INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po meni je deal je gotov, da gotoviji ne može biti. Cijena MOL-a i INA bit će skupa veća tako da ako je Rumenige dobio ono o čemu je pričao (mogućnost prvokupa kao osigurač od možebitnih igrica Mađara) država će zaraditi u konačnici više nego da sada proda. Inače čovjek se jako dobro držao, malo ga napuderisalo očito, trgno dvije ljute i Xanax i odmah ko zmaj. Ja bi se jaaako zabrinuo da sam na mjestu Austrijanaca. [smiley]

Kad se ovo realizira dovoljno će likvidnosti ući kroz javnu ponudu da bude suport za tržište kapitala (već sada je podrška), a buy&holderi će sigurno dobro proći kad MOL bude išao na bubanj a u međuvremenu će i INA fundamentalno ojačati.

Doduše možda se sad OMV-oci uspaničare pa krene nabidavanje, ali znaju da ako ponude previše MOL će im uvaljati svojih 25% za masnu paru. Siguran sam da bi im shorteri rasturili dionicu u tom slučaju.

Dalje očito su naši procjenili da nemaju snage za samostalne pregovore s Rusima.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


@ BIgBoss

Nitko ne noze kupiti 10% bez dopustenja Vlade.

Mol ne mora prodati svoj udjel. Mol ima neproporcionalno velika upravaljcka prava. Zamisli da OMV ima 50%+ a ne moze donijeti niti jednu stratesku odluku? Modernizacija Ine se nikada ne bi dogodila… nazalost. Hocu reci, ima Vlada materijala za svoje spin doktore….

Ponavljam
Imala država ugovor s Molom ili ne ako OMV ponudi cijenu od 3500 Kn po dionici a MOLova ponuda bude manja a manji dioničari prodaju dionice po 3500 a vlada ne proda, onda će se vlada naći u bezizlaznoj situaciji kada će i ona morati prodati po toj cijeni…….. jer lokalni izbori su tu———-

U boljim smo odnosima s Austrijancima nego s Mađarima, a po odluci to vrijedi do 9 mjeseca, dakle ako Vlada napravi nešto krivo oporba će sasjeći vladu, i to iskoristiti za pobjedu na lokanim izborima, zato oko INE mora biti na zadovoljstvo malih dioničara a ne MOLA

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ako treba, hajdemo jednu javnu peticiju PROTIV daljnje prodaje INA-e i ZA povećanje državong vlasništva, ali uz bolje kontrole i mogućost rukovođenja i od proporcionalnog dijela "malih" dioničara pa će nam ljubimica kroz neko vrijeme vrijediti puno, puno više, a narod imati bar djelić izgubljenog ponosa.

Ja sam prvi ZA da sve nemoralne ponude uredno ignoriramo! Čitao sam tvoj prilog s guštom jer pametno zboriš.

Ipak, u ovom kapitalističkom društvu wannabe, dozvoliću da postoje neke cijene gdje se vidi da je rizik prešao na kupca, a prodavatelj je unovčio svoju lojalnost. Samo su te cijene daleko od onih koje se trenutno plasiraju u medije, ali mediji su i tako trenutno slabo upotrebljivi, kad ni Polančec neće lanut koju korisnu.

Nisi nikog uvrijedio, dapače, a i ja ne mogu još uvijek neke stvari prožvakati.

Ja sam ili za fer cijenu ili eto im figa. Tako ću i postupiti.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

@rooster
Koja bi po tebi bila "fer" cijena?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


O tome sam pričao na drugom forumu, oni djeluju zajednički po ZOP i time zapravo samo MOL može daljnje stjecati dionice jer HFP to po zakonu o preuzimanju ne može.

Na taj način MOL ispunjava obvezu objavljivanja ponude za ubuduće, jer sama dobrovoljna ponuda i iskazivanje namjere postaje obvezujuće i time obvezna ponuda za preuzimanje po ZOP zbog osjetljivosti takvih informacija na cijenu dionica.

Kada se ponuda provede i istekne rok od 28 dana, a uzevši u obzir da cijena ne bude atraktivna, malo ljudi će prihvatiti ponudu i MOL će trebati malo sredstava za podmirivanje toga.

Kasnije će MOL i HFP temeljem članka 14. stavka 9. ZOP zamijeniti dionice i MOL neće trebati objavljivati daljnje ponude…

Pozdrav

Nisam siguran u ovo. U ponudi za preuzimanje MOL navodi da djeluje zajednički s Vladom RH, ali na temelju ugovora iz 2003′ godine. Ponuda za preuzimanje ozbiljna je stvar i vjerujem da bi javnost bila obavještena kada bi MOL i vlada u ovome sudjelovali zajednički. Prema tome, članak 14. stavak 9. ne odnosi se na ovaj slučaj.

vorda, 14.07.2008. u 23:20
. nakon provedene ponude za preuzimanje stekne dionice ciljnog društva prijenosom između osoba koje su djelovale zajednički u ponudi za preuzimanje,



@rooster

Koja bi po tebi bila "fer" cijena?

Iznio sam već neke cifre, po najboljim mojim spoznajama gdje se uvijek ogradim da su to samo MOJA gruba očekivanja. Izveo sam i neke računice.

Ugrubo, ispod 3000 se nemamo što razgovarati, 3200 je neka prva korektna cijena, za dalje ovisi ima li dovoljno interesenata da se nadamo premiji.

Još jednom ponavljam, to su MOJA očekivanja. Svatko neka u šumu informacija pronađe svoj interes i svoja očekivanja. Uputno je na ovakvim formumima tuđa očekivanja samo djelomično ugrađivati u svoju procjenu, nadam se da sam bio jasan.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Nisam siguran u ovo. U ponudi za preuzimanje MOL navodi da djeluje zajednički s Vladom RH, ali na temelju ugovora iz 2003′ godine. Ponuda za preuzimanje ozbiljna je stvar i vjerujem da bi javnost bila obavještena kada bi MOL i vlada u ovome sudjelovali zajednički. Prema tome, članak 14. stavak 9. ne odnosi se na ovaj slučaj.

Gle, ako si neki ultra optimista zanemari ovaj moj odgovor jer mi se ne da natezati.

Da MOL i HFP ne djeluju zajednički u ponudi, ponuda bi se trebala odnositi na sve dionice…i pročitaj smisao zajedničkog djelovanja u ZOP.

Nadalje, HFP i da hoće ne može objaviti ponudu za preuzimanje niti stjecati dionice, djelovao on zajedno sa nekim ili ne.

@rooster
Jesi. Kristalno jasan.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.




@rooster

Koja bi po tebi bila "fer" cijena?

Iznio sam već neke cifre, po najboljim mojim spoznajama gdje se uvijek ogradim da su to samo MOJA gruba očekivanja. Izveo sam i neke računice.

Ugrubo, ispod 3000 se nemamo što razgovarati, 3200 je neka prva korektna cijena, za dalje ovisi ima li dovoljno interesenata da se nadamo premiji.

Još jednom ponavljam, to su MOJA očekivanja. Svatko neka u šumu informacija pronađe svoj interes i svoja očekivanja. Uputno je na ovakvim formumima tuđa očekivanja samo djelomično ugrađivati u svoju procjenu, nadam se da sam bio jasan.
[/quote]

A kaj budu oni kaj su kupovali u petak po 3200. Gle meni bi bilo drago i korisno da ide i na
4000 al kad se sjetim onog navijačkog kupovanja u petak odma mi je muka.

Treba saznati kolika je proizvodnja i nalazište nafte, kondezata i plina u SIRIJI?
Koliko sam čuo iz kuluara samo kondezata ima toliko da bi uz dosadašnju proizvodnju nafte i plina MOGLI DOSTIĆ 3,5 miliona tona UVJETNE NAFTE!!!!!!!!!!!!
Do sada INA nije imala takvu proizvodnju!


Gle, ako si neki ultra optimista zanemari ovaj moj odgovor jer mi se ne da natezati.

Da MOL i HFP ne djeluju zajednički u ponudi, ponuda bi se trebala odnositi na sve dionice…i pročitaj smisao zajedničkog djelovanja u ZOP.

Nadalje, HFP i da hoće ne može objaviti ponudu za preuzimanje niti stjecati dionice, djelovao on zajedno sa nekim ili ne.

Nisam ultra optimista nego pokušavam realno sagledati situaciju.

Ponuda se ne može odnositi na dionice HFP jer ih on ne može prodati prije listopada.

Ako HFP i djeluje zajednički u ponudi za preuzimanje, onda bi se valjda o tome trebao javno očitovati.

Nisam siguran kao što nisi niti ti, sve su ovo za sada samo špekulacije. Tko je u pravu vidjet ćemo uskoro.

I još jedna stvar. Slušajući večerašnju emisju Fokus nikako se ne mogu oteti dojmu da je Štern MOL-ov lobist.

New Report

Close