INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Merrill Lynch snizio ciljanu cijenu Ine na 2400 kuna

Osim smanjenog rejtinga mađarskom MOL-u investicijska kuća Merrill Lynch je dao svoju ocjenu i ostalih naftnih kompanija srednje Europe, a među njima samo je još Ini smanjen rejting dok su OMV i poljski PKN zadržali prijašnje, piše Portfolio.hu. [bye] [cry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Evo jedan dobar tekst na seebiz.com, koji objašnjava zašto ne stoji zadnja Sanaderova izjava da Vladi odgovara zamjena dionica kako bi utjecala na politiku Mola. Ili kako to on kaže:
"To je važno za energetsku neovisnost i jačanje hrvatske pozicije jer bismo mogli utjecati na politiku MOL-a prema Ini i njihovu politiku uopće, dodao je."

Vaš link

Poanta je u tome da bi se zamjenom dionica dobilo svega 5% Mola. A znamo kako OMV ni sa 20% Mola nema nikakav utjecaj na odluke u Molu. Kako bi onda s 5% utjecao na odluke u Molu?


Merrill Lynch snizio ciljanu cijenu Ine na 2400 kuna

Osim smanjenog rejtinga mađarskom MOL-u investicijska kuća Merrill Lynch je dao svoju ocjenu i ostalih naftnih kompanija srednje Europe, a među njima samo je još Ini smanjen rejting dok su OMV i poljski PKN zadržali prijašnje, piše Portfolio.hu. [bye] [cry]

zasto se zalostis Sefe? barem cemo jeftino kupovat INU danas [cool]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

ja se nadam još jednom smirenju oko 2650, jedno tjedan dana pa ponovno skočimo na 3000, tu nse zadržimo mjesec dana i negdje pred kraj ljeta će se donijeti odluke Vlada a to znači skok INE do 4T i više. Dok god mirovinci sve više ulaze u ovu dionicu ja sam u nju siguran do kraja.

dan je pametniji od noći


Evo jedan dobar tekst na seebiz.com, koji objašnjava zašto ne stoji zadnja Sanaderova izjava da Vladi odgovara zamjena dionica kako bi utjecala na politiku Mola. Ili kako to on kaže:
"To je važno za energetsku neovisnost i jačanje hrvatske pozicije jer bismo mogli utjecati na politiku MOL-a prema Ini i njihovu politiku uopće, dodao je."

Vaš link

Poanta je u tome da bi se zamjenom dionica dobilo svega 5% Mola. A znamo kako OMV ni sa 20% Mola nema nikakav utjecaj na odluke u Molu. Kako bi onda s 5% utjecao na odluke u Molu?

Vrlo dobra primjedba …. nije bas cvrst taj Sanaderov argument (ali ahh politicari)…. za SVE bi bilo najbolje da se INA proda na licitaciji pa tko da vise … neka kupi MOL, OMV ili LUKOIL u konacnici za nas je svejedno

Ideje naše benzin Vaš!

pocetak ce biti kaos

obožavam ove jutarnje rasprodaje koje traju sat i pol! [lol]

dan je pametniji od noći


ja se nadam još jednom smirenju oko 2650, jedno tjedan dana pa ponovno skočimo na 3000, tu nse zadržimo mjesec dana i negdje pred kraj ljeta će se donijeti odluke Vlada a to znači skok INE do 4T i više. Dok god mirovinci sve više ulaze u ovu dionicu ja sam u nju siguran do kraja.

Mirovinci su stvarno garancija. Podsjećam da su u INGR-u ulazili na 50-60k.

Sanader putuje u Beč, London i Bruxelles – list

Hrvatski premijer Ivo Sanader imat će diplomatski intenzivan mjesec lipanj u kojemu putuje u posjet Austriji i Velikoj Britaniji, a sudjelovat će i susretu europskih pučana u Bruxellesu, piše list Vjesnik u izdanju od srijede.

Vjesnik kaže kako Sanader već ove nedjelje putuje u Beč gdje će se sastati s austrijskim kancelarom Alfredom Gusenbauerom s kojim bi trebao razgovarati o "novim projektima" koje se pripremaju između Beča i Zagreba. List piše kako će se Sanader 18. lipnja u Londonu sastati s britanskim premijerom Gordonom Brownom u svom drugom službenom posjetu Velikoj Britaniji koju je 2006. posjetio kao prvi hrvatski premijer. Ondašnji premijer Tony Blair je tada obećao potporu Hrvatskoj na putu u Europsku uniju, a konkretnu potporu Londona je za očekivati i dalje, piše list……izvor :
http://www.poslovni.hr/81697.aspx

svi smo mi Crobex

Da li netko može postati originalni report. Ovo što se vidi na business.hr ili portfolio.hu je ipak samo "dio" priče.

Merrill Lynch je u Listopadu 07. objavio gubitak od šest do osam milijardi dolara u lošim drugorazrednim stambenim kreditima kao najveći gubitka u 93-godišnjoj povijesti kompanije,
(Merrill Lynch is one of the world’s leading financial management and advisory companies)
pa još malo update-a, za world’s leading financial management koji nam prodaje skupu pamet
i pokušava ruštit cijenu, da bi igrači u deal-u mogli jeftino kupiti ili su možda i oni sami
zainteresirani za kupnju dionica Ine?

Travanj 08. Treći uzastopni kvartalni gubitak Merrill Lynch-a
U prvom kvartalu banka je zabilježila neto gubitak od 1,96 milijardi dolara
Investicijska banka Merrill Lynch & Co. zabilježila je treći uzastopni kvartalni gubitak nakon najmanje 6,5 milijardi dolara otpisa dugovanja i 40-postotnog pada naknada za investicijsko bankarstvo.
U prvom kvartalu banka je zabilježila neto gubitak od 1,96 milijardi dolara odnosno 2,19 dolara po dionici dok je u istom lanjskom razdoblju ostvarena dobit od 2,16 milijardi dolara.
Vrijednost dionice Merrill Lyncha u proteklih je 12 mjeseci pala za 50 posto. Analitičari su predviđali kako će ova banka ostvariti gubitak od 1,72 milijarde dolara.
Ukupni su prihodi ove investicijske banke pali 69 posto na 2,9 milijardi dolara.



Merrill Lynch snizio rejting i ciljanu cijenu Ine na 2400 kuna
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eed54110-9626-47ba-a117-d903d119c9fa&ref=lastadd

Kao što sam i ranije rekao, počelo je kuhanje sa svih strana. Bit će tu još raznih igrokaza, a možda padne i kakva Verona.
[/quote]

Već je pala proljetos, i zvala se Budimpešta.
Nacionalni interes , što ćeš…..

New Report

Close