INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nista…cekati…tko ceka taj…


Merrill Lynch snizio rejting i ciljanu cijenu Ine na 2400 kuna
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eed54110-9626-47ba-a117-d903d119c9fa&ref=lastadd

Kao što sam i ranije rekao, počelo je kuhanje sa svih strana. Bit će tu još raznih igrokaza, a možda padne i kakva Verona.


Merrill Lynch snizio rejting i ciljanu cijenu Ine na 2400 kuna
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eed54110-9626-47ba-a117-d903d119c9fa&ref=lastadd

Pa to je logički potez. Izgleda da su i sami zainteresirani za kupnju ININIH dionica pa ciljanu cijenu procijenjuju na manje da ih mogu jeftino kupiti. Mnogi na to nasjednu, pa prodaju.
Ako je i OMV zainteresiran za INU, a činjenica je da je zainteresiran, cijena INE će narasti. To je kao neko pisano pravilo burze. U prošlosti se to uvijek tako pokazalo.

Izgleda da će ipak biti vatrometa cijena na INI.

Kako se meni čini, izgleda da se OMW nametnuo 100%. [thumbsup]


Izgleda da će ipak biti vatrometa cijena na INI.

Kako se meni čini, izgleda da se OMW nametnuo 100%. [thumbsup]

A šta mislis zasto je danas rušena …. jeftini dokup je uvijek dobar …. kao i uvijek ima onih koji se
preplaše .. ( i koji će se jako začuditi uskoro i jako žaliti …. za prodatim …po ovim cijenama )

Rast još nije ni počeo …. kako treba …. ali svako igra svoju igru … očigledno svi bi sada kupili ali jeftino …. a, takvih je puno …

Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima

"Danas je to bila očita igra fondova, da nisu zastopali i lupali po bidu retaili bi to nafutrali na 2850,
al nema veze, drze oni cjelo trzste za jaja pa tako i INU.
Danas se umješo i Merrill Lynch sa procjenom Ine na 2400, pazi i to bas danas, ne jucer, ne prije
mjesec dana nego danas, smjesno, ma sve me ovo neodoljivo podsjeća na Plivu, igre, igrice, igrokazi, verone , ručkovi , crni vitez, bjeli vitez, bjeli misevi, ma bit ce tu svega.
Ne zaboravite da je pliva bila skupa na 350kn, 400 je bila imaginacija pa je zavrsila na 720!"

Fondovi su uetavali snažno, INV. Kuće, još ujutro su neki od njih zauzeli stav da je sve ispod 2.700 bagatela te se bacili na kupnju, a prve prodaje postavili ne ispod 3.500,00 kn., ali pazite, tek prve prodaje na tim razinama. [shocked]


"Danas je to bila očita igra fondova, da nisu zastopali i lupali po bidu retaili bi to nafutrali na 2850,
al nema veze, drze oni cjelo trzste za jaja pa tako i INU.
Danas se umješo i Merrill Lynch sa procjenom Ine na 2400, pazi i to bas danas, ne jucer, ne prije
mjesec dana nego danas, smjesno, ma sve me ovo neodoljivo podsjeća na Plivu, igre, igrice, igrokazi, verone , ručkovi , crni vitez, bjeli vitez, bjeli misevi, ma bit ce tu svega.
Ne zaboravite da je pliva bila skupa na 350kn, 400 je bila imaginacija pa je zavrsila na 720!"

Čitaj u prevodu OMW [wink]


Merrill Lynch snizio rejting i ciljanu cijenu Ine na 2400 kuna
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eed54110-9626-47ba-a117-d903d119c9fa&ref=lastadd

Prije dva mjeseca ING je stavio ciljanu cijenu INA-e na 1790 Kn. Povjerovao je im izgleda samo Šef i prodao na 2070. Ovo je već bitan napredak, ciljana cijena se u samo dva mjeseca pomakla sa 1790 (ING) na 2400 (Merrill Lynch). Mislim da smo do sada već dobro naučili što znači kada banke postave ciljanu cijenu na niže i kada stave na više. Kako se osjećaju oni koji su prodavali zbog ING-ove procjene.

Ja ovu dionicu nisam prodavao ni na 2070 ni na 2770 iz istog razloga. Nikada neznaš kada će eksplodirati na gore i svaka prodaja je vrlo rizična. Šef vam to može najbolje potvrditi.

Inače kada je u pitanju Merill Lynch nije naodmet podsjetiti se

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


"Danas je to bila očita igra fondova, da nisu zastopali i lupali po bidu retaili bi to nafutrali na 2850,
al nema veze, drze oni cjelo trzste za jaja pa tako i INU.
Danas se umješo i Merrill Lynch sa procjenom Ine na 2400, pazi i to bas danas, ne jucer, ne prije
mjesec dana nego danas, smjesno, ma sve me ovo neodoljivo podsjeća na Plivu, igre, igrice, igrokazi, verone , ručkovi , crni vitez, bjeli vitez, bjeli misevi, ma bit ce tu svega.
Ne zaboravite da je pliva bila skupa na 350kn, 400 je bila imaginacija pa je zavrsila na 720!"

Volio bih kad bi uz takvu izjavu stajalo i da je u njihovu procjenu uključeno vrlo vjerojatna borba za kontrolni paket te da dionica ni iu kojem slučaju nemože eventualno bit preplačena.
Ispadne da govore o dionici koja je jednako vrijedi nekom fond menađerčiću i omome ko puca na kontrolni ili vecinski paket
Jednom se postajegazda dobre firme a drugi put se postaje bogataš preprodajom iste.


Merrill Lynch snizio rejting i ciljanu cijenu Ine na 2400 kuna
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eed54110-9626-47ba-a117-d903d119c9fa&ref=lastadd

Što bi rekli naši stari…"jesi našao crkvu gdje se Bog moli". Malo ironično ali tom istom ML S&P je jučer smanjio kreditni rejting. Samo neki to još ne znaju, izgleda.
Vaš link
Ti su jednom nogom u grobu, a drugom na kori od banane, reklo bi se…

Kad vidim ovakve komentare i procjene odmah pomislim kako će se voditi žestoka bitka za INU između MOLa i OMVea……………vraga bi oni inače davali svoje velevažne procjene [tongue]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eed54110-9626-47ba-a117-d903d119c9fa&open=sec

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close