INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za radnike s koliko radnog staža istiće loock up 21.07?

petak lagani rast,euforija još traje…a drugi tjedan tko zna,stagnacija,oduševljenje će lagano splasnuti ako mediji ne odrade svoje i izbace neku dobru vijest…europa se danas gadno crveni,al ameri napokon zeleni… [pray]

Da bismo to utvrdili potrebno nam je pismo OMV-a Vladi, te odgovor austrijske kompanije na naš upit o njihovom interesu za Inu. Hanfu zanima je li OMV spreman dati javnu ponudu za preuzimanje Ine, jer ako jesu zainteresirani za 7 posto dionica braniteljskog fonda i 19 posto državnog udjela dolaze u obvezu davanja javne ponude – rekao je Samodol. Hanfa je zatražila i očitovanje Fonda branitelja o interesu OMV-a ili neke druge kompanije za Inine dionice.

Vaš link

Tako je Ante, reci ti lijepo Austrijancima da pitaju svoje bankare ima li casha, misle li to oni preuzimat ili ne misle. Jer ako ne misle sada, onda će morati skupa INU i MOL kad do razmjene dođe. Jedno je istovarit 8 milijardi dolara za ovaj cvijet hrvatskog gospodarstva, a drugo je slat helikoptere po premijera na konzultacije i šuplju priču prodavat.

U svakom slučaju mogli bi ovdje dioničari OMV-a upast u grdi klinč, kad ih hedge fund zvjerke uhvate sa shortom na njih i longom na INA-u, bit će plača po valcer dvoranama. Možda i koji hrvatski međed pripomogne. Baš me zanima koliko će sutra pasti cijena OMV-a, to će biti lijep indikator koliko će iNA gore (i obratno naravno).

S druge strane Austrijanci jako dobro znaju da je hrvatski robni deficit u prvih 5. mjeseci 35 milijardi kuna, tj. 5.2 milijarde više nego prošle godine. Na godišnjoj razini 12 milijardi više znači, i da ako se to ne pokrije stranim ulaganjima ovisimo o kreditima njihovih banaka. Ali koliko su nas dosad iskamatarili bio bi red da odriješe kesu konačno, pošten gazda nikad neće dužnika do kraja zatući [smiley]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Mozda sam malo i zakasnio s komentarom ali poslije onog lijepog priloga u dnevniku nekako mi se cini da ce i danasnji dan na burzi izmamiti osmijeh nas imaoca INe.
OMV to jednostavno mora kupiti i ponuditi lijepu premiju od recimo 50% na fer cijenu od 2500 Kn po dionici. Dakle 3700 je moj san. Jos da mi se i ostvari…

VIVA LA REVOLUCION !!!


Da bismo to utvrdili potrebno nam je pismo OMV-a Vladi, te odgovor austrijske kompanije na naš upit o njihovom interesu za Inu. Hanfu zanima je li OMV spreman dati javnu ponudu za preuzimanje Ine, jer ako jesu zainteresirani za 7 posto dionica braniteljskog fonda i 19 posto državnog udjela dolaze u obvezu davanja javne ponude – rekao je Samodol. Hanfa je zatražila i očitovanje Fonda branitelja o interesu OMV-a ili neke druge kompanije za Inine dionice.

Vaš link

Tako je Ante, reci ti lijepo Austrijancima da pitaju svoje bankare ima li casha, misle li to oni preuzimat ili ne misle. Jer ako ne misle sada, onda će morati skupa INU i MOL kad do razmjene dođe. Jedno je istovarit 8 milijardi dolara za ovaj cvijet hrvatskog gospodarstva, a drugo je slat helikoptere po premijera na konzultacije i šuplju priču prodavat.

U svakom slučaju mogli bi ovdje dioničari OMV-a upast u grdi klinč, kad ih hedge fund zvjerke uhvate sa shortom na njih i longom na INA-u, bit će plača po valcer dvoranama. Možda i koji hrvatski međed pripomogne. Baš me zanima koliko će sutra pasti cijena OMV-a, to će biti lijep indikator koliko će iNA gore (i obratno naravno).

S druge strane Austrijanci jako dobro znaju da je hrvatski robni deficit u prvih 5. mjeseci 35 milijardi kuna, tj. 5.2 milijarde više nego prošle godine. Na godišnjoj razini 12 milijardi više znači, i da ako se to ne pokrije stranim ulaganjima ovisimo o kreditima njihovih banaka. Ali koliko su nas dosad iskamatarili bio bi red da odriješe kesu konačno, pošten gazda nikad neće dužnika do kraja zatući [smiley]

ko da to plaćaju austrijski jodleri. To će gazda iz Abu Dhabia izvuć papriku iz đepa. A možda Ici i društvu šta ostane za stare dane.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


S druge strane Austrijanci jako dobro znaju da je hrvatski robni deficit u prvih 5. mjeseci 35 milijardi kuna, tj. 5.2 milijarde više nego prošle godine. Na godišnjoj razini 12 milijardi više znači, i da ako se to ne pokrije stranim ulaganjima ovisimo o kreditima njihovih banaka. Ali koliko su nas dosad iskamatarili bio bi red da odriješe kesu konačno, pošten gazda nikad neće dužnika do kraja zatući [smiley]

Lijepo si ti to sročio, samo to ti je skroz deplasirano. Ono o čemu mi ovdje pričamo je da, ako MOL podeblja udio u INA-i, OMV-u će biti još teže preuzeti MOL, i zato si on to neće dozvoliti. A usput ima priliku osvojiti i još jedno tržište, INA ipak i dalje ima dominantno većinski udio na hrvatskom tržištu, koliko god mi šutili o tome. Nadam se da ne moram dokazivati da je OMV iznimno zainteresiran preuzeti MOL, to i ptice na grani pjevaju. Stvarno ne vidim kakve veze ima hrvatski robni deficit sa ovom storijom?

Najljepši scenario bi naravno bio da se u nekom trenutku i Lukoil uključi. Oni su do sada negirali želju za kupovinom INA-e, ali (heavy speculation ahead) to bi mogla biti samo suptilna medijska strategija. Naime, meni ni dan danas nije jasno što su oni kanili postići kupovinom par benzinskih u Hrvatskoj, s namjerom da se šire, kad je svakom tudumu jasno da gdje god se okreneš, i na svim najboljim lokacijama, imaš Ininu benzinsku postaju! Tko je lud sada narednih 10, 20 godina "saditi" jednu po jednu ovdje i ondje i skupljati mrvice malo po malo?

INA je ključ za sve, pusti ti hrvatski deficit, to je neka sasvim druga tema.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Momak kasno je i valjaš gluposti, pročitaj još jednom prvi dio posta o tome da OMV ne može igrat igrice nego kupiti i preuzet cijelu inu skupa sa MOL-ovim udjelom po jako masnoj premiji. Inače će ih swap INA i MOL-a rsturiti. Šta nisam bio dovljno jasan pa si ti našao ponavlajti i pametovati ?

A naš deficit i enorman vanski dug te njihovo daljne povećenje ove godine ima najviše veze zašto nam je prodaja za cash jako bitna, jer da tih ljepota nema onda bi mi njih preuzimali a ne oni nas.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

po bilancama je prednost očita


Ako Lukoil pokaze ozbiljniji interes da se ukljuci cijena bi mogla lijepo porasti, al sad treba biti pametan i znati kako Lukoil razmislja

Izasao sam iz INE pocetkom 6mj po 2750kn (kupio u 2mj po 2300), mislio sam da ce opet pasti ispod 2400 i tu cekao da se vratim al ocito da sam se prevario…

Sta sad raditi, kupiti ili ne [undecid]

hm… moja preporuka je kupiti oko 3k… ali svaki dan biti na oprezu… jedna pogrešno protumačena vijest može dovesti do stagnacije ili pada…
naravno, ukoliko se utrka nastavi, dionica raste poprilično iznad ove cijene koju sam naveo…
ovo je osobni stav i nije preporuka za kupnju ili prodaju…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

"Vlada je u srijedu popodne primila pismo austrijskog OMV-a u kojem su iskazane namjere za kupnju dionica Ine, potvrdio je potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva Damir Polančec. U njemu se, kazao je, jasno iskazuje njihov interes za sudjelovanje u nastavku privatizacije Ine, i to da način da mu se omogući kupnja dionica domaće naftne kompanije ili da eventualno sudjeluje u zamjeni dionica između te dvije tvrtke"

Da li se ovo sad prvi puta spominje ili sam u krivu?

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

U listopadu MOL stječe pravo raspolaganje dionicama Ine bez konzultacija s Vladom jer istječe ugovoreni petogodišnji rok tijekom kojeg je ta obveza vrijedila.
Dakle, sve ovo je predigra. Dionica INE može ovog ljeta doživljavati korekcije prema gore ali i prema dole. Vodit će je dnevno političe vijesti i medijske špekulacije.
Negdje na istoku je i treči igrač i ne bi me začudilo da se iznenada pojavi kao "vrlo zainteresiran" za INU !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Momak kasno je i valjaš gluposti, pročitaj još jednom prvi dio posta o tome da OMV ne može igrat igrice nego kupiti i preuzet cijelu inu skupa sa MOL-ovim udjelom po jako masnoj premiji. Inače će ih swap INA i MOL-a rsturiti. Šta nisam bio dovljno jasan pa si ti našao ponavlajti i pametovati ?

A naš deficit i enorman vanski dug te njihovo daljne povećenje ove godine ima najviše veze zašto nam je prodaja za cash jako bitna, jer da tih ljepota nema onda bi mi njih preuzimali a ne oni nas.

a što si ti ljut, ako čovjek razmišlja drugačije pa makar bilo i pogrešno to je njegovo pravo.
nećemo svi isto misliti pa i kad bi svi bili u pravu. I to nije razlog ljutnji i vrijeđanju da je netko glup i da pametuje.
polagano…….
[smiley]

dan je pametniji od noći

New Report

Close