INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja bi najviše volio da se čeka prekid ugovora sa MOL-om i da se dionice "viška" od države i BF-a stave na javni natječaj, pa udri…tko da više…jer tako bi mol bio u PAT poziciji jer ne bi smio stjecati dionice bez da objavi ponudu (niti jednu) ne bi bilo zajedničkog djelovanja, zamijena bez ponude i ostalih sranja.

Tko ponudi više dobije i onda se objavi ponuda za preuzimanje i bok.

To bi ujedno bilo najbolje i za naše tržište kapitala, jer ako se ovo zasere ode nam i zadnji strani kapital vanka.

Bravo! [thumbsup]

LJUDI OMV je pao 5 % DANAS! Amortiziraju se gubitci od preplaćivanja INA-e! [thumbsup]

MOL je u plusu 1,4 %!
[wink]

5.evo malo subjektivno-objektivno subjektivno, PLIVA:istkli tantjemi za azitromicin, kupovina Sancture, gomila novaca ulupana u nova istrazivanja od koji se dobio qurac nazad, propustena prilika za proizvodnju generika, sve sami kosturi u ormaru..
dok kod INE vidim samo potencijal i pozeljnu udavacu!!

zivio rodjo! [thumbsup]

Dobru si usporedbu napravio. Pliva je primjer za sebe jer smatram da se ciljano rušila da se proda.
SANCTURA, lijek koji je Plivu "koštao glave" godinu i pol nakon što ga je Pliva prodala, za 50tak milijuna i milestone do cca 80 milijuna, prodan je ALLERGANU za 350 milijuna dolara.
Stoga opomena, ne nasjedajte na priče o cijeni.

RASPRODAJA OMV-a!! Preko 6% u crvenom!


jer ja bi se lupao nogama u guzicu od srece da netko ponudi 3200kn/share, sto opet ne znaci da nemam "erotske snove" da cemo dobiti i vise

Ovdje se ne kupuje ono što se vidi tj dionica i njena cijena.
Tu se kupuje nešto puno više, što se još ne vidi, a vidit će se kasnije. Za sada to se samo nazire.
To govorim u kontekstu cijene od 3.200,00 kuna, koja mene ni blizu ne zadovoljava.
Smatram da projektima koji su u planu, INA ima šanse postati lider u regiji.

[/quote]

objasnio sam vec prije sta mislim o cijeni od 3200, to je ok cijena ako je ATPL na 2300,ili IPKK na 500kn, ali nisam rekao da je to fair price!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ubijaju nas na kao kinezi pse pred Olimpijadu.
znaju da se neće smjeti jesti pseće meso kad počne Olipmijada
pa se sad ožderavaju.
poslije će biti skupo i opasno po kineski život, kao što je psima po kineskim ulicama sad u glavi.
zna se koliko imamo i koliko možemo.
utežu dole nalozima po 5M kn. Nijedan to fond, nijedna banka niti brokerski holding ne može podnijeti, protuodgovoriti.
neprovjerena informacija:
Sinoć je sjeo na 1 bank acc 14 mird kn i s njega je potrošeno do 15,30hrs 11.4 mird kn.
A nije jedini acc još ih ima.
ali kada bi se udružili
igrali claster buster eat me, bila bi lijepa high stake igra.

veseli i zdravi bili,
a u 16,05
svaki dan mjesto šampanjca
lipički studenac i jamnicu pili.

OMV – 7,1 %

[thumbsup]

ANALYST VIEW – Share swap is most likely scenario in MOL-INA deal – Citibank, Erste, Merrill Lynch

http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=2&i=15301

Hungary MOL to use cash and loans to buy boost INA stake

http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=1&i=15297

nešto sam ja krivo izvalio.
znamo svi da je prosjek prometa burze 100M.
600M manje na onom rn stanje.
zadnja moja tračerska neprovjerena vjerujte mi na riječ lol


ANALYST VIEW – Share swap is most likely scenario in MOL-INA deal – Citibank, Erste, Merrill Lynch

http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?k=2&i=15301

Zanimljiva "analiza" CITIBANK-a… istog tog Citybanka koji je u petak pokupovao 1810 komada INA-R-A.
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 114.300 1,14% (11.7.2008)
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 116.110 1,16% (14.7.2008)

U slučaju da će doći do zamjene cijena će vjerovatno pasti jer nema neizvjesnosti.
Pa zašto onda ulaze na 2980?

A koliko su danas pokupovali tek, da mi je znati! Ne nasjedajte na te namještaljke. Ništa još nije gotovo. OMV je danas u velikom padu što bi moglo upućivati da se spremaju na "nerealnu" ponudu. Do kraja tjedna ćemo znati misle li uopće sudjelovati u nadmetanju s MOL-om!


RASPRODAJA OMV-a!! Preko 6% u crvenom!

Znači spremaju se u OMV dati ponudu za Inu, i to bolju od Molove [thumbsup]

Stani malo da ti uzmem dimenzije, Lucky!!!

New Report

Close