INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I još jedna stvar. Slušajući večerašnju emisju Fokus nikako se ne mogu oteti dojmu da je Štern MOL-ov lobist.

On je uz Ocenaseka jedan od osnivaca HDL-a- Hrvatskog drustva lopina [lol]


A kaj budu oni kaj su kupovali u petak po 3200. Gle meni bi bilo drago i korisno da ide i na
4000 al kad se sjetim onog navijačkog kupovanja u petak odma mi je muka.

U zadnjih X mjeseci nitko nije kupovao po 3200. A ako netko i je kupovao po nekoj cijeni, kupovao je na osnovu osobnih očekivanja. Također, nikada otkada burze postoje, jedan dan i cijena postignuta tokom tog dana nije bila relevatna za fer procjenu neke dionice, a pogotovo ne ako je ta dionica predmet preuzimanja. Niti uopće postoji nešto što je "fer cijena". To se mi svi samo trudimo.

Postoje cijene gdje je netko spreman kupiti nešto i cijene gdje je netko spreman prodati nešto. Te cijene variraju ovisno o danu, dobu dana… Sve dok nije prošla baka s kolačima, ne zna se tko je bio u pravu… I tako otkad je burze… zato i pišemo tu jer se tražimo, ali to je sve ok.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


I još jedna stvar. Slušajući večerašnju emisju Fokus nikako se ne mogu oteti dojmu da je Štern MOL-ov lobist.

Tehnički gledano, u cijeloj emisiji nitko nije osporio taj detalj, da baš MOL ima ekskluzivna prava za preuzimanje većinskog dijela Ine. Kao da su im svima odredom uručene koverte na ulazu u studio, već prema zaslugama.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


I još jedna stvar. Slušajući večerašnju emisju Fokus nikako se ne mogu oteti dojmu da je Štern MOL-ov lobist.

To si prijatelju sramežljivo primjetio. Vuče za njih ko magare. A nekaj bu i u đepu došlo od tog truda.
Sumnjam da radi za njih jer su lijepi ljudi.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Aj ljudi moji, ne budite ludi lijepo se vidilo da su svi u istu tikvu lupali. Pa naravno da će podržat MOL, sad je OMV na redu da pokaže koliko je ozbiljan kupac i koliko misli ozbiljno. Pa ako da više onda ćemo svi biti za OMV, zar nije tako.

Samo da napomenem još jednu stvar, koliko god bila cijena INA-a u ponudi, doće će do značajnog smanjivanja free-floata. To će u konačnici kad se smiri situacija vani dovesti do rasta. Kad se to spoji sa činjenicom da će se od sada sigurno više poraditi na profitabilnosti tvrtke ja samo ap, ap dugoročno. Kakva su ovo vremena došla kad međed mora bikovsku stranu branit u svrhu zaštite nacionalnih interesa. [smiley]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Aj ljudi moji, ne budite ludi lijepo se vidilo da su svi u istu tikvu lupali. Pa naravno da će podržat MOL, sad je OMV na redu da pokaže koliko je ozbiljan kupac i koliko misli ozbiljno. Pa ako da više onda ćemo svi biti za OMV, zar nije tako.

Samo da napomenem još jednu stvar, koliko god bila cijena INA-a u ponudi, doće će do značajnog smanjivanja free-floata. To će u konačnici kad se smiri situacija vani dovesti do rasta. Kad se to spoji sa činjenicom da će se od sada sigurno više poraditi na profitabilnosti tvrtke ja samo ap, ap dugoročno. Kakva su ovo vremena došla kad međed mora bikovsku stranu branit u svrhu zaštite nacionalnih interesa. [smiley]

Gledam i ne vjerujem svojim očima još da ivek123 uskrsne i da baci druk pao bih u nesvjest.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Samo da napomenem još jednu stvar, koliko god bila cijena INA-a u ponudi, doće će do značajnog smanjivanja free-floata. To će u konačnici kad se smiri situacija vani dovesti do rasta. Kad se to spoji sa činjenicom da će se od sada sigurno više poraditi na profitabilnosti tvrtke ja samo ap, ap dugoročno. Kakva su ovo vremena došla kad međed mora bikovsku stranu branit u svrhu zaštite nacionalnih interesa. [smiley]

Ajde, ajde, nit je prvi put da tražiš odobravanje za svoje "bikovsko" djelovanje, nit je zadnji put da smo to primjetili. Ja sam odmah rekao da si dobrodošao, jel tako? [wink]

Ja se isto potiho nadam scenariju smanjenja free floata i porasta "no matter what" samo ja se to uopće ne usudim iznijeti koliko je to "wet dream". Ali kad si već spomenuo… [smiley]

Donekle mi je drago što jesam u ovoj cijeloj sapunici (skupa sa solidnim dijelom svog kapitala), nadam se da neću požaliti.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Kad se to spoji sa činjenicom da će se od sada sigurno više poraditi na profitabilnosti tvrtke ja samo ap, ap dugoročno. Kakva su ovo vremena došla kad međed mora bikovsku stranu branit u svrhu zaštite nacionalnih interesa. [smiley]

zato jer si usao na 2800 kako si najavio [smiley]

mozda nisi, ali ‘ebem mu miša, do jucer si spominjao krizu, deleverage, capital shrinking, propast banaka i nemogucnost kreditiranja ovakvog deaal!
otkud sad toliko optimizma?

joj, razapet ce te na brlogu opet, jedva cekam [kiss]
ali stvarno si stavio vece rogove, neg’ ja.

mislim da OMV nema ozbiljne sanse(osim ako opasno ne odrijese kesu, ato je onda dvosjekli mač za nih), pitanje je koliko ce Drivo i Rumenige izmusti od MOLa.

buduci da kupuju malo, samo 30%, mogli bi biti široke ruke..da se oduže [cool]

dajboze da grijesim i da krece nabidavanje..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Uglavnom, INA-R-A neću prodati ni sutra, ni na javnoj ponudi MOL-a, ni na povišenoj ponudi OMV-a, ni na ponovo povišenoj ponudi MOL-a…

INA-u ću skupa s MOL-om utopiti Rusima dogodine! [thumbsup]

A Rumeni neka priča priče o pravu prvootkupa maloj djeci. A s kojim on novcima misli "prvootkupljivati" od MOL-a? I to još nakon što ovi napumpaju cijenu tako da će i ruse glava zaboliti!

Živili narode! [cool]

Rat OMV-a i MOL-a za naftnu kompaniju

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,7,14,,126592.jl

S obzirom na OMV-ov odgovor, oči investitora i Vlade uprte su u njegov sljedeći potez. Potpredsjednik Vlade Damir Polančec pozvao je, između redaka, OMV da se napokon izjasni. "Ovim se otvara proces u kojem i drugi strateški ulagači mogu izaći s kontraponudom" – rekao je Polančec.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Gledam i ne vjerujem svojim očima još da ivek123 uskrsne i da baci druk pao bih u nesvjest.

ima već 3tjedna da je bacio dobar druk na ATPL..ono..kakav samo on zna!
kralj![smiley]
thompson-iveku srce nece izdrzat kad ovo vidi [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Početna cijena dionica Ine 4000 kuna

Čelnici fonda branitelja odlučili su da će 7 posto dionica Ine prodati najboljem ponuđaču, bez obzira na odluku Vlade.

Čelnici Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, koji u svom portfelju posjeduje 7 posto vlasničkog udjela u hrvatskoj naftnoj kompaniji Ini, odlučili su svoje dionice neovisno o odluci Vlade prodati onom ponuđaču koji im ponudi najbolju cijenu, a ona ne može iznositi manje od 4 tisuće kuna po dionici. Budući da Fond posjeduje 700 tisuća dionica Ine, to znači da će novi vlasnik za ukupni vlasnički udio hrvatskih branitelja u Ini morati izdvojiti najmanje 2 milijarde i 800 milijuna kuna. Tu je informaciju Nacional doznao od jednog visokopozicioniranog dužnosnika Fonda. Po hrvatskom zakonu ponuđači moraju iste uvjete za otkup ponuditi i svim ostalim malim dioničarima hrvatske naftne kompanije, pa prema tome svi koji posjeduju te dionice mogu očekivati značajnu zaradu.

http://www.nacional.hr/articles/view/47299

New Report

Close