INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[


Ma volio bih znati tko ruši trend…..taman kada krene netko proda 6 dionica i sve stane ….di je tu mozak molim da mi netko objasni …ili to opet neka čistačica ili student prodaje da kupi kruh ???

Šuti i dokupljuj ako imaš GOTOVINE!
Sve je još povoljno!

Naslov: Doba promjena u energetici
Autor: Tomislav Dragičević, Stevo Kolundžić i Mladen Proštenik
Izdavač: Kigen d.o.o, Zagreb, 2007.
Podaci o knjizi: tvrdi uvez, 209 stranica

Podnaslovljena Lice i naličje privatizacije Ine, ova knjiga ipak manje govori o privatizaciji Ine, a više se razračunava s bivšom Upravom, odnosno Davorom Šternom i Slavkom Linićem, koje autori (jedan je sadašnji predsjednik Uprave) optužuju da su uništavali Inu i pomagali svojim prijateljima koji imaju naftne biznise nauštrb domaćega naftnog giganta. U knjizi se ponovno prekopava po naftnom polju u Rusiji, Bijelim noćima, i tko je tu koga prevario, a zanimljivo je i poglavlje koje se odnosi na propalu kupnju Avantija, austrijskog lanca benzinskih crpki.

Naime 2003. godine, tvrde autori, Ina je mogla za 50 milijuna eura uz preuzimanje 90 milijuna eura duga postati vlasnik 189 benzinskih crpki u šest zemalja. Tu je navodno uništena šansa Ine da postane regionalni igrač. Autori ne štede ni stanje zatečeno u Ini 2000. kad je sadašnja Uprava pruzela kormilo. Na kraju autori zaključuju da se srednjoeuropske tvrtke MOL, OMV, Pkn-Orlen i Ina suočavaju s novim takmacima, ne sa Zapada kao što se nekada očekivalo, već s Istoka i da bi se možda zajedno mogli obraniti od naleta Lukoila i Gazproma.



Hrvatska leži na nafti kao Kuvajt?
Izvor:Jutarnji list [pray]

No, da bi se do tog naftnog bogatstva došlo potrebna su milijunska ulaganja koja su usto i vrlo rizična. Za samo jednu bušotinu treba osigurati do 50 milijuna dolara, a šansa da se upravo na tom mjestu, a ne 500 metara dalje, pronađe nafta jest samo 10 posto. Pogoditi baš tih 10 posto, međutim, bilo bi neizmjerno vrijedno.
[/quote]

Cekaj, meni ovo 10 posto zvuči fenomenalno… jače od Kuvajta, tipa da bilo gdje južno od Karlovca pikne bilo gdje i da je šansa 10 % meni to zvuči dobro ko u bajci…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Jaki stručnjaci, ali profitabilnost firme i smanjenje troškova ( ŠTO JE OSNOVNO ) NIKAKO NE OSTVARUJU?I oni uhljebljuju svoje pajde s bližom i daljom obitelji!!!!!!

Ipak bi naj korektniju priću o Bijelim noćima mogli reći ljudi koji su radili ( i fizički i umno na tim projektima!!!! ) [thumbsup] [bye]

A zašto OMV sada šuti?Prekjučer se javio da je zainteresiran kao kupac,a sada muk??Kakva je to igra,razumije li tko?? [undecid]


A zašto OMV sada šuti?Prekjučer se javio da je zainteresiran kao kupac,a sada muk??Kakva je to igra,razumije li tko?? [undecid]

Pametna, za OMV i LuKoil (čitaj Štern)

Hrvatska država na naftnom bazenu skoro koliko je duga i široka.

Borba MOL-a, OMW-a i najvjerojatnije sada i LUKOIL-a.

LNG -Terminal.

SAMO SE PITAM TKO JE UOPĆE DANAS PRODAVAO PO 1/2 ( MINIMUM) CIJENE!?


A zašto OMV sada šuti?Prekjučer se javio da je zainteresiran kao kupac,a sada muk??Kakva je to igra,razumije li tko?? [undecid]

ONI SU SVOJE KAZALI KAO OZBILJNA TVRTKA, BILO BI NEOZBILJNO OD NJIH DA NON STOP PONAVLJAJU, ZATO SU ANGAŽIRALI M.L. I SADA SE SPREMAJU ZA LJUTU BITKU.


Hrvatska država na naftnom bazenu skoro koliko je duga i široka.

Borba MOL-a, OMW-a i najvjerojatnije sada i LUKOIL-a.

LNG -Terminal.

SAMO SE PITAM TKO JE UOPĆE DANAS PRODAVAO PO 1/2 ( MINIMUM) CIJENE!?[/b]


Možeš molim te pojasnit ovo o naftnom bazenu [huh]

Pa, nafta što se tu ima posebno objašnjavati.


A zašto OMV sada šuti?Prekjučer se javio da je zainteresiran kao kupac,a sada muk??Kakva je to igra,razumije li tko?? [undecid]

Vidiš kako naša štampa bombastičnim naslovima i navlakačkim tekstovima nafuka ljude, a na forumima se to samo još dodatno dosoli. NIJE se javio da je zainteresiran kao kupac. Jedino što su tvrdili je da s pažnjom prate zbivanja u regiji, a ko zna jesu li i to izjavili. Sve mi to izgleda kao naručeno da se fondovi istresu po malo većim cijenama. A nakon toga odma lupa Meril Lynch sa svojom kvazi analizom ne bi li se pobralo i neke od onih koji su razmišljali da možda ne prodaju po cijenama nižim nego su kupili neki dan, ovaj put fondovi su na kupnji, naravno.

Show program…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Prije 2 tjedna predao sam darovni ugovor u SDA za radničke dionice, ali još nisu na računu. Ima netko da su mu sjele? Koliko obično traje procedura? Tnx!

Evo meni juče sjele radničke dionice!

14.04.2008.

New Report

Close