INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Može jedno pitanje. Ako je sve tako super, tko je danas prodao 31 milijun i zašto?

Nemam INU, ali ovom prodajom bi svi na burzi profitirali jer bi fondovi ispustili balast, i ZSE bi dobio injekciju likvidnosti/svježe krvi za dalje, tako da je ovo zaista svima u interesu.

No, moje pitanje i dalje stoji. Čemu prodaja po 2750?

pozdrav.


Prodaju oni kojima treba lova,dakle mali dioničari kojima zarada od 1000 kuna po dionici nije zanemariva,a ne žele više čekati , niti se razumiju u dionice,burzu i stanje na tržištu… [embarass]
[/quote]
malo mi je sumnjiv taj scenarij da se baš jutros probudilo par stotina malih dioničara koji malo toga znaju (a kamoli za špekulacije INA, MOL, OMV) upalili investor račune, nazvali brokere i spontano prodalo 30 mil kn INAe u jednom danu…al opet takvi sigurno nisu ni kupili, spontano.

Čemu stalno čuđenje zašto netko prodaje na ovim ili onim cijenama .
Pa uvjek na svim cijenama ima kupaca i prodavača u svim dionicama ,
a pogotovo u ovakvima kao što je INA .
Ovaj rast po mom mišljenju se nastavlja jer to više nisu samo špekulacije
već potvrde čak i od samog Sanadera .
S takvim izjavama kakve čujemo posljednjih dana ozbiljni političari i
poslovni ljudi se ne šale , zar ne . [thumbsup]


Može jedno pitanje. Ako je sve tako super, tko je danas prodao 31 milijun i zašto?

Nemam INU, ali ovom prodajom bi svi na burzi profitirali jer bi fondovi ispustili balast, i ZSE bi dobio injekciju likvidnosti/svježe krvi za dalje, tako da je ovo zaista svima u interesu.

No, moje pitanje i dalje stoji. Čemu prodaja po 2750?

pozdrav.

Stvarno se katkada zapitam zašto uopće više čitam forum.
Nažalost, kao i svi, trebam informacije pa ih tu katkad pokušam naći ali zbilja u što se to pretvorio ovaj forum… Čak i kolege koji su tu već duže stvarno svašta pišu.
POLITIKA I INTERESI!
Sve mi se češće čini da se forum hoće namjerno razvodniti ali to sam već rekao.
Kako god mene su uspjeli odbiti+novi dizajn foruma koji mi se stvarno ne sviđa ubijaju mi svaku volju tako da odlazim u rijetke promatrače, a post ću koji još vjerojatno napisati ali otom-potom.
Neki s kojima sam bio dobar ili su mi OK pisali ionako se možemo čuti i mailom, pp ili sl.

I da komentiram još ovaj post, a onda svi dalje kako vam je volja i znanje-sretno!
Pa što je čudno u prodaji?! Ništa. Ovo je naš blue chip i normalno je da uz veliki rast cijene uvijek ide i veliki promet. Puno je tu igrača u igri i netko će uvijek htjeti prodavati, posebno sa ovim stanjem oko dionica-građanstvo i radnici. Ima tu još podosta toga zašto je puno važnije tko je danas kupovao nego tko je prodavao ali nemam više volje objašnjavati.
To mi je kao da ideš u trgovinu pa ne želiš ništa kupiti ni po normalnoj ni po sniženoj cijeni jer se pitaš kako to da netko prodaje. = UVIJEK NETKO PRODAJE = najbolje bi bilo kad bi svi kupovali i prodavali u isto vrijeme??
Uostalom nitko od vas nema pojma tko je danas prodavao pa ne kužim kako to može nešto značiti.
Ljudi moji pozdrav!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...



Može jedno pitanje. Ako je sve tako super, tko je danas prodao 31 milijun i zašto?

Nemam INU, ali ovom prodajom bi svi na burzi profitirali jer bi fondovi ispustili balast, i ZSE bi dobio injekciju likvidnosti/svježe krvi za dalje, tako da je ovo zaista svima u interesu.

No, moje pitanje i dalje stoji. Čemu prodaja po 2750?

pozdrav.

Stvarno se katkada zapitam zašto uopće više čitam forum.
Nažalost, kao i svi, trebam informacije pa ih tu katkad pokušam naći ali zbilja u što se to pretvorio ovaj forum… Čak i kolege koji su tu već duže stvarno svašta pišu.
POLITIKA I INTERESI!
Sve mi se češće čini da se forum hoće namjerno razvodniti ali to sam već rekao.
Kako god mene su uspjeli odbiti+novi dizajn foruma koji mi se stvarno ne sviđa ubijaju mi svaku volju tako da odlazim u rijetke promatrače, a post ću koji još vjerojatno napisati ali otom-potom.
Neki s kojima sam bio dobar ili su mi OK pisali ionako se možemo čuti i mailom, pp ili sl.

I da komentiram još ovaj post, a onda svi dalje kako vam je volja i znanje-sretno!
Pa što je čudno u prodaji?! Ništa. Ovo je naš blue chip i normalno je da uz veliki rast cijene uvijek ide i veliki promet. Puno je tu igrača u igri i netko će uvijek htjeti prodavati, posebno sa ovim stanjem oko dionica-građanstvo i radnici. Ima tu još podosta toga zašto je puno važnije tko je danas kupovao nego tko je prodavao ali nemam više volje objašnjavati.
To mi je kao da ideš u trgovinu pa ne želiš ništa kupiti ni po normalnoj ni po sniženoj cijeni jer se pitaš kako to da netko prodaje. = UVIJEK NETKO PRODAJE = najbolje bi bilo kad bi svi kupovali i prodavali u isto vrijeme??
Uostalom nitko od vas nema pojma tko je danas prodavao pa ne kužim kako to može nešto značiti.
Ljudi moji pozdrav!
[/quote]

Ja ne kužim koji je tvoj problem. Naravno da uvijek netko prodaje, ali s obzirom na euforiju kolega na forumu i učestalom spominjanju cifri od 4-5K ( a neki čak i nekoliko puta više) danas tokom dana, te poprilično obečavajućim naslovima iz dnevnih novina i portala, pitao sam se zašto se cjenovna letvica nije uspostavila na višoj razini. Inicijative na kupnji očito nije uzfalilo pa mi nije jasno nemali broj transakcija po bidu. No dobro… vidjet ćemo u nadolazećim danima kako će se stvari odvijati. Dabogda narasla na ATH ako mene pitate.

I'LL BE BACK




Može jedno pitanje. Ako je sve tako super, tko je danas prodao 31 milijun i zašto?

Nemam INU, ali ovom prodajom bi svi na burzi profitirali jer bi fondovi ispustili balast, i ZSE bi dobio injekciju likvidnosti/svježe krvi za dalje, tako da je ovo zaista svima u interesu.

No, moje pitanje i dalje stoji. Čemu prodaja po 2750?

pozdrav.

Stvarno se katkada zapitam zašto uopće više čitam forum.
Nažalost, kao i svi, trebam informacije pa ih tu katkad pokušam naći ali zbilja u što se to pretvorio ovaj forum… Čak i kolege koji su tu već duže stvarno svašta pišu.
POLITIKA I INTERESI!
Sve mi se češće čini da se forum hoće namjerno razvodniti ali to sam već rekao.
Kako god mene su uspjeli odbiti+novi dizajn foruma koji mi se stvarno ne sviđa ubijaju mi svaku volju tako da odlazim u rijetke promatrače, a post ću koji još vjerojatno napisati ali otom-potom.
Neki s kojima sam bio dobar ili su mi OK pisali ionako se možemo čuti i mailom, pp ili sl.

I da komentiram još ovaj post, a onda svi dalje kako vam je volja i znanje-sretno!
Pa što je čudno u prodaji?! Ništa. Ovo je naš blue chip i normalno je da uz veliki rast cijene uvijek ide i veliki promet. Puno je tu igrača u igri i netko će uvijek htjeti prodavati, posebno sa ovim stanjem oko dionica-građanstvo i radnici. Ima tu još podosta toga zašto je puno važnije tko je danas kupovao nego tko je prodavao ali nemam više volje objašnjavati.
To mi je kao da ideš u trgovinu pa ne želiš ništa kupiti ni po normalnoj ni po sniženoj cijeni jer se pitaš kako to da netko prodaje. = UVIJEK NETKO PRODAJE = najbolje bi bilo kad bi svi kupovali i prodavali u isto vrijeme??
Uostalom nitko od vas nema pojma tko je danas prodavao pa ne kužim kako to može nešto značiti.
Ljudi moji pozdrav!
[/quote]

Ja ne kužim koji je tvoj problem. Naravno da uvijek netko prodaje, ali s obzirom na euforiju kolega na forumu i učestalom spominjanju cifri od 4-5K ( a neki čak i nekoliko puta više) danas tokom dana, te poprilično obečavajućim naslovima iz dnevnih novina i portala, pitao sam se zašto se cjenovna letvica nije uspostavila na višoj razini. Inicijative na kupnji očito nije uzfalilo pa mi nije jasno nemali broj transakcija po bidu. No dobro… vidjet ćemo u nadolazećim danima kako će se stvari odvijati. Dabogda narasla na ATH ako mene pitate.

[/quote]
da ne ulazim u raspravu koje prodavao evo kolega ono što Vas brine ide ovako 1054 transakcija po prosječnoj 29.743.00 KN
a ovo Vam je najveći pojedinačni nalog izvršen 03.06. 2.750,05 150 10:16:15

Kolega governor uvijek netko prodaje a netko kupuje.
Isto kao što je primjerice prošle godine PBZ kupovao ATPL za parsto miljuna kad smo svi znali da će enormno rasti, tako im je netko morao te dionice i prodati.
A prodavao je HPB ko blesav.
Vjerujte da mali i neupućeni ne stoje na asku sa 400 komada po 2700.
Ali uvijek svi imaju neku svoju računicu.
Možda prodaju da bi kupili nešto drugo ili jer im treba cash a sad dobivaju cijenu kojoj ne mogu odoliti.Možda prodaju jer se obično prodaje kad nešto raste.
Ili su prekoračili izloženost pa se moraju riješiti da bi ponovo ušli u zakonski okvir.
U svakom slučaju uvjeren sam da nitko iz Top 10 nije prodao niti jednu dionicu.
A što se tiče kretanja cijene očekujem ATH ovaj tjedan

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Što se tiće cijene, mišljenje sam da ako je pod predpostavkom MOLovog preuzimanja dionica došla na ATH 3450, zašto sada kada je potencijalan i drugi preuzimač OMV nebi istom brzinom išla na min.
2 x ATH , osim toga tu je još i LuKoil koji samo čeka razvoj situacije i kupuje

"Spekulacije oko promjene vlasničke trukture Ine jučer su podigle cijenu te narodske dionice za maltene 8 posto. Naime, prema neslužbenoj informaciji, i austrijski OMV, najveći konkurent MOL-u na ovim prostorima, također je više nego zainteresiran za kupnju paketa dionica hrvatske kompanije, koji bi navodno platili – gotovinom. Možda su i zbog toga nedavno otvorili novu revolving kreditnu liniju od čak 1,5 milijardi eura, koja im omogućuje da se njome mogu, ali i ne trebaju koristiti. "
Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Sanader: Vlada spremna zamijeniti dionice Ine za dionice MOL-a

Premijer Ivo Sanader izjavio je danas kako je Vlada spremna na zamjenu dijela dionica Ine u državnom portfelju za vlasničke udjele u mađarskom MOL-u, kao Ininu strateškom partneru, čime bi slijedila politiku EU da članice Unije ne smiju u nacionalnoj naftnoj kompaniji imati više od 25 posto dionica.
Vezane vijesti

"Ina ne smije postati predmet razračunavanja MOL-a i OMV-a"
EU pokreće provjeru OMV-ovog preuzimanja MOL-a
OMV od Vlade kupuje 19 posto Ine, a želi i 7 posto od Braniteljskog fonda
Vlada daje 14 posto Ine Molu
"Treba ići u idući korak privatizacije (Ine). Podupirem da to bude razmjena dionica, da Hrvatska bude vlasnik u MOL-u, a da MOL za taj dio bude veći vlasnik u Ini", rekao je premijer Sanader u emisiji Hrvatskog radija "Kako vlada Vlada".
"Nama je u interesu da Ina i MOL, kao strateški partner, ojačaju i da Hrvatska bude suvlasnik u MOL-u. To je važno za energetsku neovisnost i jačanje hrvatske pozicije jer bismo mogli utjecati na politiku MOL-a prema Ini i njihovu politiku uopće", dodao je.
Premijer je istaknuo kako Hrvatska, u cilju jačanja energetske neovisnosti, više ne smije zatvarati oči prema potrebi gradnje nuklearne elektrane, najavivši da će Ministarstvo gospodarstva uskoro na tu temu organizirati okrugli stol koji će okupiti predstavnike stručnjaka i socijalnih partnera.

Kada je Microsoft htio preuzeti Yahoo, cijena je u jednom danu dionice skočila za 50 posto, dok kod INE je skočila samo 6 posto kada je OMV iskazao interes…

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Kada je Microsoft htio preuzeti Yahoo, cijena je u jednom danu dionice skočila za 50 posto, dok kod INE je skočila samo 6 posto kada je OMV iskazao interes…

Naravoučenje: INA je Google!! [lol]


Kada je Microsoft htio preuzeti Yahoo, cijena je u jednom danu dionice skočila za 50 posto, dok kod INE je skočila samo 6 posto kada je OMV iskazao interes…

Pa nije ovo Amerika.
Nama će trebati cijeli tjedan da skočimo 50%

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close