INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zanimljivo je pratiti sve vas koji preračunavate omjere koje su mediji plasirali, a koji nemaju veze s vezom i nečija su nagađanja. A taj netko možda ima i skrivenu agendu, ne bi bilo prvi put…

Recimo Sančo kaže: "ne ide swap tri dionice Mola za jednu Ine, nego je swap na bazi 19 posto Ine za 6 posto Mola". Tako sigurno, kao da je to već gotova stvar i samo se treba podsjetiti elementarne matematike, kako ide ono množenje…

Da li si ti Sančo stvarno uvjeren u ove omjere, da su oni već dogovoreni i sve je to gotova stvar?

Pa cijela vijest je da pregovori tek započinju na jesen, a dodatno je Sanader potvrdio i da nije uopće sigurno da će do swapa doći, jer zna i on da će biti ponuda i od drugih i da sve parametre treba dobro odvagati.


Mislim da si tu u pravu, Sanader svojim izjavama trenutno testira javnost i osluškuje reakcije,
ovo je više nego političko pitanje, mora biti oprezan prema biračima, a posebno prema braniteljima..
braniteljski fond ima 7% udjela, a oni su najavili kako će za njih ključni kriterij biti cijena.

Kilometar vožnje stoji 2,5 kuna

Uspoređujući dva najprodavanija automobila i najprodavaniji luksuzni auto zaključili smo da posjedovanje vozila postaje sve više luksuz

Proučavanje i usporedbe
Naime, mjesečni iznosi koji se izdvajaju za automobil, a koji uključuju otplatu mjesečne rate, potrošnju goriva, gume, amortizaciju, registraciju, tehnički pregled, osiguranje, kasko i plaćanje parkiranja, premašuju više od pola prosječne hrvatske plaće i iznose oko 3200 kuna. Luksuz posjedovanja automobila samo u Zagrebu priuštilo si je pola milijuna vozača, a na području cijele zemlje ima ih oko milijun i pol.

Renault Clio

– od 65 do 100.000 kuna

– kredit na 7 godina bez učešća, rata 1000 kn

– potrošnja na 100 km: u gradu 7,5 litara, otvorena cesta 4,9

– tehnički pregled, registracija i osiguranje 5.355,21 kn

– jedan kilometar vožnje: 2,5 kn

Opel Astra

– od 107-132.000 kuna

– kredit na 7 godina bez učešća, rata 1500 kn

– potrošnja na 100 km: u gradu 7,9 litara, otvorena cesta 4,6

– tehnički pregled, registracija i osiguranje 4.963,07 kn

– jedan kilometar vožnje: 2,5 kn

Mercedes E klasa

– od 370 do 480.000 kuna

– lising na 5 godina, 20% , rata 5000 kn

– potrošnja na 100 km: 14 litara

– tehnički pregled, registracija i osiguranje 7.618,21 kn

– jedan kilometar vožnje: 6 kn

Sad postaje malo jasnije zašto je "slučajno" baš nedavno Merrill Lynch procijenio Inu na samo 2400kn…
Sve su to lopovska posla! Mi ispadamo ovce, i to one koje se mogu šišati kad god se nekome sprdne.


ako ovako bude to je KATASTROFA za dioničare http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=8445a405-5e1e-4d20-9396-8bac7143cc37

rekao je mađarski analitičar… Nadam se da ne misliš da to što je tamo neki analitičar, koji uzgred vidljivo voli svoju domovinu Mađarsku, bacio sitnu cifru u javnost relevantno za bilo što?

S obzirom da je to prvo iznošenje cifri, još je puno i rekao, sigurno je sad na obavjesnom razgovoru kod Mađarskog Samodola. 🙂

Bez brige, kada dođe do ozbiljnih pregovora i daj Bože nadbidavanja od strane više ponuđača, biće to jedna sasvim druga priča.

Držimo palčeve drivi i pregovaračkom teamu da naprave dobru stvar za Hrvatsku i sve dioničare ove tvrtke!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Madjarski analiticr kojega je business citirao moze biti kao hrvatski broker iz Tek sam osnovao caca mi radi promet vrijednosnica d.o.o.

Toliko o analitikantima.
Izvor, ako je netko od vaznijih banaka ok ako je madjarski analiticar moze biti i jedan moj poznanik, analiticar koji nezna razliku izmedju povlastene i redovne dionice. povlastena je po njemu neka koja daje vise informacija o firmi (dobijes extra stranice iz godisnjeg izvjesca valjda)..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Zanimljivo je pratiti sve vas koji preračunavate omjere koje su mediji plasirali, a koji nemaju veze s vezom i nečija su nagađanja. A taj netko možda ima i skrivenu agendu, ne bi bilo prvi put…

Recimo Sančo kaže: "ne ide swap tri dionice Mola za jednu Ine, nego je swap na bazi 19 posto Ine za 6 posto Mola". Tako sigurno, kao da je to već gotova stvar i samo se treba podsjetiti elementarne matematike, kako ide ono množenje…

Da li si ti Sančo stvarno uvjeren u ove omjere, da su oni već dogovoreni i sve je to gotova stvar?

Pa cijela vijest je da pregovori tek započinju na jesen, a dodatno je Sanader potvrdio i da nije uopće sigurno da će do swapa doći, jer zna i on da će biti ponuda i od drugih i da sve parametre treba dobro odvagati.


Mislim da si tu u pravu, Sanader svojim izjavama trenutno testira javnost i osluškuje reakcije,
ovo je više nego političko pitanje, mora biti oprezan prema biračima, a posebno prema braniteljima..
braniteljski fond ima 7% udjela, a oni su najavili kako će za njih ključni kriterij biti cijena.
[/quote]

A u pravu si i ti. Vidiš, cijelo ovo vrijeme sam smetnuo s uma BF kao jedan jako bitan faktor u cijeloj priči. Ako bi drivo i pokušao muljati, kako će to objasniti braniteljima? Vrijednost vaših udjela je manja jer…?

I naravno da je za BF jedini kriterij cijena, tu barem nema mjesta sumnji. 🙂

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Madjarski analiticr kojega je business citirao moze biti kao hrvatski broker iz Tek sam osnovao caca mi radi promet vrijednosnica d.o.o.

Toliko o analitikantima.
Izvor, ako je netko od vaznijih banaka ok ako je madjarski analiticar moze biti i jedan moj poznanik, analiticar koji nezna razliku izmedju povlastene i redovne dionice. povlastena je po njemu neka koja daje vise informacija o firmi (dobijes extra stranice iz godisnjeg izvjesca valjda)..

A i ti se sa svakim družiš… [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Prvo da dam IZJAVU : Nemam i ne držim dionice INE !
Ali ljudi danas nitko nije rekao ŽIVIO – GOJKO DRLJAČA !
I to čovjek ladno objavi u tako transparentnim novinama !

Zadnja transakcija 6kom za 2621kn. Niže nego u petak za 9kn. Kakve pouke bi mi mogli izvući iz ovoga? Jedino onu: tresla se brda rodio se miš!Sve mi se nešto čini da bez Rusa ne će biti ni para. Ruku na srce ipak je ovaj Mađarski princ siromašan u usporedbi sa Carom iz Moskve.Samo što Car ne će dolaziti moliti Ivu za INU već će progutati MOL,INU i OMW u jednom komadu.

who dares, wins

051dejan, 07.07.2008. u 17:22
Kako to vide "veliki" Mađarski analitičari,
U čemu je trik 1 dionica Mola trenutno je 20040 forinti ili 623.63 kn (www.xe.com/ucc),
a 1 dionica INE cca. 2650,00 kn.
Mađarski analitičari očekuju mijenjanje 2,25 dionica Mola za jednu dionicu Ine, znaći očekuju da će za cca. 1371,99 kn dobit 2650,00 kn.
I TATA BI SINE
051dejan, 07.07.2008. u 17:22

. ….dan

– Već sam pisao , ali nitko nije čitao ….. [smiley]

– Fondovi (MF-i) nisu imali nikakve specijalne informacije , već su kupovali INU (i HT) zbog
"političkog deala" sa BF-om ….
– Informirani znaju kako je sredinom šestog mjeseca počela isplata za članove BF-a , a strah
da povlačenje sredstava ne dovede do rasprodaje INE i HT-a doveo do dogovora , kako će MF-i
kupovati u "paketima" dionice van burze i tako će BF doći do sredstava ….

– Iznos je tajna (pretpostavka je 20-ak % branitelja će povući lovu) , tako da se ne zna koliko
je dionica već van BF-a …… (cca. 100 000 X soma E )
– Isto tako to je dovelo do paradoksalne situacije gdje su MF-i povlačili (preostala) sredstva
iz OIF-a , a ovi su da bi ih osigurali (sredstva) prodavali su dionice iz svojih portfelja , tako da
su zadnjih tjedana najviše potonule upravo "najveće ljubimice fondova" (IGH,ATPL,KOEI …)

– I sada smo ovdje gdje jesmo ….. , i jučer sam pisao …. nema ovo nikakve
veze sa cijenom …. (mislim Sanaderovo : rekla-kazala ) , treba biti strpljiv i ne padati na
neke (a znamo koji su [smiley] ) koji govore kako sada treba kupiti ….. ili prodati …..

– Danšnji dan ih je najbolje demantirao ….. (mislim dan na burzi [smiley]) ….!!!!!

Dr M Wagner


– Isto tako to je dovelo do paradoksalne situacije gdje su MF-i povlačili (preostala) sredstva
iz OIF-a , a ovi su da bi ih osigurali (sredstva) prodavali su dionice iz svojih portfelja , tako da
su zadnjih tjedana najviše potonule upravo "najveće ljubimice fondova" (IGH,ATPL,KOEI …)

Imaš ti kakve dokaze za ovo gore ili pričaš napamet?

Prema Hanfinom izvješću, na kraju veljače ove godine mirovinski su imali 1211 mil kn u OIF-ima, a krajem svibnja (zadnji dostupni podatak, friškiji stiže za par dana) 1045 mil kn. Kako se vrijednost vjerojatno temeljni na vrijednostima udjela fondova, a kako je pad ekvivalentan padu indexa u navedeno vrijeme (gruba, ali dovoljno točna usporedba za ove potrebe), to bi značilo da nisu ni taknuli udjele u OIF-ima u tom periodu.

Ako misliš na period striktno zadnjih par tjedana, vidjećemo već za par dana…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close