INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Licitacija je krenula ?!?

OMV Vladi i Braniteljskom fondu šalje ponudu za 26% Ine

Vaš link

Odavno mi jutro nije zapocelo bolje. Ovo je predobro sto ce se sljedecih mjeseci događati oko INE.

Prosli tjedan sam dobar dio gotovinske pozicije utrpao u INU, a danas cu izgleda i ovaj ostatak.

Nemam nikakvu namjeru pisati navlakacke postove ali ovaj clanak je u meni pobudio takve emocije
[lol] [lol] [lol]

Ne laje pas zbog sela.

Ukoliko vlada "proda" INU Molu po bagatelnoj cijeni ili dopusti zamjenu dionica s Molom tada treba smjenit vladu i tužiti za nane4šenu štetu državi?Bezobrazluk je što se pokušava progurati radi osobnih INTERESA!!!!

Izgleda da se stvar zahuktava
Sad možemo samo čekati da cijena dođe na korektnu vrijednost od nekih 5-6 k
Mislim da slijedi licitacija, samo je pitanje koliko smo spremni to iskoristiti

Moje je mišljenje da je OMV već kupio dređeni broj ininh dionica u zadnjih 2 mjeseca . S obzirom kavi su prometi inom bili.

ako je u ovome i 1% istine onda dionica ide u orbitu [kiss]

&

danas će probiti magičnu granicu od 2,6t [proud]

dan je pametniji od noći

Pogledajte samo ovog mulca od radnika s 18 dionica na 2550. Objave mu vijest o licitaciji s inom a ovaj se postavlja na nižu cijenu od kupovne. Ja bi takvim ljudima zabranio uopće trgovinu s dionicama. Meni ipak svejedno tih 18 ipak neće srušiti cijenu. Ali glupo je takvo ponašanje ljudi može danas zaraditi bar 1000 kuna više od toga

Bilo bi glupo od strane OMV-a propustiti ovakvu priliku. To je tržište i tko da više nek INA bude njegova. Treba nam jedna velika borba na ovakvoj dionici.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

U novom businessu piše da ako mol razmijeni dionice ine s molovim morat će u javnu ponudu za preuzimanje ine a isto vrijedi i za omv ako kupi 26% dionica ine. Bit će borbe meni se čini oko ine ovog ljeta kao i s plivom. S obzirom da je omv otvoreno rekao da hoće kupiti 26% to znaći da u biti želi kupiti cijelu inu jer mora nakon 25% dati ponudu o preuzimanju prema zakonu.


Bilo bi glupo od strane OMV-a propustiti ovakvu priliku. To je tržište i tko da više nek INA bude njegova. Treba nam jedna velika borba na ovakvoj dionici.

prisjetimo se samo utjecaja nadmetanja Actavisa i Barra za Plivu

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Bilo bi glupo od strane OMV-a propustiti ovakvu priliku. To je tržište i tko da više nek INA bude njegova. Treba nam jedna velika borba na ovakvoj dionici.

Eto već je počela na burzi nadbidavanjem……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

http://www.wirtschaftsblatt.at/archiv/329117/index.do

OMV und MOL buhlen jetzt um Kroatiens Ina
Kroatiens Regierung will 14 bis 19 Prozent am Ölkonzern Ina verkaufen – die Ina-Miteigentümerin MOL ist interessiert. Die OMV will der MOL aber kräftig dazwischenfunken.

Mehr zum Thema
Ruttenstorfer profitiert vom Ölpreis
Kosten für Nabucco-Pipeline verdoppeln sich
Banken reißen sich um Milliarden-Kredit für die OMV

Facts
14 bis 19 Prozent
Kroatien könnte heuer bis 19 Prozent an Ina verkaufen, weil der Staatsanteil seit dem Ina-IPO unter 50 Prozent rutschte (44,85) und daher das Shareholder Agreement mit MOL zu erneuern ist. Laut Gesetz muss der Staat 25 Prozent behalten. Im Herbst endet die Lock-up Periode für MOL – bei Zukäufen von Ina-Aktien löst MOL aber die Übernahmeangebotspflicht aus. Ina wird an der Börse mit 3,5 Milliarden € bewertet.Zagreb. In den vergangenen Wochen verdichteten sich die Anzeichen, dass Kroatiens Regierung 14 bis 19 Prozent der Ölfirma Ina an die ungarische MOL abgeben will. Dass eine Aktien- Swap-Option besprochen wurde, räumte auch Kroatiens Premier Ivo Sanader bei einem Besuch beim ungarischen Ministerpräsidenten Ferenc Gyurcsany im April ein. Laut Wirtschafts-Blatt-Informationen bringt sich jedoch die österreichische OMV, die die Ina schon lange im Visier hat, ins Spiel.

Anders als MOL würde OMV nämlich Cash für die Ina-Aktien bieten – einerseits für das besagte Aktienpaket von 14 bis 19 Prozent, andererseits für die sieben Prozent, die der kroatische staatliche Invalidenfonds hält, sagen gut informierte Quellen, die nicht genannt werden wollten. OMV-Sprecher Thomas Huemer, mit diesem Thema konfrontiert, dementiert auf Anfrage nicht, sondern bestätigt im Gegenteil, dass man sich den "laufenden Prozess" rund um Ina "mit Interesse" ansehe. Ob es schon konkrete Gespräche mit Kroatiens Regierung gab, darüber gebe man keine Auskunft, so Huemer.

MOL ihrerseits bestätigt Gespräche zum Ina-Shareholder Agreement mit der kroatischen Regierung.

Es wird teurer für MOL

Die Lage ist für die MOL in der Tat nicht einfach, wenn sie auch die Sperrminorität an Ina hält und daher auch der erste Ansprechpartner für Premier Sanader ist. Denn MOL kann praktisch nur eigene Aktien anbieten, da sie sich zuletzt mit Aktienrückkäufen verausgabt hat. Sollte MOL zudem bei Ina mit dem genannten Aktienpaket aufstocken, wäre die Übernahmefantasie der Ina und somit das Kurswachstum dahin, sagt ein Marktbeobachter. So eine Entwicklung wäre Premier Sanader innenpolitisch nicht zuträglich. Das Interesse der OMV würde zumindest dazu führen, dass der Preis für die beiden Ina-Aktienpakete hinauflizitiert wird, meint der Experte – und die Angelegenheit für die MOL teurer als geplant wird.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close