INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sada mi je jasno zbog čega je MOL požurio s javnom ponudom. Prema postojećem ugovoru, do listopada nitko ne može otkupiti više od 10% dionica, a da za to nema suglasnost Vlade RH. Prema tome, niti OMV niti bilo tko drugi ne može izaći s kontraponudom ako za to nema suglasnost vlade. MOL se požurio da ulovi u mutnom koliko može. Što mi možemo napraviti? Ako MOL izađe s "nemoralnom ponudom" onda OK. Ako ne, u najgorem slučaju čekati jesen i obveznu ponudu. Tada će tromjesečni prosjek sigurno biti puno veći.



I….. u dvije crte šta se tamo zborilo???????
Za nas koji nismo bili u mogučnosti pratiti HTV1

nis pametno, jedino sto je novo receno, od polanceca je da su do sada ispregovarali s molom da ako oni kupe dio od vlade, sljedecih 5 ili 10 godina moraju pitati vladu prije nego rade nesto i s dionicama, te da za vijeke vjekova vlada ima pravo prvootkupa dionica ine koje mol ima…
[/quote]

Da prevedemo. Kada Rusi budu kupovali MOL, onda je uprava MOL-a obavezna obavjestiti naše političare o tome prije nego što ostali saznaju. Na taj način će se oni i njihove obitelji moći ukrcati na vrijeme u dionicu MOL-a ili INA-e.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Vijesti RTL u 18,30. Mol će ponuditi 2550 kn. za dionicu Ine. Rumenige kaže da će razmotriti i druge (ili drugu) ponudu i odlučiti se za najbolju.

Ako si dobro slušao uopće nisu rekli da je Mol ponudio 2550 kn za dionicu Ine, nego je rečeno da je to minimalna vrijednost koju uopće mogu ponuditi, a to ne znači da neće ponuditi 3200 kn.
[/quote]
Kolega, to su novinarske špekulacije. Imam uši ko zec i dobro sam čuo RTL 2550 HTV 2500. Naravno da je to min. cijena i da će u "dobrovoljnoj" ponudi mola se ponuditi više ( da bar ponude 4 tk) Ovako ispada da drukam za down, a samo prenosim što sam čuo. I na kraju Polančec ti je sve rekao sa onim "slatkim brigama". Ima dosta do kraja pregovora i realizacije. Svašta je tu još moguće. Sretno svim dioničarima Ine

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Kolko sam ga ja shvatio Polančec bi to dao za 2500 kuna.Spominjao je da je minimalna vrijednost sad 500 usd. Po toj cijeni ja ih rađe sve zapalim.

Par dana navlačenja i eto optimista, a kad je bila 2.200 kn niko nije htio kupovat. Mađari će sigurno ponuditi ispod 2.500 kn…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.




I….. u dvije crte šta se tamo zborilo???????
Za nas koji nismo bili u mogučnosti pratiti HTV1

nis pametno, jedino sto je novo receno, od polanceca je da su do sada ispregovarali s molom da ako oni kupe dio od vlade, sljedecih 5 ili 10 godina moraju pitati vladu prije nego rade nesto i s dionicama, te da za vijeke vjekova vlada ima pravo prvootkupa dionica ine koje mol ima…
[/quote]

Da prevedemo. Kada Rusi budu kupovali MOL, onda je uprava MOL-a obavezna obavjestiti naše političare o tome prije nego što ostali saznaju. Na taj način će se oni i njihove obitelji moći ukrcati na vrijeme u dionicu MOL-a ili INA-e.

[/quote]
Genijalno. Originalni hrvatski proizvod [thumbsup]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.



Kolko sam ga ja shvatio Polančec bi to dao za 2500 kuna.Spominjao je da je minimalna vrijednost sad 500 usd. Po toj cijeni ja ih rađe sve zapalim.

Par dana navlačenja i eto optimista, a kad je bila 2.200 kn niko nije htio kupovat. Mađari će sigurno ponuditi ispod 2.500 kn…
[/quote]

Pa neka ponudi MOL jer doći će i drugi, bitna je ponuda jer tako je i PLIVA krenula…….. evo ide i INA i sve se otvorilo, po 3500 Kn bi s lakoćom prošla cijena INE ukupni 35 milijardi Kn, ili 7,60 milijardi dolara……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ona izjava o tome da je bolje 6% dionica Mola nego 19% Ine zbog toga što Mol isplaćuje veću dividendu je za upucati se… ili njega! [angry]

Misliš na Šterna ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Twixer

A zasto bi MOL htio 51%? Imaju svoj udjel, kupe jos par posto, vlada im proda/zamijeni i to je to.
Pa njihova motivacija nije Ina, nego pronaci parkiraliste svojih trezorskih dionica. Da ih mogu jos malo kupiti i obraniti se od OMVa

Moj dojam je jako loš. Ili je Polančec dobar glumac ili će INA maksimalno do 3000

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table




Kolko sam ga ja shvatio Polančec bi to dao za 2500 kuna.Spominjao je da je minimalna vrijednost sad 500 usd. Po toj cijeni ja ih rađe sve zapalim.

Par dana navlačenja i eto optimista, a kad je bila 2.200 kn niko nije htio kupovat. Mađari će sigurno ponuditi ispod 2.500 kn…
[/quote]

Pa neka ponudi MOL jer doći će i drugi, bitna je ponuda jer tako je i PLIVA krenula…….. evo ide i INA i sve se otvorilo, po 3500 Kn bi s lakoćom prošla cijena INE ukupni 35 milijardi Kn, ili 7,60 milijardi dolara……
[/quote]

ako je gledao emisiju onaj gazda iz LUKOILA on vjerovatno ima doma tolko novaca da ponudi 2500 za INU. Još kad mu gazda iz Rusije pošalje nešto…

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Počelo navlačenje i na ovoj temi…

BTW
Imate zanimljivo razmišljanje Small Fish-a na drugom forumu, a in ovom također, samo što je moderiran, pa ga ne možete pričitati. U svakom slučaju bacite oko.

Molba za moderatore, odmoderirajte Small Fish-a.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Inace, moram se malo posuti pepelom.

Razgovaro sam sa svojim savjetnikom za trgovacko pravo. Kaze on da to sto je MOL/odvjetnik nazvao ponudu "dobrovoljnom" nema nikakve veze.
Ja sam naime mislio da postoji posebna podvrsta javne ponude koja se zove "dobrovoljna" (jer MOL jos nije u obvezi) i da za nju postoje posebna pravila.
Medutim, kaze mi covjek da to nije istina i da je kljucna stvar u pismu teza da Mol i vlada djeluju skupa, jer se time MOL izvlaci iz obveze potencijalnog placanja (ili barem drzanja garancije) za Vladine dionice, nego samo free float. Kao sto znamo MOl nema bas kesa, pa mora stediti gdje stigne.

E, sad, jedino da Vlada ili netko treci pokaze da ne djeluju Mol i Vlada skupa, e to bi bio biznis….

U svmu tome mi ostaje nejasna motivacija OMVa. Zasto bi dali ponudu za 100% Ine?
Cini mi se preriskantna ova igra samo da bi se iscrpljivao MOl.
Ne znam. Nista mi vise nije jasno.
Osim da je Stern za deal s Molom, a to mi govori da je i Sanader za to.

New Report

Close