INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vijesti RTL u 18,30. Mol će ponuditi 2550 kn. za dionicu Ine. Rumenige kaže da će razmotriti i druge (ili drugu) ponudu i odlučiti se za najbolju.

Njihovo je da ponude, moje da odbijem. Čiji je taj RTL, za koga oni navijaju?

[/quote]
Austrijski kolega. Navijaju za OMV i Bečki Rapid

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


…ovo je grozno što ste napravili malim dioničarima.
svi ispod 90.000,00 kn kapitala su stradali na INA-i.
…za čega uostalom služi ovaj forum, …baš me zanima što mislite?

služi navlačenju naivaca, takvih je, nažalost, puno. Zadnja dva dana mali su ošišani na golo, fond menadžerčići trljaju ruke, uža i proširena rodbina skače do plafona od veselja. Svaki imalo dobronamjeran i fer post fasuje asove. Likovanje obavezno slijedi nakon obavljenog posla. Zato, mali ne dajte se, držite inu, ovo je jedan od zadnjih HR dragulja u obliku vrijednosnog papira.
Ima večeras na HRT1 emisija Fokus u 21:10 pa gledajte.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

14.7.2008.top 10:
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 255.942 2,56 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 116.110 1,16 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 70.397 0,70 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 32.035 0,32 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 28.029 0,28 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.026 0,27 Skrb. račun povečao 200 komada
Ukupno: 82,63

evo top 10 da možemo sutra usporedit promjene(stanje u četvrtak tj.trgovanje će se vidit sutra)!

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila



…ovo je grozno što ste napravili malim dioničarima.
svi ispod 90.000,00 kn kapitala su stradali na INA-i.
…za čega uostalom služi ovaj forum, …baš me zanima što mislite?

služi navlačenju naivaca, takvih je, nažalost, puno. Zadnja dva dana mali su ošišani na golo, fond menadžerčići trljaju ruke, uža i proširena rodbina skače do plafona od veselja. Svaki imalo dobronamjeran i fer post fasuje asove. Likovanje obavezno slijedi nakon obavljenog posla. Zato, mali ne dajte se, držite inu, ovo je jedan od zadnjih HR dragulja u obliku vrijednosnog papira.
Ima večeras na HRT1 emisija Fokus u 21:10 pa gledajte.
[/quote]

Prijatelju nije mi žao niti jednog naivca koji je prodao ovih dana.
Prijatelju realno gledaj koji imalo ozbiljni investitor prodaje firmu pred preuzimanje još uz to postoje najmanje 2 zainteresirana

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.




…ovo je grozno što ste napravili malim dioničarima.
svi ispod 90.000,00 kn kapitala su stradali na INA-i.
…za čega uostalom služi ovaj forum, …baš me zanima što mislite?

služi navlačenju naivaca, takvih je, nažalost, puno. Zadnja dva dana mali su ošišani na golo, fond menadžerčići trljaju ruke, uža i proširena rodbina skače do plafona od veselja. Svaki imalo dobronamjeran i fer post fasuje asove. Likovanje obavezno slijedi nakon obavljenog posla. Zato, mali ne dajte se, držite inu, ovo je jedan od zadnjih HR dragulja u obliku vrijednosnog papira.
Ima večeras na HRT1 emisija Fokus u 21:10 pa gledajte.
[/quote]

Prijatelju nije mi žao niti jednog naivca koji je prodao ovih dana.
Prijatelju realno gledaj koji imalo ozbiljni investitor prodaje firmu pred preuzimanje još uz to postoje najmanje 2 zainteresirana
[/quote]

Prodaje onaj investitor koji zna da nema informaciju. Ovo je igra za insajdere, a ne za male. Postoji mogućnost i 2550 kao i 3550 (nabacujem brojeve). Samo onaj koji ima info ovdje zarađuje, a mi možemo samo ko Valetine [pray].
Što je raditi "ozbiljnom ulagaču" kao odjednom s 3000 sjuri INA na 2800, a on nema pojma što se događa, a pretpostavlja da onaj što iskrcaje ima informaciju. Veoma zaguljena igra, u kojoj ako cijeniš svoj novac i živce, bolje stajati po strani.
Ali to je samo moje mišljenje, moje poimanje ulaganja, moja tolerancija rizika.
Imaocima INE sve najbolje, što bude veća cijena bolje će biti i nama imaocima inih dionica na ZSE.
Ja ću stajati u gledalištu i navijati za što više golova. [cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

50,

14.7.2008.top 10:
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 255.942 2,56 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 116.110 1,16 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 70.397 0,70 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 32.035 0,32 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 28.029 0,28 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.026 0,27 Skrb. račun povečao 200 komada
Ukupno: 82,63

evo top 10 da možemo sutra usporedit promjene(stanje u četvrtak tj.trgovanje će se vidit sutra)!

Po mojim računicama i PBZ/CO je kupio 1000 komada. Da li griješim ?

Inače raspon cijene je bio 2700-2845

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

http://en.wikipedia.org/wiki/Oil_reserves

Ok, neka je to i tocno, ali ipak me zanima sto je osnovni motiv za prodaju INE? U ovom forumu se puno pise o potencijalnim profitima ili gubicima, kao da je prodaja jedina opcija. Ili sve zanima samo "quick buck"?


Vijesti RTL u 18,30. Mol će ponuditi 2550 kn. za dionicu Ine. Rumenige kaže da će razmotriti i druge (ili drugu) ponudu i odlučiti se za najbolju.

Ako si dobro slušao uopće nisu rekli da je Mol ponudio 2550 kn za dionicu Ine, nego je rečeno da je to minimalna vrijednost koju uopće mogu ponuditi, a to ne znači da neće ponuditi 3200 kn.

14.04.2008.

Ako je ponuda preniska

zajedno udruženi dioničari INE mogu odbiti dobrovoljno preuzimanje INE od strane MOL-a, i tražiti ponudu po boljoj cijeni ili čak OMV-u dati ponudu po kojoj bi cijeni njemu prodali dionice………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/




Vijesti RTL u 18,30. Mol će ponuditi 2550 kn. za dionicu Ine. Rumenige kaže da će razmotriti i druge (ili drugu) ponudu i odlučiti se za najbolju.

Njihovo je da ponude, moje da odbijem. Čiji je taj RTL, za koga oni navijaju?

[/quote]
Austrijski kolega. Navijaju za OMV i Bečki Rapid
[/quote]

Ne znam zašto me to ne čudi. [smiley]

Pogotovo s obzirom na ispostavljenu cifru. Medijski rat je očigledno u punom jeku…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Dakle ovako

1) Vlada RH 44,84
2) MOL 25,00
3) BF 7,00
4) AZ fond + razni dobrovoljni 3,00
5) Pola GDR-ova su fondovski 0,50
6) PBZ/CO 0,70
7) ERSTE PLAVI 0,50

Ukupno 81,54%

Ako država, mirovinci i BF ne prodaju dionice MOL-u, on ne može nikako skupiti 50%

OD OIF-ova imamo PBZ 0,32%
ZB Invest 0,27%
Eraste Invest 0,30%

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ako si dobro slušao uopće nisu rekli da je Mol ponudio 2550 kn za dionicu Ine, nego je rečeno da je to minimalna vrijednost koju uopće mogu ponuditi, a to ne znači da neće ponuditi 3200 kn.

Tako je. Ta cijena ima uporište u određenom zakonu (http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3173.htm) međutim prilično je izgledno da niti taj zakon vrijedi u ovom slučaju, niti bi im bilo pametno držati se slova zakona u njihovoj DOBROVOLJNOJ ponudi. Jer bi mogli ispasti diletanti.

Zato će cijena biti veća, a svatko od nas će dobro promisliti da li je i ta cijena i zadovoljavajuća ili je uputno ostati u vlasničkoj strukturi i očekivati daljnji porast vrijednosti za nas ulagače.

Uostalom, cijena koju će MOL ponuditi će biti tek prva, a ako dođe do nadmetanja, iz primjera Plive svi dobro znamo koliko to daleko može otići…

Emisija je "online" (HRT1), nadam se da gledate. [smiley]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close