INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Jel prati ko top deset.
Ako prati molio bi da stvai svima na uvid da se vidi ko to kupuje
Hvala

Mislim da se promjene u TOP 10 vide tek nakon 3 dana. Imam jednu tablicu situacije od 8.7.2008. Bitno je imati u vidu da 1% INA-e je 100.000 dionica. OMV i MOL ili neko treći mora postići ipak dogovor s vladom, BF ako zeli više /preuzeti INA-u/. Bez obzira što mi odgovara ovaj rast INA-R-A dionice nadam se da ćemo zadržati neki kontrolni paket.
[/quote]

Onaj ZABA skrbnički Citibank N.A. je stvarno nesretnik od rođenja. Cijelo vrijeme je izlazio i to po puno nižim cijenama nego što su sad postignute. Ne valja bit međed…
[/quote]

Taj ne postoji. To je samo račun na kome se nalaze GDR-ovi. Kako mirovinci kupuju i u Londonu i šalju u Zagreb, tako se i on smanjuje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Onaj ZABA skrbnički Citibank N.A. je stvarno nesretnik od rođenja. Cijelo vrijeme je izlazio i to po puno nižim cijenama nego što su sad postignute. Ne valja bit međed…

Za njega budimo bez brige. Neznam za Vas ali mene oprali ujutro ja sam već dosta vani sada čekam paniku 🙂
Bit će je kao isvaki puta. Sam sebi se divim tolko da bum si danas priuštil ribicu

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Onaj ZABA skrbnički Citibank N.A. je stvarno nesretnik od rođenja. Cijelo vrijeme je izlazio i to po puno nižim cijenama nego što su sad postignute. Ne valja bit međed…

Ispričavam se nisam vidio da je kolega twixer objasnio

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Sorry Rooster na grubim riječima ali prečesto me se napadalo na ovom forumu da mi se malo ružnija riječ ne bi katkad omakla.

Puno varijabli je u igri, srednje-europska sitnež drhti pred Rusima, jedan dan Gazprom velije bude centar za plin u Austriji i potpisuje se ugovor sa OMV, drugi dan kaže malo smo se predomislili ide to kroz, Srbiju, Mađarsku, Sloveniju (pogledajte cijenu OMV nakon što je vijest objavljena u 4. mjesecu).

Igra s plinom bi mogla biti još važnija nego nafta, jer će vožnja auta na plin (vjerojatno i serijska proizvodnja sa ugrađenim spremnicima i širenje maloprodajne distributivne mreže) biti sve veća.

Što se tiče deficita, potrošnje, krivo ulupanih para to je bilo i ne možemo sad pobjeći od grešaka od prije. Da nije sloma vani i to što mi možemo rasti samo na tuđi kredit koji je sve skuplji i skuplji, mislim da bi se lako prikupila lova i od Hrvata na SPO i dokapitalizaciju za modernizaciju i širenje. Ali ne treba plakat za prosutim mlijekom što smo tupasta rentijerska država i sami nismo sposobni izgradit LNG terminal, zaustavili smo Družbu, kasnimo 10 godina sa izgradnjom plinovoda, te imamo ruzinave rafinerije.

Koliko ja trenutno shvaćam igru, OMV mora platiti najveću cijenu i ako ne plati lako moguće da će biti odsječen, Rusi su premoćni da bi se sa nekim nabidavali. A razmjena s MOL-om ne bi bila tako ni loša da nema financijske krize, jer bi za dvije-tri godine to puno više vrijedilo nego sad. Dakle Austrijanci pare na Sunašce. [lol]

BTW, Dobro kaže Twixer, Citibank je depozitar za GDR tako da ako su i prodavali nešto svojih to je ne zato što su medvedi nego zato što su pred bankrotom i veeeeeliki međedi su ih zašortali do poda. Vidim ja da će se brlog morat otvorit javnosti da se mladi investitori malo bolje obrazuju. Mnogi koji su tamo školicu prošli evo sada pare mlate, povukli se na vrhu, kupuju nisko, imaju ljudi s čime. Što bi rekao kolega plavi može li bolje. [smiley]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Što bi rekao kolega plavi može li bolje. [smiley]

Ovih dana glavno pitanje je bilo: može li niže? [wink]

I love the Smell of Profits in the Morning



@rooster

na tom računu vode se GDR, ako se ne varam

Shit, zaboravih na taj detalj. Dugo nisam proučavao Inin Top10, I presume. Mea culpa, nije bilo namjerno. Hvala na brzoj ispravci!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Sorry Rooster na grubim riječima ali prečesto me se napadalo na ovom forumu da mi se malo ružnija riječ ne bi katkad omakla.

Puno varijabli je u igri, srednje-europska sitnež drhti pred Rusima, jedan dan Gazprom velije bude centar za plin u Austriji i potpisuje se ugovor sa OMV, drugi dan kaže malo smo se predomislili ide to kroz, Srbiju, Mađarsku, Sloveniju (pogledajte cijenu OMV nakon što je vijest objavljena u 4. mjesecu).

Igra s plinom bi mogla biti još važnija nego nafta, jer će vožnja auta na plin (vjerojatno i serijska proizvodnja sa ugrađenim spremnicima i širenje maloprodajne distributivne mreže) biti sve veća.

Što se tiče deficita, potrošnje, krivo ulupanih para to je bilo i ne možemo sad pobjeći od grešaka od prije. Da nije sloma vani i to što mi možemo rasti samo na tuđi kredit koji je sve skuplji i skuplji, mislim da bi se lako prikupila lova i od Hrvata na SPO i dokapitalizaciju za modernizaciju i širenje. Ali ne treba plakat za prosutim mlijekom što smo tupasta rentijerska država i sami nismo sposobni izgradit LNG terminal, zaustavili smo Družbu, kasnimo 10 godina sa izgradnjom plinovoda, te imamo ruzinave rafinerije.

Koliko ja trenutno shvaćam igru, OMV mora platiti najveću cijenu i ako ne plati lako moguće da će biti odsječen, Rusi su premoćni da bi se sa nekim nabidavali. A razmjena s MOL-om ne bi bila tako ni loša da nema financijske krize, jer bi za dvije-tri godine to puno više vrijedilo nego sad. Dakle Austrijanci pare na Sunašce. [lol]

BTW, Dobro kaže Twixer, Citibank je depozitar za GDR tako da ako su i prodavali nešto svojih to je ne zato što su medvedi nego zato što su pred bankrotom i veeeeeliki međedi su ih zašortali do poda. Vidim ja da će se brlog morat otvorit javnosti da se mladi investitori malo bolje obrazuju. Mnogi koji su tamo školicu prošli evo sada pare mlate, povukli se na vrhu, kupuju nisko, imaju ljudi s čime. Što bi rekao kolega plavi može li bolje. [smiley]

Vidiš, zanimljivo, ali apsolutno u svemu se slažem s tobom. Ima nešto u onoj staroj narodnoj, jutro je pametnije od večeri. [smiley]

Isprika prihvaćena.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ovdje upišite svoj komentar…

voit Ime munaa, Alien

evo kao što sam i rekao prije par dana, pošteno prijavljujem da sam danas prodao dio INE!

Još je više od pola unutra i sad cekamo rasplet!

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/hirsch-barel-za-3-5-godina-skace-na-500-dolara,20106.html

U idućih tri do pet godina barel nafte od 159 litara će poskupiti na oko 500 dolara, procjenjuje dr. Robert Hirsch glavni savjetnik za energetiku poznate međunarodne kompanije Management information service

na ovom forumu sve sami milijuneri, svi kupuju kad je najjeftinije, a prodaju kad je najskuplje, svaka čast, stvarno ste maheri. Samo me zanima tko onda puši???

pogledajte video: Ivo Šulenta: HANFA će tražiti očitovanje OMV-a o interesu za Inu

http://www.seebiz.eu/hr/osiguranje/poraz-co-a-jahorinu-kupuje-vienna-insurance-group,20102.html

New Report

Close