INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jako mi je krivo što nisam spasio sličicu sa mađarskog financijskog portala (portfolio.hu) gdje su bile prognoze porasta dobiti, među ostalima i za INA-u, izgleda da su oni tamo bili puno bolje informirani što slijedi, nego mi ovdje. Ako netko ima to snimljeno, veselilo bi me da postavi ovdje na forumu (članak se ne može vidjeti nakon 3 dana od publiciranja, osim za korisnike koji plaćaju).

Ako još uvijek imaš link samo se registriraj na portfolio.hu i moći ćeš pregledati stare vijesti, znači ne plaća se.

@Twixer

Sapienti sat [thumbsup]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Dosta je toga da na malom Hrvatskom tržištu jedino INA pliva dok druge dionice tonu vrijeme je i za rasprodaju ine ajde igrači navalite :)Loš početak europskih burza
Padaju cijene naftnih dionica

Vodeći indeksi na europskim burzama pali su na početku današnjeg trgovanja, jer su se ulagači odlučili na dobitonosnu prodaju dionica naftnih kompanija, no osjetno je poskupjela dionica UBS-a. [sealed]

Postoji li mogučnost da kada sve krene gore, da INA krene dole? Dosta je novca u INI kao najboljoj dionici u ovim teškim vremenima. Moglo bi se desiti veliki odljev sredstava iz INE i pretakanje u druge likvidne dionice. To me malo kopka… [huh]


Dosta je toga da na malom Hrvatskom tržištu jedino INA pliva dok druge dionice tonu vrijeme je i za rasprodaju ine ajde igrači navalite :)Loš početak europskih burza
Padaju cijene naftnih dionica

Vodeći indeksi na europskim burzama pali su na početku današnjeg trgovanja, jer su se ulagači odlučili na dobitonosnu prodaju dionica naftnih kompanija, no osjetno je poskupjela dionica UBS-a. [sealed]

UBS je skočila jer su izjavili da imaju dovoljno kapitala. Koliko još otpisa moraju napraviti samo nebo zna. Nadalje pogodovala im je i izjava Trichet-a da "ECB is not bias nither towards rising nor lowering interst rate". To su neki shvatili kao da neće više podizati interest rate. Nezaboravimo da je ECB ipak podigla interest rate jucer, dakle novac je danas skuplji. USB je velika banka, i ako je za vjerovati ono što kažu, onda tih 0,25 ne bi trebao biti veliki problem za njih. Oni koji će znatno više trpiti su male banke.

Inače kada poredimo INA-u i UBS treba reći da je UBS najavala da očekuje kako bi ovo tromjesečije mogla završiti na nuli. To bo bio enorman uspjeh pošto je trenutni konsenzus -0,51$. Inače EPS im je -9,64 na vrijednost dionice od 20,38$.

NA s druge strane ima stabilan rast prihoda i dobiti te je potencijalni takeover target (za razliku od UBS koja je buyout kandidat). Banke su još uvije prevelik rizik. Dobit može biti enormna, ali i gubitak također. Dovoljno je da samo jedna od njih objavi otpis, i sve padaju. INA je vrlo mali rizik, čak i da nafta padne na 100 dollara.

Banke će jednog dana krenuti gore. Samo je pitanje kada i koje. Mislim da su recimo Unicredito ili Wells Fargo ili ostale banke koje nemaju velikih problema sa mortage based securities puno bolji pick za početak. Treba početi sa sigurnijim bankama, pa onda postupno diverzificirati na riskantnije u skladu s time kako se proces vrećanja povjerenja u financijski sektor razvija. UBS je čista kocka u ovom trenutku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Postoji li mogučnost da kada sve krene gore, da INA krene dole? Dosta je novca u INI kao najboljoj dionici u ovim teškim vremenima. Moglo bi se desiti veliki odljev sredstava iz INE i pretakanje u druge likvidne dionice. To me malo kopka… [huh]

samo što se unutra ne nalaze špekulanti nego ozbiljni i veliki igrači te ta tvoja pretpostavka ne bi pila vodu!

dan je pametniji od noći


Postoji li mogučnost da kada sve krene gore, da INA krene dole? Dosta je novca u INI kao najboljoj dionici u ovim teškim vremenima. Moglo bi se desiti veliki odljev sredstava iz INE i pretakanje u druge likvidne dionice. To me malo kopka… [huh]

Baš zanimljivo razmišljanje. Vidiš, mene je više "strah" obrnutog scenarija, da INA počne cuclati novce iz drugih dionica kada jesenas krenu pregovori o preuzimanju. Zapravo već nakon 2Q kada se potvrdi trend rasta dobiti.

Prisjetite se isteka prvog lockupu kada je uz nekoliko puta povećan promet cijena bila gurnuta samo 200kn dole i to u trajanju od samo par dana. To je dječja igra.

Od svih dionica na ZSE, INA trenutno ima uvjerljivo najveću gužvu na bidu.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

Još jedan dokaz kako bi sanader sve učinio samo da do kraja ovog mandata uđemo europsku uniju. Pa ako treba i prodao inu za šaku eura molu. Makar su zainteresirani i OMV i Lukoil. Umjesto da se proda onom tko da više on prodaje molu koji nema ni prebijenog eura.

Baš me zanima koja će budala glasati za Sanadera ponovo za njega sljedećim izborima. Pa taj bi prodao i vlastitu mater za jedan euro samo da ostane na vlasti.

Kaj je ovo? Hoću javnu ponudu od MOL-a za preuzimanje. Kaj taj zakon malo vredi malo ne? Ivo nek se kocka sa svojom imovinom a ne našom. Ko sad ne proda morati će čekati Ruse, a kad budu oni došli to nitko ne može predvidjeti. Zakon je jasan i mora ga se svatko pridržavati ili bi mali dioničari ovaj puta trebali ići na sud po pravdu.

who dares, wins

Preuzimanje mora biti po pravilu a ako kojim slucajem nesto smute i nebudu morali dat ponudu za preuzimanje eeeeeee to bi bijo kolaps TK

Ne treba brinut za budale! Njih će uvijek biti dovoljno! Prije koju godinu su i mrtvi glasali, možda se ponovi scenarij, a da nas je propisno zaje.. je! Kanaderu, tvoja će država u ciljani bankrot! Čemu? Mogli smo svi skupa živnut, a ovako ćemo imat 5% MOLa i bit nikom bitni! Izgleda da jzvk-r-a nema kraja.

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!

jel ovo kraj nadanja da će nas sve ina spasit ili možda samo predstava za omv i lukoil….čist sumnjam da naša vlada zna tako nešto napravit.

New Report

Close