INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prosjek prodaje-kupnje od 16 komada ne zvuči baš najbolje. Oprezno dalje!

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

kad su investitori gladni dionica tu nema kraja niti ko pita kolika je cjena

INA zasjenila ostatak tržišta
ZAGREB – Rasprava među akterima na tržištu bila je u prvom redu usmjerena na zaplet koji bi uplitanjem OMV-a lako mogao poprimiti obrise prave licitacije,… [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

EK: Spajanje MOL-a i OMV-a ograničilo bi konkurenciju
BRUXELLES – Povjerljivi dokument Europske komisije na 134 stranice obrađuje spajanje MOL-a i OMV-a te izražava zabrinutost…

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

domaće tržište kapitala
Ina zaslužna za porast Crobexa od čak 3,67 posto

Strelovit porast dionice Ine, uzrokovan javnom ponudom OMV-a Vladi i Braniteljskom fondu (koju su ovi prebacili u nadležnost Hanfe), danas je utjecao na raspoloženje čitave investicijske javnosti. Burzovni indeks danas je porastao za čak 3,67 posto, na zaključnih 3.686 bodova. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Momak kasno je i valjaš gluposti, pročitaj još jednom prvi dio posta o tome da OMV ne može igrat igrice nego kupiti i preuzet cijelu inu skupa sa MOL-ovim udjelom po jako masnoj premiji. Inače će ih swap INA i MOL-a rsturiti. Šta nisam bio dovljno jasan pa si ti našao ponavlajti i pametovati ?

Istina, skoncentrirao sam se na vanjski deficit, pa sam ignorirao taj dio. Stvarno je bilo kasno. Ali to nije razlog da budeš tako nervozan. Vidim, da je i tebi je bilo kasno. [kiss]


A naš deficit i enorman vanski dug te njihovo daljne povećenje ove godine ima najviše veze zašto nam je prodaja za cash jako bitna, jer da tih ljepota nema onda bi mi njih preuzimali a ne oni nas.

Yeah, right. Preuzimali bi ih malo sutra. Da je netko zadnjih 10 godina ulagao u Inu i razvijao je, možda i bi, ali ovako to je prošlo svršeno vrijeme.

OK, da rezimiram, ti gledaš naš deficit i misliš da Austrijanci gledaju isto i smatraju da su u prednosti jer nude cash? Jer još si mi nedorečen.

A možda sam samo ja previše skoncentriran na konačnu cijenu. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Bolje smiriti loptu na ovoj razini te onda čekati razvoj situacije.
Ono što nam sada treba je CIJENA koju nude i jedni i drugi, a možda nam treba i treći ponuđač.
Postoje stroga pravila o preuzimanju, pa bi se aktivnosti na burzi trebale što prije kanalizirati u tom smjeru.


prosjek prodaje-kupnje od 16 komada ne zvuči baš najbolje. Oprezno dalje!

Koliko ja vidim mali prodaju veliki kupuju. Nalozi na kupnji po 100, 500, 2000 komada a na prodaji isto takvi nalozi koji se sastoje od hrpetine malih naloga.

na ovim se razinama trgovalo 10. TRAVNJA prošle godine, baš interesantno

dan je pametniji od noći

Može jedno čisto teoretsko pitanje.:šta bi bilo kad bi se MOL odlučio prodati svoj dio u INInekom drugom ili trećem? Mislim da sve opcije treba uzeti u obzir jer je velika para u pitanju i sredstva se ne će baš puno birati.

who dares, wins



Jel prati ko top deset.
Ako prati molio bi da stvai svima na uvid da se vidi ko to kupuje
Hvala

Mislim da se promjene u TOP 10 vide tek nakon 3 dana. Imam jednu tablicu situacije od 8.7.2008. Bitno je imati u vidu da 1% INA-e je 100.000 dionica. OMV i MOL ili neko treći mora postići ipak dogovor s vladom, BF ako zeli više /preuzeti INA-u/. Bez obzira što mi odgovara ovaj rast INA-R-A dionice nadam se da ćemo zadržati neki kontrolni paket.
[/quote]

Onaj ZABA skrbnički Citibank N.A. je stvarno nesretnik od rođenja. Cijelo vrijeme je izlazio i to po puno nižim cijenama nego što su sad postignute. Ne valja bit međed…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

@rooster
na tom računu vode se GDR, ako se ne varam

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close