INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

za dvije godine najveća hrvatska firma će bit nečiji obrt u dvorištu

stankeco


I….. u dvije crte šta se tamo zborilo???????
Za nas koji nismo bili u mogučnosti pratiti HTV1

nis pametno, jedino sto je novo receno, od polanceca je da su do sada ispregovarali s molom da ako oni kupe dio od vlade, sljedecih 5 ili 10 godina moraju pitati vladu prije nego rade nesto i s dionicama, te da za vijeke vjekova vlada ima pravo prvootkupa dionica ine koje mol ima…

Svi kažu dobit po dionici malena, a svi znamo zašto je tako jer cijena goriva je bila blokirana, dok danas se cijena goriva a i plina non stop mijenja, a dobit INE ove godine biti će preko 2,5 milijarde Kn……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Donekle je zabrinjavajuće što Polančec više nije rumen…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Nestrpljivo iščekujem sutrašnji smjer kretanja INE

pa ja ne znam šta vi očekujete od političara, naftaša, konzulanata i takvih da će vam reć e ljudi kupite sad po 2800 pa ćete na jesen prodat po 3800…meni ide sve po očekivanjima svi se još kriju i opipljuju teren…a tako to rade ozbiljne momčadi prvih 15 minuta…očekujem nekog turčina da je kupi u 89. min.
[angry]
inače imam prave sreće s ovom inom, zajaho oba vala po par sati prije poljetanja.
onaj dan kad je u dubrovniku ivo spomenuo zamjenu sam mu poskido sve svece, sad sam svaki dan sve zadovoljniji kako igra…poklonit je ne smije, i on to zna, a to je najvažnije.

Ovo mi je najbolje od svega:
MOL može na tržištu kapitala naći sredstva da kupi INA-u, a ista ta sredstva Hrvatska ne može naći da modernizira rafinerije. Ma kome lažu ti naši kvislinzi. Plaćam im 70+ kn mjesečno za "pretplatu na laž"! Odvratno!
A prava istina je ipak malo dublja:

EXCLUSIVE: A HUGE TURN OF EVENTS ON THE PETROLEUM SCENE Russians to enter Ina instead
DUE TO A CONFLICT WITH the Government of the Republic of Croatia around the price of energy-generating products has resulted in the Hungarians making their official decision to pull out of Ina and sell their 25% shares to state-owned Russian company Gazprom Neft, who will enter this operation together with Lukoil.

MOL je obični mletački trgovac, skuplja cash, ima nešto u ugovoru iz 2003., a istekom lock-upa (uskoro) sve će uvaliti Rusima. A naši se prave gluhi na ruske ponude. A Lukoil im je lijepo rekao: "Pozovite nas, mi ćemo se odazvati!"
Opet će obiteljsko srebro staviti na rasprodaju. Fuj! I još govori da kad uđemo u EU nema više pravila "zlatne dionice". Pa tko nam garantira da ćemo s MOL-om uvijek i vazda biti u "prijateljskim" odnosima?
Naivan narod će popušiti po n-ti put.


Dakle ovako

1) Vlada RH 44,84
2) MOL 25,00
3) BF 7,00
4) AZ fond + razni dobrovoljni 3,00
5) Pola GDR-ova su fondovski 0,50
6) PBZ/CO 0,70
7) ERSTE PLAVI 0,50

Ukupno 81,54%

Ako država, mirovinci i BF ne prodaju dionice MOL-u, on ne može nikako skupiti 50%

OD OIF-ova imamo PBZ 0,32%
ZB Invest 0,27%
Eraste Invest 0,30%

Da dopinim. Ako ova tri mirovinca skupe još 4600 dionica (ili ako su ih skupili u zadnja 3 dana) i odluče ih ne prodati onda MOL nemože skupiti 50%, čak ako mu prodaju svi ostali dioničari i BF.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nedostaju mi moderatori da vidim što ste sve korisno komentirali. [sad]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



I….. u dvije crte šta se tamo zborilo???????
Za nas koji nismo bili u mogučnosti pratiti HTV1

nis pametno, jedino sto je novo receno, od polanceca je da su do sada ispregovarali s molom da ako oni kupe dio od vlade, sljedecih 5 ili 10 godina moraju pitati vladu prije nego rade nesto i s dionicama, te da za vijeke vjekova vlada ima pravo prvootkupa dionica ine koje mol ima…
[/quote]

Po meni je ovo najbitniji dio. Pametnom dosta, a manje pametnom ne bi pomoglo niti da se sad raspišem.

Show me the Money!

Kolko sam ga ja shvatio Polančec bi to dao za 2500 kuna.Spominjao je da je minimalna vrijednost sad 500 usd. Po toj cijeni ja ih rađe sve zapalim.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Evo zašto je najlakše privatniku da kupi državnu firmu, kupi firmu i digne cijenu i eto extra profita…….

Ali pri tome treba samo kupiti firmu,

INA investirala 3 milijarde dolara u modernizaciju svojih postrojenja i preko 30 milijardi dolara rezervi plina i nafte…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close