INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Polančecova reakcija na MOL-ovu najavu
I drugi ulagatelji u Inu mogu izići s kontraponudom
Damir Polančec

Nakon obavijesti u kojoj mađarski MOL najavljuje objavu dobrovoljne javne ponude za sve dionice Ine koje nisu u vlasništvu MOL-a i hrvatske države, neki drugi strateški ulagatelji u Inu mogu izići s kontraponudom, izjavio je danas potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva Damir Polančec. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Očito je da Mađari neće morati osigurati pare za čitavu INU. (Treba vidjeti kako će HANFA to tumačiti.) Ako i bude tako i još budu pederčine pa ne daju 4000 kuna za 30% INE to će biti vrhunski bezobrazluk. Sumnjam da će borci to mirno pratiti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

http://www.poslovni.hr/86221.aspx

Ina daje popust Petrokemiji

Ina je danas Zagrebačkoj burzi dostavila obavijest da će Petrokemiji u prvoj godini ugovora o prodaji prirodnog plina odobriti popust na cijenu od 38 posto.

Pritom se dodaje da ugovorena količina prirodnog plina za to razdoblje iznosi 621 milijun kubnih metara. Podsjetimo, Ina i Petrokemija su krajem prošlog tjedna potpisale produljenje ugovora o prodaji prirodnog plina na rok od tri godine. Ugovor stupa na snagu retroaktivno, s 1. siječnja 2008. godine.

200 milijuna Kn više dobiti samo od PTKM što će prodavati plin, tu je još i HEP oko 200 milijuna na HEP, pa tu su građani kojima će cijena plina otići oko 20 posto gore, dakle samo veću dobit od preko 600 milijuna Kn na plinu će biti veća nego prošle godine

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Imam riješenje ako se ipak OMV odluči ne ulaziti u bitku sa MOL-om.
Negdje sam načuo da naš vrli T-com ne zna kamo bi sa silnim kešom koji ima, pa kad već ne može kupiti nijedan telekom u okruženju, a ne želi niti isplatiti izvanrednu dividendu, neka da kontraponudu za INU. 🙂
Budući nas je većina koji smo dioničari oba d.d., mislim da nitko zadovoljniji od nas, tko god pobijedio u nadmetanju. Ili ćemo skupo prodati svoju kožu MOL-u ili ćemo i dalje ostati djelomični vlasnici svojih INA dionica samo što će se u portfelju nalaziti pod HT-R-A, plus imat ćemo keš koji dobivamo za INU, te ćemo sav višak T-comove love usmjeriti na domaće tržište kapitala. :)))


Dobit ove godine planira se u iznosu od cca 360 kn po dionici!!

Po sadašnjoj cijeni to vje P/E cca 8,33!!!!!!!!!!!

TKO PRODAJE NAFTNU KOMPANIJU PO TOM OMJERU?
[thumbsup] [bye]


Otkud je ova informacija?


Imam riješenje ako se ipak OMV odluči ne ulaziti u bitku sa MOL-om.
Negdje sam načuo da naš vrli T-com ne zna kamo bi sa silnim kešom koji ima, pa kad već ne može kupiti nijedan telekom u okruženju, a ne želi niti isplatiti izvanrednu dividendu, neka da kontraponudu za INU. 🙂
Budući nas je većina koji smo dioničari oba d.d., mislim da nitko zadovoljniji od nas, tko god pobijedio u nadmetanju. Ili ćemo skupo prodati svoju kožu MOL-u ili ćemo i dalje ostati djelomični vlasnici svojih INA dionica samo što će se u portfelju nalaziti pod HT-R-A, plus imat ćemo keš koji dobivamo za INU, te ćemo sav višak T-comove love usmjeriti na domaće tržište kapitala. :)))

jesi zaštitio ovaj patent [wink]

Ma neću ga štititi, ipak su ovo "narodne" dionice, pa neka se onda narod i okoristi od toga. :))
A osim toga treba mi podrška za uvjeriti upravu T-coma da bi se to pozitivno odrazilo na njihovo poslovanje, ako ne drugačije, znat će uvijek unaprijed da li će benzin poskupiti pa mogu izdati nalog svim poštarima da odu napuniti rezervoare svojih kombija i motorića, prije poskupljenja :))


http://www.poslovni.hr/86221.aspx

Ina daje popust Petrokemiji

Ina je danas Zagrebačkoj burzi dostavila obavijest da će Petrokemiji u prvoj godini ugovora o prodaji prirodnog plina odobriti popust na cijenu od 38 posto.

Pritom se dodaje da ugovorena količina prirodnog plina za to razdoblje iznosi 621 milijun kubnih metara. Podsjetimo, Ina i Petrokemija su krajem prošlog tjedna potpisale produljenje ugovora o prodaji prirodnog plina na rok od tri godine. Ugovor stupa na snagu retroaktivno, s 1. siječnja 2008. godine.

200 milijuna Kn više dobiti samo od PTKM što će prodavati plin, tu je još i HEP oko 200 milijuna na HEP, pa tu su građani kojima će cijena plina otići oko 20 posto gore, dakle samo veću dobit od preko 600 milijuna Kn na plinu će biti veća nego prošle godine

za INA-u je cijena plina ostala ista?prema Rusima?koliko INA ima iz domacih izvora, koliko uvozi?
nije mi logicno da sve ide u dobit.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



http://www.poslovni.hr/86221.aspx

Ina daje popust Petrokemiji

Ina je danas Zagrebačkoj burzi dostavila obavijest da će Petrokemiji u prvoj godini ugovora o prodaji prirodnog plina odobriti popust na cijenu od 38 posto.

Pritom se dodaje da ugovorena količina prirodnog plina za to razdoblje iznosi 621 milijun kubnih metara. Podsjetimo, Ina i Petrokemija su krajem prošlog tjedna potpisale produljenje ugovora o prodaji prirodnog plina na rok od tri godine. Ugovor stupa na snagu retroaktivno, s 1. siječnja 2008. godine.

200 milijuna Kn više dobiti samo od PTKM što će prodavati plin, tu je još i HEP oko 200 milijuna na HEP, pa tu su građani kojima će cijena plina otići oko 20 posto gore, dakle samo veću dobit od preko 600 milijuna Kn na plinu će biti veća nego prošle godine

za INA-u je cijena plina ostala ista?prema Rusima?koliko INA ima iz domacih izvora, koliko uvozi?
nije mi logicno da sve ide u dobit.
[/quote]
Koliko se sjećam Mesarićevog intervjua u Lideru, Petrokemija je sklopila trogodišnji ugovor u kojem će se svake godine podizati cijena plina do pune komercijalne cijene. Ako se tome doda dizanje cijena plina za maloprodaju od 10-20% godišnje, plinski biznis bi od gubitaša za tri godine postao jako profitabilan segment poslovanja.

OMV na Bečkoj burzi pada iz mitute u minutu. Moguće je skoro objavljivanje odgovora na ponudu. Sa nekom dobrom cijenom! A opet, možda samo pada jer sve pada zbog krize u SAD-u… Ne znam.

cijenu OMV-a možete pratiti na: http://en.wienerborse.at/marketsearch/?SEARCHVALUE=omv



Dobit ove godine planira se u iznosu od cca 360 kn po dionici!!

Po sadašnjoj cijeni to vje P/E cca 8,33!!!!!!!!!!!

TKO PRODAJE NAFTNU KOMPANIJU PO TOM OMJERU?
[thumbsup] [bye]


Otkud je ova informacija?
[/quote]

To je javni podatak!!! Ako je dobit prvog kvartala iznosila 90 kn za pretpostavit je da će godišnja biti 360 kn!
Tako funkcionira zapad!!!!
Bolje se malo koncentrirajte na PODATKE!!! ( a ne ako bi da bi, biti će, možda!!! ) [bye]




Dobit ove godine planira se u iznosu od cca 360 kn po dionici!!

Po sadašnjoj cijeni to vje P/E cca 8,33!!!!!!!!!!!

TKO PRODAJE NAFTNU KOMPANIJU PO TOM OMJERU?
[thumbsup] [bye]


Otkud je ova informacija?
[/quote]

To je javni podatak!!! Ako je dobit prvog kvartala iznosila 90 kn za pretpostavit je da će godišnja biti 360 kn!
Tako funkcionira zapad!!!!
Bolje se malo koncentrirajte na PODATKE!!! ( a ne ako bi da bi, biti će, možda!!! ) [bye]
[/quote]
1q EPS 59,60 kn

New Report

Close