INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajmo sada zbrojiti 2 i 2 (Twixer + Mig).

Mol daje ponudu na 2550, OMV dize, pripetavanje, Mol kupuje na, recimo, 3200.

Vlada ne prodaje, mirovinci ne prodaju, BF ne prodaje. Svi cekaju preuzimanje Mola.
Dio malih ne prodaje jer sljedi istu logiku, posebno zaposlenici i IPO paketi.

Malo svjezag novca dolazi na ZSE.

Vlada zamjenjuje dionice.

= Tresla se brda, rodio se mis.

Ako MOL ne može da plati za 30 posto dionica INE po 3500-4000 Kn onda treba prepustiti OMV, jer MOL kada je postao dioničar INE ništa nije ni napravio za INU…………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Morate se zapitati zašto bi BF tražio baš 4000 kuna i ni lipe manje…pa ruku na srce to je suluda cijena, za koju su sigurni da neće nitko ponuditi (suludo je biti i tako krut u ovakvim situacijama)…i tako MOL na to ne treba lovu trošiti i nakon 28 dana zamijeni dionice i svi sretni osim malih dioničara.

A to što je mol jurio sa ponudom je i zato da im se prosječna cijena ne diže, jer se računa do nastanka obveze…a to je bilo jučer


Ajmo sada zbrojiti 2 i 2 (Twixer + Mig).

Mol daje ponudu na 2550, OMV dize, pripetavanje, Mol kupuje na, recimo, 3200.

Vlada ne prodaje, mirovinci ne prodaju, BF ne prodaje. Svi cekaju preuzimanje Mola.
Dio malih ne prodaje jer sljedi istu logiku, posebno zaposlenici i IPO paketi.

Malo svjezag novca dolazi na ZSE.

Vlada zamjenjuje dionice.

= Tresla se brda, rodio se mis.

Taj scenarij odgovara MOL-u jer neće potrošiti puno novaca, a zadržati će utjecaj (da ne kažem kontrolu) u INI.
OMV je tu u nezgodnoj poziciji. Ako prođe gore navedeni scenario onda nisu dobili ni INU niti je MOL oslabljen. Ako OMV kupi INu po previsokoj cijeni, onda si smanjuje izglede da preuzme MOL. Opet, ako MOL kupi INU jeftino, onda je oMV-u opet teško da će moći preuzeti MOL.

s jedne strane i jedi i drugi žele INU, ali ne smiju je previše platiti, odnosno ako ne kupe INu, onda žele da onaj drugi plati čim više.

Teško će biti donijeti pravu odluku što učiniti.

Za ono što ima INA 75 posto dionica po cijeni od 3500 Kn po dionici trebalo bi se platiti 26 milijardi Kn.
A to je malo za onoga tko uđe u INU poslovati će po tržišnoj cijeni PLIN i NAFTA tako da će INA godišnje imati dobit preko 3 milijarde Kn ili će ulaganje vratiti za 10 godina……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kosor: UO Fonda nije raspravljao o prodaji dionica Ine
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
ZAGREB – Potpredsjednica Vlade i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Jadranka Kosor komentirala je najave da bi Fond hrvatskih branitelja mogao prodati Inine dionice, naročito nakon ponuda mađarskoga MOL-a i austrijskoga OMV-a, ističući kako o prodaji odlučuje Upravni odbor Fonda kojemu je ona po Zakonu na čelu.

"Ne znam čije su to najave jer je Upravni odbor jedini nadležan za to", rekla je Jadranka Kosor.

Najavila je sjednicu Upravnog odbora Fonda za ovaj tjedan i istaknula da Upravni odbor najviše zanima stabilnost Fonda. Odbor će odlučiti ono što je najbolje za hrvatske branitelje, a za sve to tražit ćemo izričit nadzor Hrvatske agencije za nadzor finacijskih usluga, zaključila je potpredsjednica .

Kosor je komentirala i medijske napise i najave osnutka stranke hrvatskih branitelja ocjenjujući ih manipulacijom branitelja. Ocijenila je na novinarski upit medijske najave o osnutku stranke branitelja "propitivanjem terena i kakva bi bila rekacija javnosti."

"Od kada se to pojavilo u medijima, javljali su mi se branitelji koji su negodovali zbog te ideje", rekla je, dodajući kako iz pouzdanih izvora zna da su neke braniteljske udruge nezadovoljne odnosom zagrebačke gradske vlasti prema njima i da nisu za svoj rad dobili ni lipe.

"Mislim da branitelji trebaju biti iznad svake politike te, bez obzira na to tko je na vlasti, svi saborski zastupnici te jedinice lokalne uprave i samouprave moraju ispunjavati svoje obaveze i provoditi Zakon o pravima hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji", zaključila je.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/kosor-uo-fonda-nije-raspravljao-o-prodaji-dionica-ine,20426.html

Pa vi lupajte na vijesti iz nacionala


Morate se zapitati zašto bi BF tražio baš 4000 kuna i ni lipe manje…pa ruku na srce to je suluda cijena, za koju su sigurni da neće nitko ponuditi (suludo je biti i tako krut u ovakvim situacijama)…i tako MOL na to ne treba lovu trošiti i nakon 28 dana zamijeni dionice i svi sretni osim malih dioničara.

A to što je mol jurio sa ponudom je i zato da im se prosječna cijena ne diže, jer se računa do nastanka obveze…a to je bilo jučer

zato što im se dopušta da ne kupe sve dionice (zajednički nastup), odnosno kupuju samo 30% red je da plate malo jaču cijenu u ovom trenutku. To bi im i Vlada trebala sugerirati.Ali ako je sugestija da plate 2500 onda će to teško proći. A tu cijenu će i OMV sigurno tući svojom ponudom. Potencijal INE kad krene tržišno poslovanje je velik i to svi znaju. Kolko benzina i drugih stvari će se samo prodavati u vrijeme turističkih sezona….

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Taj scenarij odgovara MOL-u jer neće potrošiti puno novaca, a zadržati će utjecaj (da ne kažem kontrolu) u INI.
OMV je tu u nezgodnoj poziciji. Ako prođe gore navedeni scenario onda nisu dobili ni INU niti je MOL oslabljen. Ako OMV kupi INu po previsokoj cijeni, onda si smanjuje izglede da preuzme MOL. Opet, ako MOL kupi INU jeftino, onda je oMV-u opet teško da će moći preuzeti MOL.

s jedne strane i jedi i drugi žele INU, ali ne smiju je previše platiti, odnosno ako ne kupe INu, onda žele da onaj drugi plati čim više.

Teško će biti donijeti pravu odluku što učiniti.

Hm… Zvuči kao idealan scenarij za trećeg ponuditelja kome je cilj jednoga dana preuzeti bilo OMV bilo MOL. Možda se tu krije rješenje. Ovi naši kvislizi i poturice nam malo previše pričaju o "strateškom partneru" ovih dana. Pogledajte trenutnu vlasničku strukuturu MOL-a. Tko je tu strateški partner? A stvari idu kao po špagi, razvijaju se, INU su prešišali u zadnjih 7-8 godina četverostruko. KAPITAL (novac) je najbolji upravljač. INA se treba prodati za što više, jer samo onaj tko masno plati (čitaj preplati) zna cijeniti, razvijati ono što je kupio. Na kraju krajeva – iz toga mora izvući profit. Dakle, ako već treba prodati najbolje rješenje je opći rat za INU! A ovi naši političari (na platnim listama kojekakvih mletačkih trgovaca "dobrih" namjera) neka svoje gluposti prodaju u nekoj drugoj zemlji ako im je ova toliko mrska da su je odlučili rasprodati do samog kraja!


Ajmo sada zbrojiti 2 i 2 (Twixer + Mig).

Mol daje ponudu na 2550, OMV dize, pripetavanje, Mol kupuje na, recimo, 3200.

Vlada ne prodaje, mirovinci ne prodaju, BF ne prodaje. Svi cekaju preuzimanje Mola.
Dio malih ne prodaje jer sljedi istu logiku, posebno zaposlenici i IPO paketi.

Malo svjezag novca dolazi na ZSE.

Vlada zamjenjuje dionice.

= Tresla se brda, rodio se mis.

cudim se ovakvom pisanju od tebe..

1.odakle si zakljucio da OMFovi i OIFovi nece prodati???? [shocked]
sve do jucer se pisalo kako se nema casha, a sad odjednom se ne prodaju zalihe INAinih hartija za 3200???
puno INAe je otislo na IPOu po 1690 jer tada dionice nisu bile popularne, dosta papira je zavrsilo kod fondova, zato su mogli napucati cijenu u bull i do 3400 jer im je pasalo, pucali su si prinos!
to je 10% vise od trzisne cijene!
dozvoljavam da ce dio zadrzati, ali da se nece hedgirati, cisto sumnjam..

mozda INA vrijedi vise od 3200, ali je bolje kupiti npr. ATPL koja vrijedi duplo od ove cijene na trzistu, zar ne??

dakle, ako moze koji argument zasto oni nece prodati..

2.velika vecina malih ce prodati (ukljucujuci mene iako osobno vjerujem da vrijedi vise) iz istog, gore navedenog razloga!

3.dok traje javna ponuda od preuzimaca 1. ce se cekati preuzimac 2., ako se on ne oglasi prodat ce se na javnoj ponudi, prije isteka ziher!barem dio!!casha fali, i ljudi ce se hedžirati..

4.ovo sto ti spominjes je teski crnjak..ono..komotno po Murphyjevima zakonima, ako ovo, onda ono..
po meni nemoguce, pa nismo ni mi vesla sisali, ma kakvi bili!

siguran sam da ti znas (kakvog mačka u vreci) sta je gosp.Brko uvalio Barru, mislim da je Drivo lukaviji od Brke, a INA 3x bolja i potentnija firma od Plive!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Kada INA počne tržišno poslovati biti će jača od MOL-a, imati dvije rafinerije nafte, objekata u Srbiji, plinskih resursa i izvora nafte, po tome vrijedi preko 5000 Kn po dionici.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@small fish

ja ne razumijem sta bi tebe zadovljilo, da BF zaista ne misli dati ispod 4000, ili da daje..
jer vidim da nisi zadovoljan ni s jednom ni s drugom opcijom!

osobno mislim da je to teski blef, cak i ako je receno..
i mislim da ce svi zgrabiti 3200kn ako im bilo tko ponudi.

a mislim da je u ova vremena kad su cijene EU dionica na razinama iz 2005g. sasvim OK, nek daju 3200, meni dosta..

opet kazem, to ne znaci da INA ne vrijedi vise od toga ili da cijena nece otici i na 4000kn, ako ne u preuzimanju, a onda ce nakon preuzimanja sigurno biti visa.
ako ne zbog rafinierija i fundamentalnih razloga,a onda zbog manjeg FF, ali to je neka druga tema..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Nije mi najbolje jasno ovo ocjenjivanje poruka, staviš vijest koja nekome ne paše i dobiješ 1%… [lol]

Mislim da se neki ponašaju kao djeca…

New Report

Close