je već hrvatskoj vladi već najavio svoj interes za Inu, odluči zaista dati svoju ponudu za Inu, to će biti i službeno otvaranje još jednog fronta u borbi za kontrolu nad Molom. Postoji očiti rizik da bi rat ponudama mogao dovesti do toga da Mol Inu preplati", naglasio je Lewis. Prema njegovu mišljenju, i dalje nije jasno hoće li Mol preuzeti bilo koju dionicu od Repubilke Hrvatske, ali ako se to dogodi, sigurno je da će razmjena dionica biti dio te pogodbe.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

sad kak stoje nalozi na kupnji, ne izgleda dobro..

mozda se pojavi onaj baja od jucer..s novom svotom love..
15 do 10 je..
di je do sad? da nije zapeo u tramvaju u guzvi negdje? HAHA

Dio intervjua sa Sanaderom:

Ponavljajući kako će Hanfa voditi igru, poručio je da će Vlada pratiti razvoj događaja te napraviti ono što je najbolje za Hrvatsku. Odgovarajući na pitanja novinara, Sanader je kazao da nakon što je MOL najavio da će dati dobrovoljnu javnu ponudu, nema više pregovora s MOL-om (o mogućoj zamjeni dionica).

Cijeli tekst:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=5f5fff3c-37af-4685-9201-de95b0d945b0&open=sec

New Report

Close