INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na kojim dionicama ti dukaš pa si se toliko svidio moderatorima.

LEDO? TNPL? INGRA?

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Reuters: MOL kod hrvatske Vlade "parkira" svoje dionice

Vaš link


Ne bas 3000 hiljade nego prosjek u zadnja 3 mjeseca kolega

Ne kolega, nego po cijeni konverzije MOL za INA-u , a ne po prosjeku zadnja tri mjeseca tržišta ZSE-a

Reuters: MOL kod hrvatske vlade "parkira" svoje dionice

Do zamjene dionica neće doći prije jeseni, potvrdio je za Reuters neimenovani dužnosnik hrvatske vlade. Sada već izglednu zamjenu dionica MOL će iskoristiti kako bi kod hrvatske vlade spremio i zaštitio svoje dionice od neprijateljskog preuzimanja OMV-a. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Pad cijena nafte nakon pokretanja istrage o manipulaciji cijena

Cijena nafte u petak je potonula ispod 126 dolara za barel nakon što je pokretanje istrage američkih regulatornih vlasti o mogućim manipulacijama cijenama na tržištima nafte pridonijelo oprezu trgovaca. [cry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba



Na kojim dionicama ti dukaš pa si se toliko svidio moderatorima.

LEDO? TNPL? INGRA?

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Za leda i ingru ne znam i ne pratim, ali tankerska je sigurno dobra dionica.

Nego Vorda reci ti meni ovo vezano za dividendu da ne moram trazit.

Ne laje pas zbog sela.

Ovdje upišite svoj komentar… [thumbsup]

Neki idu u školu, a neki imaju muda!

Od te navodne zamjene što konkretno dobija hrvatska vlada,a što mali dioničari?Kod MOL-a je dobitak jasan.. [shocked]





Kolegice zadnja kupnja je u londonu išla po 550 i to 15.5, a i sada se toliko traži za INU što daje:
550 x 4,601489= 2530 kn

Ja bi svojih 100 komada prodao u Londonu (evo dam po 549$)
[/quote]
imat će te ubrzo priliku prodati i ovdje [smiley]
[/quote]
kolega, jel prošao nalog za prodaju? [thumbsup]
[/quote]
He,he.. malo sam se šalio [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

pitam se koliko je u interesu svih nas zamjena dionica INE i MOL-a ?
gledajući na to kao priliku za rast cijene i dobro unovčavanje dionica malih investitora sasvim je OK, ali istovremeno izgubiti kontrolu nad cijenama zbog gubitka većinskog vlasništva čini mi se kontraproduktivno jer svu zaradu od dionica ćemo svi skupa lijepo vratiti MOL-u kroz veće cijene goriva, plina i uz sve to izgubiti ono najvrijednije u INI – rezerve nafte i plina , znači resurse koji mogu biti samo skuplji s vremenom…a da ne govorim o lančanim poskupljenjima do kojih će nakon toga dolaziti na što vlada više neće imati ama baš nikakvog utjecaja…tako da mi ova priča sliči onoj staroj " ubiti vola zbog kilograma mesa…"
…osobno bih radije bio u manjem dobitku na dionici INE uz kontroliranu cijenu energenata nego da zaradim nekoliko tisuća kuna koje ću potrošiti kasnije na veće cijene goriva i energije…žalosno ali dugoročno smo svi na gubitku… [bye]



Sada će Mol gledati da preko nekog fonda skupi dionice i onda mu plati premiju na to, što je skupio dionice INE…….

A ovo je još bitnije


Najači 2q ikad od MOLA, a stime i biti će od INE jer vlada je otpustila kočnice…………

ANALYST VIEW – Hungary MOL seen posting strongest-ever quarterly EBIT in Q2 – KBC Securities

http://www.portfolio.hu/en/cikkek.tdp?cCheck=1&k=1&i=14919

Ako ne počne kupovati Inine dionice, na jesen će vrijediti još više………..
[/quote]

To sigurno stoji; no najveći problem je što će zapravo biti s daljnjem kretanjem cijene naftnih derivata na svjetskom tržištu; analize i detaljnija istraživanja govore da će barelčić biti svega 199.99 USD.


pitam se koliko je u interesu svih nas zamjena dionica INE i MOL-a ?
gledajući na to kao priliku za rast cijene i dobro unovčavanje dionica malih investitora sasvim je OK, ali istovremeno izgubiti kontrolu nad cijenama zbog gubitka većinskog vlasništva čini mi se kontraproduktivno jer svu zaradu od dionica ćemo svi skupa lijepo vratiti MOL-u kroz veće cijene goriva, plina i uz sve to izgubiti ono najvrijednije u INI – rezerve nafte i plina , znači resurse koji mogu biti samo skuplji s vremenom…a da ne govorim o lančanim poskupljenjima do kojih će nakon toga dolaziti na što vlada više neće imati ama baš nikakvog utjecaja…tako da mi ova priča sliči onoj staroj " ubiti vola zbog kilograma mesa…"
…osobno bih radije bio u manjem dobitku na dionici INE uz kontroliranu cijenu energenata nego da zaradim nekoliko tisuća kuna koje ću potrošiti kasnije na veće cijene goriva i energije…žalosno ali dugoročno smo svi na gubitku… [bye]

kolega, ima tu puno nelogičnosti u Vašim tvrdnjama.

New Report

Close