INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



S obzirom na drastičan porast cijene nafte u petak zbog Izrael-Iran vijesti, što mislite da li nas sutra čeka neko veće divljanje sa cijenom ove dionice?

Sumnjam. Mislim da će INA biti prilično "zacementirana" na 2600, barem do 1H FI. A tada po zaslugama. Ako izvješće bude pozitivno poput 1Q ili i bolje, idemo gore. Ako podbaci (malo vjerojatno) spustićemo se.

Naravno, ne treba zanemariti utjecaj nekih novih vijesti na temu preuzimanja, one dokazano najbrže i najviše izbacuju INA-u iz orbite, samo se ovaj put nadam nekim releventnijim i svrsishodnijim podacima. Ovo sa OMV-om dosada je bilo bezveze.

Generalno gledano, mislim da je vrijeme za malo zapustiti ovu dionicu i posvetiti se Euru, odmoru, biločemu drugom što vas veseli. Tek na jesen bi trebalo postati zanimljivo. Dotada kupite djetetu nešto za dividendu koja će biti isplaćena i uživajte!
[/quote]

Naravno 13.06.08 na račun.

INA će sutra povećati cijene gnojiva, iako je do povećanje došlo u petak, to će još više utjecati na extra profit firme……………………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Sanader pozvao Austriju na zajednička ulaganja s Hrvatskom

Business.hr/Hina

Hrvatski premijer Ivo Sanader u nedjelju je u Beču, nakon razgovora s austrijskim kancelarom Alfredom Gusenbauerom, kazao kako Hrvatska i Austrija mogu zajedno ulagati te da postoji mogućnost da hrvatske i austrijske tvrtke zajedno nastupe na trećem tržištu.
Vezane vijestiSanader je za HTV akter pobjede nad Austrijom

"Postoji mogućnost da naše kompanije zajedno nastupaju na trećem tržištu, jer Hrvatska poznaje mentalitet prostora jugoistoka Europe i može biti od pomoći. Zato se mogu formirati zajedničke tvrtke za nastup na trećem tržištu", kazao je u Beču hrvatski premijer Ivo Sanader nakon sastanka s austrijskim kancelarom Alfredom Gusenbauerom.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

ZSE EQUITY PREVIEW
Višim cijenama nafte INA – gubi na atraktivnosti
6/9/2008 9:36:06 AM

ZAGREB – Iznimno sažeto priopćenje, koje je svijetlo dana ugledalo tek potkraj trgovine prošloga tjedna, na burzi je, možda baš zbog „nesretnoga“ timinga, ali sasvim nezasluženo, prošla gotovo nezapaženo. [cry] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

I u prošlom su izvještaju najavili da rafinerije i maloprodaja loše stoje, a izvještaj je bio dobar. Ne bih rekao da Ina gubi na atraktivnosti, jer Ina i proizvodi naftu i plin, a s visokim cjenama dobro nadoknađuje te gubitke. Tako je i bilo u prošlom izvještaju, mislim da će tako biti i u slijedećim, jer nafta i plin neće biti jeftini. Odnosno tu će profiti biti dobri i Inu svakako neću prodavati.
Slijedi rast cijene plina u lipnju, a i postepeni porast cijene do tržišne u narednim godinama, a zalihe plina nisu male, znači, reći da te zalihe nisu atraktivne ne stoji.
Gasprom najavio rast cijena plina, neću dalje, mislim da to nikako ne stoji.

Mislim da nas očekuje lijepa priča u svezi INE, izgleda da bije netko volio jeftino nadokupiti, ali to izgleda jednostavno ne ide!

S ovakvim cijenama nafte INA bi trebal biti uredno u plusu, tako da i ova razina se s pravom može smatrati jeftinim dokupom!

Ja osobno čekam rally u svezi preuzimanja, a do tada ne pada mi na pamet uz ovakve cijene nafte i plina prodavati,… [wink]

9.6.2008. top 10(promjene u odnosu na 29.5.):
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.787 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 245.214 2,45 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 122.630 1,23 Skrb. račun + 276
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 49.352 0,49 Skrb. račun + 3003
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 47.751 0,48 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 35.159 0,35 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 33.359 0,33 Skrb. račun + 257
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 25.575 0,26 Skrb. račun + 352
Ukupno: 82,43

evo zanimljivo je bilo ovih trgovinskih dana pa sam priložio novonastale(uočljive promjene)..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Od ponoći gorivo ponovno skuplje

Maloprodajne cijene motornih benzina i dizelskih goriva na Ininim će benzinskim postajama, kako se neslužbeno doznaje, noćas od ponoći biti više od 1,5 do 2,2 posto, dok će cijene plavog dizela i loživa ulja ostati nepromijenjene.
Prema neslužbenim informacijama, u iduća dva tjedna eurosuper 95 na Ininim će se benzinskim postajama prodavati po cijeni od 9,50 kunu po litri, što je 20 lipa ili 2,2 posto više od dosadašnjih 9,30 kuna.

Nova cijena supera 95 od sutra će biti 9,20 kuna za litru ili 1,7 posto više nego dosadašnjih 9,05 kuna, dok super plus 98 poskupljuje 2,1 posto ili 20 lipa i stajat će 9,60 kuna (do sada 9,40 kuna/l).

Eurodizel će pak poskupjeti 1,5 posto, na 9,84 kune po litri, što je 15 lipa više od dosadašnjih 9,69 kuna.

Cijena dizela povećava se također 1,5 posto i nova mu je cijena 9,72 kune (do sada 9,58 kuna).

Cijena plavog dizela po tim se neslužbenim informacijama neće mijenjati i ostaje na 5,60 kuna, a nepromijenjena ostaje i cijena loživa ulja na 6,98 kuna po litri.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7928473d-c9f2-4584-84df-3d5db857f8fa

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ciljana cijena 2400. Treba ju čekati tamo.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Pozdrav ljudi!

Vec duze vrijeme citam ovaj forum. Naletio sam na ovo i morao sam se registrirat samo da ovo pokazem! Ovo nas ceka sve vrlo brzo nazalost. [bye] [lol] [lol]

Downside risks to growth remain


Ciljana cijena 2400. Treba ju čekati tamo.

Tko ceka mozda doceka
U međuvremenu procitaj danasnji poslovni dnevnik!
Joj kad se sjetim da sam ATPL nedavno cekao na odbijancu na 2300 [cry] [lol]

Evo počeo se i mol Lukoil javljati za privatizaciju ine di ćeš bolje. Tri kompanije se natjeću za privatizaciju ine:

"Inu bi trebalo privatizirati na burzi ili natječajem kojim bi u nju ušao strateški investitor, snažna kompanija s velikim vlastitim izvorima nafte", kazao je u intervjuu za Poslovni dnevnik direktor Lukoil Hrvatska Nikolaj Ivčikov.

Ruski Lukoil odgovara takvom profilu, no po njegovim riječima, ta kompanija neće se gurati da bude Inin strateški ulagač.

"Jedino ako nas Vlada pozove mogli bismo razmisliti o uključivanju u taj proces", rekao je Ivčikov.
Nastavi čitati
Oglas:

Ivčikov ocjenjuje da prijedlog zamjene dionica Ine i Mola otvara mnogo pitanja i sumnji. Time se ne bi dobio veliki novac, a nema ni osobite mogućnosti utjecaja na cijenu goriva, s obzirom da ni Ina ni Mol nemaju svojih znatnih izvora nafte, pa su ovisni o kretanju cijena nafte na svjetskom tržištu, kaže Ivčikov.

Nadalje, Ivčikov smatra da Mol ne bi bio zainteresiran za bržu modernizaciju Ininih rafinerija jer zamjenom dionica ne bi dosegnuo većinski udjel.

"Nas nazivaju morskim psom koji je opasan za Inu, no prave ajkule su oni koji utječu na Vladu da proda Inu bez novca i povećanja vrijednosti", kaže Ivčikov. On smatra da bi bolje vrijeme za daljnju privatizaciju Ine bilo nakon ulaska u EU, jer će vrijednost cijelog hrvatskog tržišta tada porasti.

New Report

Close