INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kada INA počne tržišno poslovati biti će jača od MOL-a, imati dvije rafinerije nafte, objekata u Srbiji, plinskih resursa i izvora nafte, po tome vrijedi preko 5000 Kn po dionici.

[/quote]

Stvari su tu jasne.Godinama nisu ulagali ništa u INU jer su čekali ovaj trenutak. Mađari su to podržavali jer hoće jeftino maznut kompaniju. Da se investiralo od 2000 godine pa nadalje INA bi sad bila gadan igrač i ne bi se mogla dobiti za 2500 kuna. Šta mislite da su baš svi u INI takvi glupani i da nisu znali da treba modernizirati rafinerije. Od 2000 pa nadalje jeftinih kredita bilo je gdje si htio po svijetu i to je sramota da se nije odradilo.

Zato barem sad nek plate pristoju cijenu jer će itekako dobro zaraditi u budućnosti. Naravno, ako ju kupe.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


@small fish

ja ne razumijem sta bi tebe zadovljilo, da BF zaista ne misli dati ispod 4000, ili da daje..
jer vidim da nisi zadovoljan ni s jednom ni s drugom opcijom!

osobno mislim da je to teski blef, cak i ako je receno..
i mislim da ce svi zgrabiti 3200kn ako im bilo tko ponudi.

Mene bi zadovoljilo da netko izađe i iskreno kaže "gledajte narode, drže nas za muda jer smo prodani papci i ne talasajte previše"

Zakoni jesu kavi jesu, ugovori jesu kakvi jesu…zašto se nije u ugovoru onemogučilo da MOL daje bilo kakve ponude, dobrovoljne ili ne dok se ugovor ne rekine, zašto se zakonom nisu pokrila ovakva partnerstva i slučaji koji nastaju. Previše je tu zašto, a jako malo zato…

Uostalom zašto moramo sve prodati do ulaska u Uniju itd. Puno toga mene ne zadovoljava



Kada INA počne tržišno poslovati biti će jača od MOL-a, imati dvije rafinerije nafte, objekata u Srbiji, plinskih resursa i izvora nafte, po tome vrijedi preko 5000 Kn po dionici.

[/quote]

Nažalost neće biti 5000 kunitja po dionici. To bi bilo lijepo.

"Lock up" za zaposlenike Ine završava 22. srpnja

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/1184/Default.aspx

Evo malo da razbijem monotoniju. [lol]

Mene bi zadovoljilo da netko izađe i iskreno kaže : gledajte narode, drže nas za muda jer smo prodani papci i ne talasajte previše;

ja bih doživotno glasao za toga. krade te i još ti to kaže u lice. bolje to nego da me još i majmunom pravi

@ Mig

Sta se ljutis, prijatelju? Samo sam uzeo Twixerov i tvoj post i sljepio ih u jedan logicki scenarij.

1) Ja nisam zakljucio da fondovi nece prodati, to je napisao Twixer. Da ce cekati 4000KN. Valjda je jasno da Kosorica nece nista napraviti na svoju ruku. Dakle, ako ne prodaje Vlada, ne prodaje niti BF, zar ne?

2) ja ne znam koliko ce malih prodati ili nece. Rekao sam da dio nece prodati, posebno zaposlenici. Ina ima potencijala, ako se nastavi ulaganje u rafinerije, zar ne? Ja jos uvijek drzim svoje IPO pakete.

3) vidi 2)

4) Ovo je mozda crnjak po tvom misljenju, ali je jeftino rjesenje za MOl i jednostavno za Vladu.

5) to je subjektivno. A okolnosti preuzimanja su razlicite.



@small fish

ja ne razumijem sta bi tebe zadovljilo, da BF zaista ne misli dati ispod 4000, ili da daje..
jer vidim da nisi zadovoljan ni s jednom ni s drugom opcijom!

osobno mislim da je to teski blef, cak i ako je receno..
i mislim da ce svi zgrabiti 3200kn ako im bilo tko ponudi.

Mene bi zadovoljilo da netko izađe i iskreno kaže "gledajte narode, drže nas za muda jer smo prodani papci i ne talasajte previše"

Zakoni jesu kavi jesu, ugovori jesu kakvi jesu…zašto se nije u ugovoru onemogučilo da MOL daje bilo kakve ponude, dobrovoljne ili ne dok se ugovor ne rekine, zašto se zakonom nisu pokrila ovakva partnerstva i slučaji koji nastaju. Previše je tu zašto, a jako malo zato…

Uostalom zašto moramo sve prodati do ulaska u Uniju itd. Puno toga mene ne zadovoljava

[/quote]

Moramo prodati sve i fala dragom bogu da je EU to rekla. Pokrali smo banke, brodogradnju, krade su u HEP-u, Pokredena je INA, PTKM da ne spominjem i kakva je tu paljevina. Mi ne možemo biti gospodari jer smo takvi ljudi. Tko god dođe na vlast taj krade. Zato i je cijena INE 2500 kuna jer smo krali. Mađari su se samo tome prilagodili i hoće jeftino popaliti INU.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

ja bih doživotno glasao za toga. krade te i još ti to kaže u lice. bolje to nego da me još i majmunom pravi

Ja bih isto za njega doživotno glasao, ali to nećemo doživjeti.

A ova situaciju koju sada imamo možemo ponajviše SDP-u i koalicijskoj vladi prikrpati kao zaslugu, tada je potpisan ugovor sa MOL-om, a tada je donesen i ZOP…



@small fish

ja ne razumijem sta bi tebe zadovljilo, da BF zaista ne misli dati ispod 4000, ili da daje..
jer vidim da nisi zadovoljan ni s jednom ni s drugom opcijom!

osobno mislim da je to teski blef, cak i ako je receno..
i mislim da ce svi zgrabiti 3200kn ako im bilo tko ponudi.

Mene bi zadovoljilo da netko izađe i iskreno kaže "gledajte narode, drže nas za muda jer smo prodani papci i ne talasajte previše"

Zakoni jesu kavi jesu, ugovori jesu kakvi jesu…zašto se nije u ugovoru onemogučilo da MOL daje bilo kakve ponude, dobrovoljne ili ne dok se ugovor ne rekine, zašto se zakonom nisu pokrila ovakva partnerstva i slučaji koji nastaju. Previše je tu zašto, a jako malo zato…

Uostalom zašto moramo sve prodati do ulaska u Uniju itd. Puno toga mene ne zadovoljava

[/quote]

to je drugi par opanaka, da se mene pita, a ne pita, INAu se nikad ne bi prodalo, a sad sta je tu je..
ako se vec ubijala krava zbog pečenke, onda nema smisla da sad gladujemo, kad je ionako mrtva!
jel tako??

ali vidim da si nezadovljan i da ti nesto nije pravo, ali ne kuzim u cemu je problem..

pustimo floskule "o prodanim papcima" politicarima koji su ovakvi i onakvi, itd..

daj ti meni reci, koji bi tebe scenarijo zadovoljio?

jer ja bi se lupao nogama u guzicu od srece da netko ponudi 3200kn/share, sto opet ne znaci da nemam "erotske snove" da cemo dobiti i vise
[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Ja bi najviše volio da se čeka prekid ugovora sa MOL-om i da se dionice "viška" od države i BF-a stave na javni natječaj, pa udri…tko da više…jer tako bi mol bio u PAT poziciji jer ne bi smio stjecati dionice bez da objavi ponudu (niti jednu) ne bi bilo zajedničkog djelovanja, zamijena bez ponude i ostalih sranja.

Tko ponudi više dobije i onda se objavi ponuda za preuzimanje i bok.

To bi ujedno bilo najbolje i za naše tržište kapitala, jer ako se ovo zasere ode nam i zadnji strani kapital vanka.


@ Mig

Sta se ljutis, prijatelju? Samo sam uzeo Twixerov i tvoj post i sljepio ih u jedan logicki scenarij.

1) Ja nisam zakljucio da fondovi nece prodati, to je napisao Twixer. Da ce cekati 4000KN. Valjda je jasno da Kosorica nece nista napraviti na svoju ruku. Dakle, ako ne prodaje Vlada, ne prodaje niti BF, zar ne?

2) ja ne znam koliko ce malih prodati ili nece. Rekao sam da dio nece prodati, posebno zaposlenici. Ina ima potencijala, ako se nastavi ulaganje u rafinerije, zar ne? Ja jos uvijek drzim svoje IPO pakete.

3) vidi 2)

4) Ovo je mozda crnjak po tvom misljenju, ali je jeftino rjesenje za MOl i jednostavno za Vladu.

5) to je subjektivno. A okolnosti preuzimanja su razlicite.

1. tu tezu si vec prije ti poceo provlaciti sa Small Fishom
2.to je subjektivno, ali daj ti meni reci, sta mislis gdje je veci potencijal zarade ina na 3200 ili ATPL na 2300?? onako od oka..ko moze/bi trebao vise narasti u sljedecih godinu-dvije

4.to je lijepo sto ce to za njih biti jeftino i ja bih rado da za njih bude skupo, pa cemo se morati naci na nekoj sredini ipak..osim ako se ne bude pitao i OMV, e onda cemo imati 2 glasa za "skupo rjesenje za MOL" a samo 1 MOLov za "jeftino"..ako dodje jos netko, onda 3 glasa za skupo

[wink]

5.evo malo subjektivno-objektivno subjektivno, PLIVA:istkli tantjemi za azitromicin, kupovina Sancture, gomila novaca ulupana u nova istrazivanja od koji se dobio qurac nazad, propustena prilika za proizvodnju generika, sve sami kosturi u ormaru..
dok kod INE vidim samo potencijal i pozeljnu udavacu!!

zivio rodjo! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

jer ja bi se lupao nogama u guzicu od srece da netko ponudi 3200kn/share, sto opet ne znaci da nemam "erotske snove" da cemo dobiti i vise

Ovdje se ne kupuje ono što se vidi tj dionica i njena cijena.
Tu se kupuje nešto puno više, što se još ne vidi, a vidit će se kasnije. Za sada to se samo nazire.
To govorim u kontekstu cijene od 3.200,00 kuna, koja mene ni blizu ne zadovoljava.
Smatram da projektima koji su u planu, INA ima šanse postati lider u regiji.

New Report

Close